God of War

خدای جنگ: راگناروک

اشتراک‌گذاری

خدای جنگ: راگناروک

God of War: Ragnarök

خدای جنگ: راگناروک - God of War

توسعه‌دهنده

سانتا مونیکا استودیوز

ناشر

سونی اینتراکتیو انترتیمنت

کارگردان

کورلی بالروگ (احتمالی)

مجموعه

خدای جنگ

موتور

سیستم ساخته شده توسط سونی سانتا مونیکا

پلتفرم‌ها

پلی‌استیشن 5
پلی‌استیشن 4

تاریخ انتشار

۲۰۲۲

حالت‌ها

تک‌نفره

نسخه پیشین

«خدای جنگ: راگناروک» (“God of War: Ragnarök”) دنباله‌ای بر بازی خدای جنگ ۲۰۱۸ است. اگرچه این بازی قرار بود در سال ۲۰۲۱ عرضه شود اما سانتا مونیکا در ۳ می ۲۰۲۱ اعلام کرد که انتشار بازی به سال ۲۰۲۲ موکول شده است.

داستان خدای جنگ: راگناروک

اگرچه جزئیات دقیق داستان خدای جنگ: راگناروک مشخص نیست اما بازی در سال‌ها پس از رویدادهای بازی خدای جنگ (۲۰۱۸) جریان دارد. با مرگ مگنی، مودی و بالدر و همچنین انتقام‌جویی فریا و ثور علیه کریتوس و آترئوس، رویداد راگناروک آغاز می‌شود.

همچنین در این عنوان به پیش‌زمینه‌ی شخصیت آترئوس بیشتر پرداخته خواهد شد. تمام نه قملروی نورس در بازی قابل دستیابی هستند.

داستان بازی خدای جنگ: راگناروک آخرین بخش از رویدادهای مرتبط به اساطیر نورس را روایت می‌کند.

شخصیت‌ها

دشمنان احتمالی

  • دراگر: دشمنان متداولی که در قلمروهای نورس یافت می‌شوند. آن‌ها اجسادی احیا شده هستند و انواع مختلفی دارند. برخی دارای قابلیت‌های جادویی، برخی دارای سلاح‌های و مختلف و تجهیزاتی مثل سپر هستند. آن‌ها در سراسر میدگارد دیده می‌شوند.
  • هل-واکر: دشمانی انسان‌نما با رنگ آبی و سفید که در قلمروی هل‌هایم و در کلاس‌های مختلفی حاضر هستند. آن‌ها اغلب در برابر حملات تبر لویاتان مقاومت دارند و برای شکست دادن آن‌ها به مشت یا تیغه‌های آشوب نیاز است.
  • ترول: غول‌های نورس که عاج‌های روی لبه‌ی صورت‌شان وجود دارد و از ستون‌های بزرگی به عنوان سلاح استفاده می‌کنند. برخی از آن‌ها از عناصر مختلفی بهره می‌برند.

سلاح‌ها

  • تبر لویاتان: سلاح اصلی کریتوس که با یک دست از آن استفاده می‌کند و دارای ویژگی‌های جادوی یخی است. این تبر بلافاصله پس از پرتاب شدن امکان فراخوانی دارد. در اصل این تبر متعلق به یک یوتون به نام فی بود که همسر کریتوس بود. این تبر را مدت‌ها پیش برادران سیندری و بروک ساخته‌اند.
  • کمان تالون: سلاح اصلی آترئوس که یک تیر و کمان جادویی است. این کمان امکان احضار حیوانات خیالی برا حمله کردن را دارد که در مبارزات کریتوس کمک می‌کند.
  • سپر نگهبان: کریتوس یک دستکش آهنی دارد که قادر به تبدیل شدن به یک سپر گرد برای دفع ضربات است.
  • تیغه‌های آشوب: سلاح‌های فرومایه کریتوس از زمان حضور او در دنیای یونان که شامل دو تیغه‌ی به هم رنجیر شده است و از ویژگی جادوی آتش بهره می‌برد.