God of War

میمیر (Mimir)

اشتراک‌گذاری

میمیر

Mimir

میمیر (Mimir) God of War

نام‌های مستعار

خدای خرد
زیرک‌ترین مرد زنده
سر

جنسیت

مذکر

گونه/نژاد

خدا (در گذشته آسیر)

وفاداری

پادشاه ناشناخته فری (قبلا)
آسیر (قبلا)
کریتوس
آترئوس

وضعیت

احیا شده (تنها سر میمیر)

حضور در

God of War

میمیر (Mimir) خدای دانش و خرد نورس و یک متحد کریتوس و آترئوس در God of War 2018 است. او پیش از آن که ۱۰۹ سال قبل توسط اودین زندانی شود مشاور اودین و سفیر خدایان بود.

زندگی‌نامه

God of War 2018

میمیر قبل از رویدادهای بازی توسط اودین زندانی شد، اودین اعتقاد داشت که میمیر در پنهان کردن قلمرو غول‌ها با غول‌ها همکاری می‌کند. او قبلا مشاور اصلی اودین و سفیر تمام قلمروها بود. بر خلاف آسیر، میمیر به دنبال برقراری صلح بین قلمروها بود و اعتقاد داشت که این بهترین برنامه برای جلوگیری از راگناروک است. با این حال اودین به چنین پیشنهادهایی گوش نمی‌داد و اغلب با ونیر و غول‌ها جنگ و ستیز داشت. هنگامی که جنگ با ونیر باعث ویرانی بی سابقه‌ای شد و هر دو طرف خسته شده بودند، میمیر توصیه به آتش‌بس کرد. اودین با دشمن مرگبار خود یعنی الهه فریا رهبر ونیر ازدواج کرد و هر دوی آن‌ها با قبول کردن شرایط به جنگ پایان دادند.

با این حال تلاش‌های Mimir برای حفظ صلح با بدگمانی اودین از بین رفت. او به پسرش ثور اجازه داد تا برای خوشنودی خود غول‌ها را قتل عام اقدام کند. بنابراین همانند تیر، اودین با میمیر هم مقابله کرد و به او برای کمک به غول‌ها مشکوک شد. اودین برای مجازات، او را در بلندترین نقطه میدگارد درون یک درختِ نابود نشدنی محدود کرد. به عنوان مجازاتی دیگر، چشم چپ او را نیز گرفت و جایی پنهان کرد.

تا پیش از دیدار با کریتوس، او تقریبا به صورت روزانه توسط خود اودین شکنجه می‌شد. بالدر در رویارویی با او، برای افشای محل کریتوس و پسرش به او رشوه‌ی آزادی داد، اما میمیر به خاطر سحری که توسط یک جادوگر روی آن دو قرار گرفته بود قادر به مکان‌یابی آن‌ها نبود.

تقریبا بلافاصله بعد از ترک بالدر، کریتوس و آترئوس خود را در کنار میمیر دیدند و میمیر خود را برای آن دو معرفی کرد. زمانی که آترئوس برای او در مورد سفرشان به بلندترین قله در نه قلمروی نورس توضیح داد، میمیر به اشتباه او در مورد انتخاب بلندترین قله‌ی میدگارد اشاره کرد، چرا که بلندترین قله در تمام قلمروها در یوتون‌هایم است. او همچنین اظهار کرد که می‌تواند دروازه‌ای را به این قلمرو باز کند.

وقتی کریتوس و آترئوس تصمیم به رفتن گرفتند، میمیر با این توضیح که در این ۱۰۰ سال شکنجه عملا مرده محسوب می‌شده از کریتوس تقاضا می‌کند که سرش را ببرد. کریتوس قبول می‌کند و آترئوس که نمی‌توانست این صحنه را تماشا کند آنجا را ترک می‌کند، و در این زمان میمیر به کریتوس می‌گوید که باید گذشته‌اش را برای آترئوس آشکار کند. سپس کریتوس سر او را قطع می‌کند و موقتا او را می‌کشد.

سر بی‌جان او به خانه‌ی جادوگر جنگل برده می‌شود، جایی که او سر میمیر را احیا می‌کند. خیلی سریع مشخص می‌شود که رابطه‌ی بین آن دو مساعد نیست و فریا به صورت میمیر تف می‌اندازد. میمیر هویت فریا به عنوان یک خدا را آشکار می‌کند و بعد از گفتن این موضوع متوجه می‌شود که کریتوس و آترئوس از آن بی‌خبر بودند. فریا به کریتوس هشدار می‌دهد که با داشتن میمیر، خشم اودین به زودی به سراغش خواهد آمد. کریتوس نیز با عصبانیت ناشی از عدم دانستن هویت فریا خانه‌ی او را ترک می‌کند.

میمیر تا پایان ماجراجویی کریتوس و آترئوس به عنوان راهنما به این پدر و پسر کمک خواهد کرد.

دانستنی‌ها

  • Mimir اولین خدای غیر یونانی است که توسط کریتوس کشته می‌شود، و همین طور اولین خدایی که به درخواست خودش توسط کریتوس کشته می‌شود.
  • میمیر و هلیوس تنها خدایانی بودند که سرشان توسط کریتوس بریده شد و هر دو سر برای او مفید واقع شدند.
  • میمیر اظهار داشت که او اگر یک معشوقه ملکه والکری‌ها یعنی سیگرون نباشد، یک دوستی بسیار نزدیک با او دارد.
  • او یکی از معدود اشخاصی است که می‌تواند به زبان غول‌ها صحبت کند.
  • همتای یونانی او آتنا و ماموزین هستند. او در دنیای نورس به عنوان متحدی در دانش و اطلاعات برای کریتوس جایگزین آتنا شد.
  • Mimir یادآور شن‌نونگ، یک اسطوره و امپراتور افسانه‌ای چین در ماقبل تاریخ چین است.
  • میمیر یادآوری کرده است که زمانی، پیش از اسارت خود بسیار مست بوده و از کوهی سقوط کرده است. سپس والکری ایر (Eir) جراحات او را درمان کرده است، او اعتراف کرده که این سقوط یکی از لحظات ناخوشایند زندگی او بوده است.

تصاویر

میمیر خدای جنگ

سر میمیر