God of War

تیر (Týr)

اشتراک‌گذاری

تیر

Týr

تیر (Týr) God of War

نام‌های مستعار

خدای جنگ، خق، عدالت و شرافت
پسر اودین

جنسیت

مذکر

مکان تولد

آسگارد (احتمالا)

نژاد/گونه

خدا (آسیر)

خانواده

یمیر (پدر پدر پدربزرگ)
بوری (پدر پدربزرگ)
اودین (پدر)
فریا (نامادری)
فیورگن (نامادری)
بالدر (برادر ناتنی)
ثور (برادر ناتنی)
وه (عمو)
ویلی (عمو)
مگنی (برادرزاده)
مودی (برادرزاده)

وضعیت

مرده

حضور در

God of War 2018 (اشاره و تصویر)

تیر (Týr) خدای جنگ، حق و شرافت است.

در مجموعه God of War

قبل از God of War 2018

تیر پسر اودین و یک زن بی‌نام، و همین طور برادر ناتنی ثور و بالدر بود. اگرچه او خدای جنگ بود اما تیر برای صلح می‌جنگید. او به طور مکرر به سفر می‌پرداخت و مشتاق آگاهی یافتن در مورد دیگر فرهنگ‌ها و به دست آوردن جنبه‌های فکری جدید بود. او باور داشت که این تنها راه برای دست آمدن صلح حقیقی است. به خاطر رفتار محبت‌آمیزش معمولا هنگام سفرهایش عتیقه‌هایی را هدیه می‌گرفت که آن‌ها را در مخزن شخصی خود نگهداری می‌کرد. تیر همچنین مسئول ساخت پل بیفروست بود، پلی که اجازه می‌داد سریع‌تر و آسان‌تر میان نه دنیای نورس سفر انجام بگیرد.

به عنوان یک صلح‌جو، تیر واسطه‌ای برای ایجاد صلح میان آسیر و دشمن دیرینه آن‌ها یعنی یوتون شد. اگرچه یوتون‌ها از چکش ثور وحشت‌زده بودند اما به اندازه کافی به تیر اطمینان داشتند تا اجازه دهند اودین برای مذاکره به یوتون‌هایم بیاید. اما اودین تصمیمی برای معامله با آن‌ها نداشت و در عوض از فرصت استفاده کرد تا دانش نهانی غول‌ها را برباید، و این در حالی بود که تیر از این ماجرا بی اطلاع بود.

غول‌ها که خیانت اودین را پیش‌بینی کرده بودند او را با نفرینی از یوتون‌هایم خارج کردند تا هرگز نتواند به آنجا بازگردد. اودین که از غول‌ها خشمگین بود به ثور اجازه داد تا آن‌ها را در سراسر میدگارد قتل‌عام کند. تیر که خود را در رنجیدن غول‌ها گناهکار می‌دانست به آن‌ها کمک کرد تا دروازه یوتون‌هایم را در میان قلمروهای نورس پنهان کنند تا اودین به آنجا دسترسی مستقیم نداشته باشد. با این حال خود تیر با استفاده از سنگ یگانگی قادر بود از طریق دروازه پنهان به یوتون‌هایم دسترسی داشته باشد.

سرانجام اودین، تیر را به خاطر قدرتش یک تهدید محسوب کرد و به همکاری او با غول‌ها مشکوک شد. در نتیجه اودین اقدام به کشتن او کرد اگرچه شرایط دقیق مرگ تیر مشخص نیست.

دانستنی‌ها

  • Týr همانند کریتوس و آرس، خدای جنگ است. (در اساطیر نورس)
    • او همانند آرس توسط خانواده‌ی خود یعنی اودین کشته شده است.
    • با این حال بر خلاف آرس هرگز در پی تخت پدرش نبود و در عوض به دنبال صلح در میان نه قلمرو نورس بود.
  • اتاق مخفی تیر شامل دیوارنگاره‌ها زیادی بود که سفرهای او به قلمروهای بیرونی را شرح می‌داد. از جمله معابد یونان، آمریکای میانه،سلتیک، ژاپن و مصر.حتی در این اتاق گلدانی با تصویر کریتوس در هیاهویی خونین وجود دارد.
  • کریتوس می‌تواند زره تیر را به تن کند همان طور که او در God of War اورجینال زره آرس را به تن می‌کرد.
  • Týr در تمام تصورات بازی دو دست دارد چرا که در این زمان هنوز فنریر متولد نشده است تا یکی از دستان او گاز بگیرد.