God of War

آترئوس

اشتراک‌گذاری

آترئوس

Atreus

آترئوس - God of War

اسامی مستعار

پسر کریتوس
پسر (توسط کریتوس)
لوکی (توسط فی)
برادر کوچک (توسط میمیر)

جنسیت

نر

وضعیت

زنده

وفاداری

کریتوس

نژاد/گونه

۱/۴ خدا
۱/۲ یوتون
۱/۴ فانی

خانواده

کریتوس (پدر)
فی (مادر)
آنگربودا (همسر آینده)
هل (دختر)
یورمونگاند (پسر)
فنریر (پسر)
اسکول و هاتی (نوه‌ها)
کالیستو (مادربزرگ)
زئوس (پدربزرگ)

صداپیشه

Sunny Suljic

حضور در

God of War 2018God of War: A Call from the Wilds

آترئوس (Atreus) پسر کریتوس و فی است که در God of War شخصیت اصلی را همراهی می‌کند. او برای نژاد یوتون با نام لوکی شناخته می‌شود.

زندگی‌نامه

اوایل زندگی

از گذشته آترئوس اطلاعات گسترده‌ای وجود ندارد اما به صورت ضمنی مشخص است که او و مادرش فی مدتی را بدون کریتوس زندگی کرده‌اند و کریتوس برای این که خودش پسرش را آموزش نداده در مورد توانایی او در شکار کردن تردید دارد. مدت‌ها بعد کریتوس بازمی‌گردد و نشان داده می‌شود مادر آترئوس به دلایلی نامشخص درگذشته است.

همراه با کریتوس

مدتی بعد از مرگ مادرش، آترئوس شروع به یادگیری شکار از پدرش کریتوس کرد. کریتوس همچنین مبارزه کردن را به پسر آموزش داد و آترئوس با تیرهای خود نقش کمکی را در مبارزات داشت. بر خلاف کریتوس پسر او از کودکی یک قاتل نبوده و در مورد شیوه زندگی‌اش تردید دارد هر چند که او همیشه برای مبارزه حاضر است.

God of War 2018

پدر و پسر سفری را با هم شروع می‌کنند با این هدف که خاکستر مادر آترئوس را به بلندترین نقطه در جهان نورس ببرند، این خواسته‌ای بود که فی قبل از مرگش اعلام کرده بود. آترئوس در انتهای این سفر و بعد از این که خاکستر مادرش را پخش کرد، با اشاره به نقش‌های روی یک دیوار که روند سفر پدر و پسر را شرح می‌داد، دلیل آمدن نام لوکی به جای آترئوس را از کریتوس پرسید. پدرش به او گفت که مادرش مُصر بوده تا نام لوکی را بر روی او بگذارد، با این حال کریتوس او را متقاعد کرده تا نام آترئوس را برگزیند.

کریتوس به پسرش می‌گوید که آترئوس یک جنگجوی اسپارتان بزرگ بوده که برخلاف بیشتر اسپارتان‌ها خوشحال و سرزنده بوده است. زمانی که آترئوس در جنگ کشته شد، کریتوس خودش او را روی سپرش تا اسپارتا حمل و خاکسپاری کرد. کریتوس می‌خواست پسرش همانند آترئوس سرزنده باشد.

سلاح‌ها و قدرت‌ها

 • کمان تالون: او یک کمان با خود حمل می‌کند و در صورتی که متمرکز باشد تیرانداز دقیقی است.
 • چاقوی فی: آترئوس همچنین چاقویی حمل می‌کند که متعلق به مادرش فی بوده است. او از این چاقو به عنوان سلاحی کمکی استفاده می‌کند و از آن برای کشتن یک گوزن استفاده کرد.
 • استقامت فرا طبیعی: با این که استقامتش به اندازه‌ی پدرش نیست اما او توانایی پیمودن مسافت‌های طولانی را دارد بدون این که اثری از خستگی در او دیده شود.
 • چندزبانی: علاوه بر چیزهایی که او از مادرش آموخته است، آترئوس استعداد ذاتی در درک نوشته‌ها و صحبت‌ها به زبان‌های دیگر را دارد که تاکنون آن‌ها را نخوانده و نشنیده است.
 • خشم اسپارتان: آترئوس همانند کریتوس وقتی بسیار عصبانی شود می‌تواند از خشم اسپارتان استفاده کند مثل زمانی که مودی می‌خواست پدرش را بکشد و مادرش را مسخره می‌کرد. با این حال به دلیل عدم داشتن تجربه و نیروی فیزیکی لازم، او با فشاری که به خودش وارد می‌کند خیلی زود از حال می‌رود.
 • حس فرا طبیعی: او در چندین موارد نشان داده است که می‌تواند حضور افراد دیگر را حس کند از جمله حس کردن قدرت آن‌ها و شنیدن صدایشان.
 • پایایی: آترئوس می‌تواند جراحات بسیاری را تحمل کند مثل مثل سقوط از ارتفاع زیاد بدون این که استخوان‌هایش بشکند. او همین طور در نبرد نهایی در مقابل بالدر یک مشت پر قدرت او را تحمل کرد.

ظاهر

آترئوس پسری جوان با موهای قهوه‌ای و چشمانی آبی است. روی صورتش خال‌های روشنی دیده می‌شود و پوششی با پوست و خز دارد. قد او تا کمر پدرش است و سنی در حدود ۱۰ سال دارد.

دانستنی ها

 • آترئوس اولین فرزند کریتوس است که بعد از مرگ خدایان المپ نشین متولد شده است و تولد او در یونان نبوده است.
 • او در ابتدا از نیمه خدا بودن پدرش آگاه نبود و تنها فکر می‌کرد پدرش بسیار نیرومند است و هرگز از قدرت فیزیکی خارق‌العاده او متعجب نمی‌شد. زمانی که متوجه گذشته‌ی پدرش به عنوان خدا شد، شخصیت آترئوس سرد و سنگ‌دل شد که این موضوع باعث آشفتگی کریتوس می‌شد. در واقع کریتوس به همین دلیل در آشکار کردن وضعیت او به عنوان یک خدا تردید داشت.
 • تا پیش از لایوکست سونی در ۱۴ جون ۲۰۱۶، کد نام آترئوس، چارلی بود.
 • کوری بارلوگ، کارگردان بازی در مصاحبه‌ای اشاره کرده که در ابتدای توسعه‌ی بازی، او برای حذف شخصیت آترئوس تحت فشار بوده و دلیل آن هم با توجه به چالش‌های بیشتر در ساخت بازی بوده است. اما او در نهایت موفق به کسب نظر مثبت سونی شده است.
 • آترئوس دومین شخصیت در مجموعه God of War است که یک خدا را می‌کشد.
 • با توجه به نام دیگر او یعنی لوکی، او هیچ وقت بدجنسی به خصوصی از خود نشان نداده است.

تصاویر

آترئوس
آترئوس

منابع