ویکی God of War

God of War: Ascension

اشتراک‌گذاری

خدای جنگ: صعود

God of War: Ascension

God of War: Ascension God of War

توسعه‌دهنده

SCE Santa Monica Studio

ناشر

سونی کامپیوتر انترتیمنت

کارگردان

تاد پاوی

طراح

مارک سیمون

نویسنده

  • ماریان کرافچک
  • اریل لارنس

آهنگساز

تایلر بیتس

موتور

Kinetica

پلتفرم‌ها

پلی‌استیشن 3

تاریخ انتشار

۱۲ مارچ ۲۰۱۳ (آمریکای شمالی)
۱۲ مارچ ۲۰۱۳ (اروپا)

سبک

اکشن ماجرایی، هک اند اسلش

حالت‌ها

تک نفره، چند نفره

درجه‌بندی سنی

بزرگسالان

God of War: Ascension (خدای جنگ: صعود) هفتمین بازی از مجموعه God of War است. داستان بازی God of War: Ascension از لحاظ ترتیب زمانی اولین فصل مجموعه محسوب می‌شود.

این بازی در تاریخ ۱۲ مارچ ۲۰۱۳ برای کنسول پلی‌استیشن 3 منتشر شد.

داستان بازی Ascension سلطنت کامل کریتوس به عنوان خدای جنگ را روایت می‌کند، و رویدادهای آن تقریبا مربوط به شش ماه پس از قتل غیر عمدی همسر و دختر کریتوس توسط او است. پخش فلش‌بک‌هایی چگونگی وفاداری کریتوس به آرس را نشان می‌دهد، که قبلا در نسخه اول God of War نیز به آن پرداخته شده بود. Ascension ده سال قبل از وقایع نسخه اول جریان دارد.

داستان بازی God of War: Ascension

۶ ماه از زمان تبدیل شدن کراتوس به روح اسپارت گذشته است. تنها راه شکستن پیوند او با آرس، کشتن الهه‌های انتقام (Furies) به کمک اورکوس (Orkos) است. اوركوس كریتوس را به سمت دلفی هدایت کرد تا او اوراكلی به نام التیا را در آنجا پیدا كند.

کریتوس، پولوکس و دوقلوی چسبیده به او یعنی کستور را به قتل رساند. اوراکل به کریتوس اعلام کرد که برای یافتن چشم حقیقت به دلوس برود. چشمان حقیقت در واقع چشمان التیا بود و این چشم‌ها توهمات ساخته شده توسط الهه‌های انتقام را می‌شکست. کریتوس سنگ طلسم اوروبروس را نیز از پولوکس و کستور با خود برد.

کریتوس به بندر کیرا بازگشت و دوباره با اورکوس ملاقات کرد. اوركوس خاستگاه خود را برای كریتوس فاش كرد، او فرزند آرس و آلكتو، رهبر الهه‌های انتقام بود. کریتوس و اورکوس در دلوس توسط الهه‌های انتقام اسیر شدند و به آگئون فرستاده شدند. این دو به مدت دو هفته در زندان ماندند. مگرا دستان و دهان آگئون را به منظور کشتن کریتوس آلوده کرد. با این حال کریتوس هر دوی آن‌ها را کشت و چشمان حقیقت را نیز به دست آورد. او تحت تاثیر توهمات ساخته شده توسط تیسیفون و آلکتو قرار گرفت. آلکتو خود را به همسر کریتوس یعنی لیساندرا مبدل کرده بود و سپس به یک هیولای دریایی تبدیل شد. کریتوس هر دوی این الهه‌های انتقام را به قتل رساند.

آلکتو پیش از مرگش به کریتوس هشدار داد که مرگ او هیچ اهمیتی ندارد و اوركوس نیز این ادعا را تائید کرد. در انتهای داستان بازی God of War: Ascension اوركوس برای کریتوس آشکار کرد که الهه‌های انتقام پیش از شکست خوردن، اورکوس را به حافظ سوگند کریتوس تبدیل کرده‌اند و حالا هر دوی آن‌ها تحت کنترل آرس قرار گرفته‌اند. به این ترتیب کریتوس با ناراحتی و به خواست اورکوس اقدام به کشتن او کرد تا پیوند آرس شکسته شود و هر دوی آن‌ها آزاد شوند.

منابع