God of War

یوتون‌هایم (Jötunheim)

اشتراک‌گذاری
یوتون‌هایم (Jötunheim) God of War

دبیره رونی یوتون‌هایم

یوتون‌هایم (Jötunheim) یکی از نه قلمروی درخت جهان است. این سرزمین خانه‌ی یوتون‌ها، غول‌های اساطیر نورس و مقصد نهایی سفر کریتوس و آترئوس در God of War 2018 است.

شرح

یوتون‌هایم توسط برگلمیر و همسرش پیدا و نام‌گذاری شد. این دو تنها بازماندگان حادثه کشته شدن جدشان یمیر توسط اودین بودند. از آن زمان به بعد این جا مکانی مقدس برای غول‌های یخی بود، جایی که می‌توانستند در آن رشد و ترقی کنند و همین طور از دشمنان خود یعنی آسیر در امان بمانند.

یوتون‌هایم چندین بار در اوایل و اواسط بازی مورد اشاره قرار می‌گیرد. اولین بار فریا در حال توضیح دادن نحوه‌ی استفاده از بیفروست به کریتوس بود که آترئوس متوجه کمبود یک دروازه شد. فریا توضیح داد که دروازه مفقود شده مربوط به یویون‌هایم سرزمین غول‌ها است. او اشاره کرد که در یک قرن اخیر تمام دروازه‌ها از هشت جهان به سمت یوتون‌هایم ناپدید شده‌اند. بعدا مشخص می‌شود که غول‌ها راه ورود به یوتون‌هایم را مسدود کرده‌اند و این اقدام آن‌ها برای جلوگیری از ورود اودین و ثور و جلوگیری از کشتار غول‌ها بوده است.

سرزمین یوتون‌هایم دارای کوه‌های بزرگ و بلند است که قله‌ی آن‌ها به بالای ابرها رسیده است. تنها فضای سربسته‌ای که دیده می‌شود یک اتاق بزرگ است که داخل کوه ساخته شده و درون آن با مجسمه‌ها و حکاکی‌های غول‌ها تزئین شده است، نقش‌هایی که به پیش‌گویی آن‌ها از آینده مرتبط است.

کریتوس و آترئوس با رسیدن به این مکان و پیمایش بلندترین کوه آن، با توجه به غارنگاره‌های این سرزمین از میراث واقعی فی مطلع می‌شوند. آترئوس با دیدن این نقش‌ها متوجه می‌شود که او و یورمونگاند تنها بازماندگان از نژاد یوتون هستند. همچنین تمام رویدادهای مهم سفر پدر و پسر روی دیوارها نقش بسته بود. یکی از نقش‌های نیمه‌کاره که احتمالا مربوط به رویدادی از آینده بود، آترئوس را نشان می‌داد که زانو زده و بدن بی‌جان کریتوس را در محفظه‌ای قرار می‌دهد.