ویکی God of War

گروا (Groa)

اشتراک‌گذاری

گروا

Groa

گروا (Groa) - God of War

نام مستعار

حافظ دانش

جنسیت

مونث

مکان تولد

یوتون‌هایم (احتمالا)

نژاد

خانواده

اوروندیل (شوهر)

وضعیت

مرده

حضور در

صفحات گمشده اساطیر نورس (اشاره شده)
خدای جنگ (۲۰۱۸) (تصویر و اشاره)

گروا (Groa) یک یوتون و عالم قدرتمند در اسطوره شناسی نورس و همسر (زن) Aurvandil بود.

در مجموعه God of War

صفحات گمشده افسانه نورس

Groa عالمی بود که زمانی با یک جنگجو به نام Aurvandil ازدواج کرد. در زمانی ثور از Aurvandil برای جستوجو در واناهایم کمک خواست. در طول این کاوش، Aurvandil دچار یخ زدگی و توسط ثور حمل شد تا زمانی که سرانجام Aurvandil در توندرا گم شد.

بعد از ناپدید شدن او، گروا از قلمروها گذر کرد تا با یافتن نوشته‌های باستانی، قدرت نَوبتی خود برای کشف سرنوشت Aurvandil را افزایش دهد. طی این فرایند گروا به یکی از قوی‌ترین عالمان قلمرو تبدیل شد که حتی اودین هم نیازمند دانش او بود.

با این حال او همچنان نمی‌تواست در مورد مکان شوهرش چیزی به دست آورد. بعد از خواندن دبیره‌ای سحرآمیز در یک کتاب باستانی قدرت او به اندازه‌ای عالی شد تا او در مورد راگناروک (Ragnarok) بصیرت پیدا کرد: سه سال زمستان پی در پی، زمانی که قلمروها تکان می‌خورند و آسمان‌ها جدا می‌شوند، یک کشتار وحشتناک با یک شمشیر شعله‌ور رخ خواهد داد، یک گرگ عظیم الجثه، جنگ خدایان علیه یکدیگر، و یک روح سفید که از سرزمینی دیگر همراه با پسرش می‌آید.

اودین این بصیرت را احساس می‌کند و برای فهمیدن از دانسته‌های او در مورد راگناروک به کتابخانه گروا می‌رود. Groa در مورد به اشتراک گذاشتن دانسته‌ی خود تردید داشت و اودین او را تهدید کرد که همان گونه که ثور Aurvandil را کشت، او را نیز خواهد کشت. بعد از شنیدن این گفته، گروا از دادن هر گونه اطلاعات خودداری می‌کند و سرانجام اودین قبل از این که او را خفه کند تمام دانش او را برای خود می‌گیرد.

دانستنی‌ها

  • گروا اولین فردی بود که آمدن راگناروک را پیش‌بینی کرد.