بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

انتقام‌جویان: جنگ ابدیت

اشتراک‌گذاری

انتقام‌جویان: جنگ ابدیت

Avengers: Infinity War

انتقام‌جویان: جنگ ابدیت - دنیای سینمایی مارول

کارگردان‌ها

جو روسو
آنتونی روسو

نویسندگان

کریستوفر مارکوس
استیون مک‌فیلی
جیمز گان (دیالوگ اضافی)

تهیه‌کنندگان

کوین فیج
لوئيس دی اسپوستیو
جیمز گان
جان فاورو
ویکتوریا آلونسو
جرمی لتچم
Trinh Tran

آهنگساز

آلن سیلوستری

تاریخ انتشار

۷ اردیبهشت ۱۳۹۷

زمان فیلم

۱۴۹ دقیقه

دنیای سینمایی مارول

قبلی: پلنگ سیاه
بعدی: مرد مورچه‌ای و زنبورک

انتقام‌جویان: جنگ ابدیت یا بی‌نهایت (Avengers: Infinity War) یک فیلم ابرقهرمانی، محصول سال ۲۰۱۸ و بر اساس کمیک‌های مارول با نام انتقام‌جویان است. داستان فیلم انتقام‌جویان: جنگ ابدیت درست بعد از فیلم ثور: راگناروک آغاز می‌شود و دنباله‌ای بر دو فیلم «انتقام‌جویان» و «انتقام‌جویان: عصر آلترون» است. این نوزدهمین فیلم از دنیای سینمایی مارول و همچنین هفتمین فیلم از فاز سوم است. این فیلم در تاریخ ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ منتشر شد.

داستان انتقام‌جویان: جنگ ابدیت

داستان انتقام‌جویان: جنگ ابدیت از جایی شروع می‌شود که تانوس، تایتان دیوانه پس از این که تصمیم گرفت شخصا به جمع‌آوری سنگ‌های ابدیت بپردازد و بعد از نابودی زاندار، همراه با فرزندانش یعنی فرقه سیاه به سفینه فضایی آسگاردیان (سفینه Statesman) حمله کرد. در این حمله نیمی از آسگاردی‌ها قتل عام شدند و ثور، لوکی و هایم‌دال شکست خوردند. تانوس در این زمان حامل سنگ قدرت بود و و این سنگ در دستکش ابدیت او جای گرفته بود، او با تهدید کردن لوکی به کشتن ثور، سعی داشت به او فشار بیاور تا تسراکت را آشکار کند. با وجود تلاش هالک برای مبارزه با تانوس اما او خیلی سریع توسط تایتان نیرومند از پای درآمد. هایم‌دال در حالی که مضطرب بود، از اندک انرژی خود استفاده کرد تا به وسیله پل بایفروست هالک را به زمین بفرستد.

انتقام‌جویان: جنگ ابدیت

تانوس به خاطر این کار هایم‌دال را کشت، سپس تسراکت را خرد کرد تا سنگ مکان را از آن خارج کند. او سنگ را به دستکش آهنی خود افزود و به فرزندان خود دستور داد تا برای یافتن سنگ زمان و سنگ ذهن به زمین حمله کنند. لوکی در حالی که وانمود می‌کرد به تانوس وفادار است در فرصتی اقدام به کشتن او کرد. اما متاسفانه اقدام او ناموفق بود و تانوس در واکنش به این کار با فشردن گردن لوکی او را کشت و جسد آن را جلوی ثور ناتوان انداخت. تانوس سپس از سنگ قدرت برای نابودی سفینه فضایی استفاده کرد و خودش همراه با فرقه‌اش آنجا را ترک کردند، آن‌ها ثور را در غم مرگ برادرش در سفینه که در حال انفجار بود رها کردند.

هالک در خلوتگاه نیویورک سقوط کرد و به حالت بروس بنر بازگشت، او به دکتر استرنج و وانگ در مورد تهدید تانوس هشدار داد. استرنج و بنر، تونی استارک را همراه با پپر پاتز یافتند و او را نیز به خلوتگاه آوردند. استرنج، وانگ، بنر و استارک در نهایت به این نتیجه رسیدند که تانوس به دنبال هر دوی سنگ‌ها است، سنگ زمان که درون چشم آگاموتو و به گردن استرنج آویزان بود و سنگ ذهن که درون سر ویژن نگهداری می‌شد. بنر به استارک گفت تا برای کمک در مکان‌یابی ویژن با استیو راجرز تماس بگیرد، اما استارک با اشاره به جنگ داخلی انتقام‌جویان توضیح داد که او و راجرز راه خود را از هم جدا کرده‌اند.

انتقام‌جویان: جنگ ابدیت

قبل از این که استارک بخواهد با تلفن همراهش تماسی بگیرد، او متوجه تغییراتی در جریان هوا شد. یک سفینه بزرگ حلقه-شکل (Q-Ship) در بالای نیویورک سیتی شناور بود که باعث تشنج و بادهای شدید شده بود. استرنج موفق شد تا موتور سفینه را خاموش کند اما ابونی ماو (Ebony Mow) و کول اوبسیدین (Cull Obsidian) که چشمشان به دنبال سنگ زمان بود با پای پیاده به قهرمانان نزدیک شدند. در حالی که استرنج، استارک، وانگ و بنر (که به دلایلی قادر به تبدیل شدن به هالک نبود) با مهاجمان روبرو می‌شدند، پیتر پارکر از فاصله دور کیو-شیپ را مشاهده کرد. در حالی که نبردی آشفته در خیابان‌ها ایجاد شده بود، ابونی ماو سعی داشت سنگ زمان را از گردن استرنج برُباید اما طلسمی او را از این کار باز می‌داشت، بنابراین او اقدام به ربودن خود استرنج کرد و با کیو-شیپ آنجا را ترک کرد، بدون این که بداند مرد آهنی و مرد عنکبوتی قصد وارد شدن به سفینه را دارند. مرد عنکبوتی وقتی به بدنه کشتی چسبیده بود ابتدا با کمبود اکسیژن مواجه شد اما با زره عنکبوت آهنی که استارک به او داد بدون مشکلی موفق به ورود شد.

در سوی دیگر داستان، ثور که بعد از انفجار کشتی فضایی Statesman در خلا فضا زنده مانده بود، توسط نگهبانان کهکشان نجات پیدا کرد. آن‌ها او را روی صندلی فضاپیمای خود نشانند و ثور برای آن‌ها توضیح داد که چه اتفاقی برای مردمش افتاده است. آن‌ها حدس زندند که تانوس برای گرفتن سنگ واقعیت از مجموعه‌دار (Collector) به سیاره نوور (Knowhere) خواهد رفت. ثور تصمیم گرفت به نیداولیر (Nidavellir) برود تا برای ساخت یک سلاح جدید از ایتری دورف کمک بخواهد. ثور همراه با راکت راکون و گروت به آنجا می‌روند، در حالی که استار-لرد، گامورا، درکس و مانتیس به نوور می‌روند.

در همین حین، فرزندان دیگر تانوس یعنی پروکسیما میدنایت و کورویوس گلیو در کمین ویژن بودند، کسی که همراه با واندا ماکسیموف یک زندگی معمولی در اسکاتلند را شروع کرده بودند. ویژن در حمله‌ای که به او شد کاملا دچار ضعف شد در حالی که اسکارلت ویچ امیدوار بود که بتواند به تنهایی از پس افراد تانوس برآید. اما بر خلاف انتظار او، کاپیتان آمریکا، فالکون و بلک ویدو به نجاتشان آمدند، کسانی که توسط بنر از این تهدید آگاه شده بودند. با ورود آن‌ها پروکسیما میدنایت و کوریوس گلیو که به شدت مجروح شده بود مجبور به عقب‌نشینی شدند.

این گروه از انتقام‌جویان به پایگاه انتقام‌جویان باز می‌گردند، جایی که آن‌ها دوباره با جمیز رودز و بنر متحد شدند. آن‌ها با همفکری هم تصمیم می‌گیرند تا سنگ ذهن را نابود کنند تا تانوس نتواند آن را به دست آورد. با این حال برای این که ویژن در این عمل کشته نشود آن‌ها به واکاندا می‌روند، جایی که باکی بارنز برنامه‌های روانی خود را به خوبی پشت سر گذاشته و بهبود یافته است. او حالا یک بازوی جدید پروتزی از جنس ویبرانیوم داشت.

در حالی که نگهبانان کهکشان در مسیر نوور بودند، گامورا از پیتر کوییل قول گرفت تا اگر توسط تانوس اسیر شد، او را بکشد. زمانی که به سیاره نوور رسیدند، آن‌ها تانوس را در حالی دیدند که با خشونت کولکتور را برای گرفتن سنگ واقعیت بازجویی می‌کرد. از آنجا که درکس تشنه‌ی گرفتن انتقام از تانوس بود، استار-لرد موفق نشد کنترل گروه را حفظ کند. وقتی تانوس متوجه حضور آن‌ها شد، گامورا بی‌درنگ به او حمله کرد و او شکست داد. تانوس روی زمین افتاد و ظاهرا کشته شد.

انتقام‌جویان: جنگ ابدیت

اما تانوس که سنگ واقعیت را به دست آورده بود در واقع یک توهم بزرگ را روی نوور شکل داده بود چرا که او انتظار این را داشت که گامورا برای مبارزه به سراغ او بیاید. در واقع تانوس می‌دانست که گامورا تنها فردی است که از مکان سنگ روح مطلع است. تانوس به راحتی گامورا را رام کرد، و درکس و مانتیس را ناتوان کرد. استار-لرد همان طور که قولش را داده بود برای کشتن گامورا اقدام کرد، اما تانوس باری دیگر با استفاده از سنگ واقعیت اقدام او را متوقف کرد و همراه با گامورا به سفینه جنگی Sanctuary II بازگشت.

گامورا ناپدری‌اش را به خاطر نقشه‌ی نابودی نیمی از کیهان در جهت توازن کیهان دیوانه خطاب کرد، گرچه تانوس همچنان بر درستی برنامه‌ی خود اصرار داشت و اشاره‌ای به سیاره‌ی وطنی گامورا یعنی زن-هوبری کرد که چطور بعد از این که نیمی از جمعیتش قتل عام شد پیشرفت کرده است. تانوس که برای رسیدن به هدفش به سنگ روح نیاز داشت، گامورا را پیش خواهرش نبولا که در بند تانوس بود برد. او با شکنجه دادن نبولا جلوی چشمان گامورا، دخترش را مجبور کرد تا جایگاه سنگ روح را افشا کند، جایگاهی که سیاره ورمیر بود.

تانوس و گامورا به ورمیر تلپورت شدند، جایی که آن‌ها با کله سرخ (Red Skull) سابق دیدار کردند که حالا به تبدیل به سنگ‌نگهدار سنگ روح شده بود. سنگ‌نگهدار به تانوس گفت که برای به دست آوردن سنگ روح باید کسی را که دوست را دارد قربانی کند. این برای گامورا موضوع جذابی بود چرا که او باور داشت تانوس به هیچ کس و هیچ چیز عشقی ندارد پس او نمی‌تواند هدفش را تکمیل کند. این در حالی بود که تانوس به گامورا نگاه می‌کرد و اشک می‌ریخت و این موضوع باعث شد تا گمورا بفهمد که تانوس واقعا او را دوست دارد. در نهایت تانوس با پرت کردن دخترخوانده خود از یک بلندی و قربانی کردن او به سنگ روح دستیابی پیدا کرد.

در سوی دیگر داستان ثور، راکت راکون و گروت در نیداولیر فرود آمدند، جایی که تمام آهنگران دورف منقرض شده بودند. آن‌ها با ایتری روبرو شدند تنها دورفی که باقی مانده بود. آن‌ها مطلع شدند که تانوس دستور ساخت دستکش ابدیت را به ایتری داده است و بعد از آن او را فلج کرده تا دیگر نتواند آهنگری کند و سلاحی بسازد. با این وجود ثور ایتری را متقاعد کرد که آن‌ها با همکاری هم همچنان می‌توانند تانوس را شکست دهند. به همین منظور آن‌ها ساخت یک سلاح جدید به نام طوفان‌شکن (Stormbreaker) را آغاز کردند.

ثور با موفقیت هسته‌ی ستاره نیداولیر را بازیابی کرد اما به دلیل معیوب بودن ماشین و مکانسیم‌های آهنگری مجبور شد برای فعال کردن دوباره آن‌ها جان خود را به خطر بیندازد. ثور خود را در معرض انفجار پر نیروی ستاره نیداولیر قرار داد تا ذوب شدن آهن برای ساخت طوفان‌شکن را محیا کند. زمانی که دسته‌ای برای تبر پیدا نشد، گروت بازوی چپ خود را قربانی کرد تا ثور بتواند طوفان‌شکن را حمل کند.

در کیو-شیپ مرد آهنی و مرد عنکبوتی با موفقیت دکتر استرنج را نجات دادند و ابونی ماو را به فضا پرت کردند. در حالی که استرنج خواستار بازگشت به زمین بود اما مرد آهنی پیشنهاد داد تا به سمت سیاره تایتان روند تا به این طریق تانوس را غافلگیر کنند. استرنج قبول کرد اما به مرد آهنی هشدار داد که در هر شرایطی از سنگ زمان محافظت می‌کند حتی اگر استارک و پارکر قربانی شوند.

آن‌ها به سختی روی سیاره تایتان فرود آمدند، جایی که نگهبانان کهکشان کمین کرده بودند و آن‌ها را با افراد تانوس اشتباه گرفتند. با این اوصاف درگیری بین دو گروه با شناختن یکدیگر خیلی زود خاتمه پیدا کرد و همه توافق کردند که با هم همکاری کنند. در حالی که همه در حال طراحی یک نقشه بودند، دکتر استرنج با استفاده از سنگ زمان آینده‌های متناوب را مشاهده کرد، او به افراد حاضر گفت که از میلیون‌ها آینده‌ای که دیده تنها در یکی پیروز شده‌اند.

تانوس وقتی به تایتان رسید دکتر استرنج را تنها دید که به استقبال او آمده بود. تانوس یک سخنرانی کوتاه انجام داد در مورد این که خانه‌ی او یعنی تایتان چطور از ازدیاد جمعیت رو به ویرانی رفته است، و این که او چگونه خود را بخشنده می‌داند چنانکه می‌تواند با به دست آوردن سنگ‌های ابدیت و با یک بکشن بدون این که کسی دردی متحمل شود نیمی از جمعیت کیهان را تجزیه کند. با این اوصاف قهرمانان طبق نقشه وارد یک جنگ سخت با تانوس شدند اما تانوس یک نفره حملات انتقام‌جویان، نگهبانان کهکشان و استرنج را دفع کرد تا این که نبیولا از راه رسید و حواس او را پرت کرد. در نهایت آن‌ها به وسیله توانایی مانتیس موفق شدند تانوس را به حالتی نیمه-هوش وارد کنند و از این فرصت برای بیرون آوردن دستکش ابدیت استفاده کنند. با این حال وقتی استار-لرد در همین حین در مورد وضعیت گامورا پرسید و نبیولا به مرگ او اشاره کرد، استار-لرد خشمگین شد و با حمله به تایتان دیوانه باعث شد تا او دوباره هوشیاری خود را به دست آورد و دستکشی که تقریبا از دستش درآمده بود دوباره تحت کنترل او درآید.

با رهاسازی توان کامل سنگ‌های ابدیت، نبرد به سمت تانوس چرخید و او به سرعت آن‌ها را شکست داد. تانوس با استرنج مقابله کرد و استرنج که برای پنهان کردن سنگ زمان نبست به استفاده از آن امتناع می‌کرد، مغلوب تایتان شد. قبل از این که تانوس بتواند سنگ را پیدا کند مرد آهنی به او حمله کرد اما او هم به سرعت ضربه خورد و تانوس شی تیزی را به شکم او وارد کرد تا او به شدت مجروح شود. وقتی تانوس قصد داشت تا کار استارک را یکسره کند، استرنج سنگ زمان را در عوض رها کردن جان استارک به او پیشنهاد داد. تانوس قبول کرد و سنگ را وارد دستکش خود کرد و برای به دست آوردن آخرین سنگ محل را ترک کرد.

در سوی دیگر داستان، دیگر انتقام‌جویان ویژن را به واکاندا بردند، جایی که آن‌ها مورد استقبال تچالا و باکی بانرز قرار گرفتند. آن‌ها به شوری ماموریت دادند تا سنگ ذهن را با حفظ سلامتی ویژن از سر او خارج کند تا اسکارلت ویچ بتواند با نیروی خود سنگ را نابود کند. وقتی ارتش عظیمی از اوترایدرها به رهبری پروکسیما میدنایت و کول اوبسیدین به واکاندا رسیدند، تچالا اقدام به گردآوری نیروهای خود کرد که در کنار آن‌ها کاپیتان آمریکا، سرباز زمستان، فالکون، وار ماشین، بلک ویدو و بروس بنر نیز حضور داشتند. بنر با استفاده از یک زره Hulkbuster آن‌ها را همراهی می‌کرد.

در ابتدا، اوترایدرها به گنبد محافظ واکاندا برخورد کردند، زمانی که آن‌ها اقدام به دور زدن محافظ کردند، انتقام‌جویان که این چیز را برای ویژن پرخطر می‌دیدند تصمیم گرفتند قسمتی از محافظ را باز کنند تا دشمنان دور زدن آن را متوقف کنند. این استراتژی جواب داد، اما به بهای هجوم ناگهانی اوترایدرها به واکاندا که منجر به نبرد عظیمی شد.

گرچه انتقام‌جویان و ارتش واکاندایی‌ها موفق به ایستادگی در مقابل بسیاری از دشمنان شدند اما تعداد دشمنان همچنان بسیار زیاد بود. با این حال با آمدن ثور همراه با راکت راکون و گروت، و به لطف توان بالای ثور نبرد به نفع مدافعان چرخید. فرقه سیاه متوسل به استفاده از سلاح‌های عظیم محاصره شد که با پیوستن اسکارلت ویچ جلوی آن گرفته شد و جان بلک ویدو و اوکویه نجات پیدا کرد.

با این وجود اقدام اسکارلت ویچ برای پیوستن به انتقام‌جویان باعث شد تا ویژن و شوری تنها بمانند و کورویس گلیو در این زمان برای گرفتن سنگ ذهن به آن جا نفوذ کند. ویژن سعی کرد در مقابل آن بجنگد اما مغلوب گلیو و اوبسیدین شد. بنر با رساندن خود موفق به کشتن کول اوبسیدین شد در حالی که همچنان قادر به تغییر شکل به هالک نبود. کاپیتان آمریکا نیز مشغول مبارزه با کورویس گلیو شد. ترکیب اسکارلت ویچ، بلک ویدو و اوکویه موفق به کشتن پروکسیما میدنایت شدند. راجرز از گلیو شکست خورد اما ویژن با سلاحش از پشت کورویس گلیو را کشت. با شکست خوردن فرقه سیاه و کنترل اوترایدرها توسط ثور، به نظر می‌رسد که انتقام‌جویان پیروز شدند.

اما در این زمان تانوس برای به دست آوردن تنها سنگ ابدیت باقی مانده که در سر ویژن قرار داشت به واکاندا تلپورت شد. تمام انتقام‌جویان، اوکویه، پلنگ سیاه و گروت سعی به دفاع از ویژن داشتند اما تانوس بدون هیچ زحمتی همه را یک به یک شکست داد، از جمله کاپیتان آمریکا که برای متوقف کردن تانوس فشار زیادی را متحمل شد. بدون وجود انتخاب دیگری، ویژن از اسکارت ویچ خواست تا سنگ ذهن را درون سر او نابود کند، چیزی که احتمالا به کشتن او منجر می‌شد.

اسکارلت ویچ به سختی تقاضای او را قبول کرد و قبل از این که دست تانوس به سنگ برسد با موفقیت سنگ ذهن را نابود کرد. با این حال تانوس به وسیله نیروی سنگ زمانی که از دکتر استرنج گرفته بود زمان را برگرداند و هر دوی سنگ و ویژن را احیا کرد. او با نابود کردن سر ویژن و کشتن او آخرین سنگ را به دست آورد. تانوس با داشتن شش سنگ ابدیت آماده اجرای نقشه خود شد اما در آخرین لحظه ثور از راه رسید و با استفاده از فرصت بی‌دفاع بودن تانوس، طوفان‌شکن خود را با نهایت قدرت و توان به سمت این تایتان رها کرد، که این اقدام تانوس را به شدت مجروح کرد.

با این حال، تانوس همچنان زنده بود. او رو به ثور گفت که باید سر او را نشانه می‌گرفت و سپس با یک بشکن نقشه‌اش را عملی کرد. تانوس برای لحظاتی به بعد روح (Soulworld) انتقال پیدا کرد، جایی که او گامورا را در کودکی مشاهده می‌کرد و با ناراحتی انجام گرفتن نقشه‌اش را به او اعلام می‌کرد، نقشه‌ای که به بهای جان گامورا تمام شده بود.

تانوس به دنیای واقعی برمی‌گردد، جایی که ثور با عصبانیت از او در مورد کاری که انجام داده سوال می‌کرد. تانوس به آرامی پوزخندی زد و خود را تلپورت کرد. نیمی از تمام حیات از هستی پاک شد، از جمله باکی بارنز، گروت، اسکارلت ویچ، سم ولیسون و تچالا، و این موضوع بازماندگان را در حالتی بهت‌زده و وحشت‌زده قرار داده بود. در سیاره تایتان نیز، مانتیس، درکس، استار-لرد، دکتر استرنج و مرد عنکبوتی تجزیه شدند. استرنج در آخرین لحظات به تونی استارک گفت که «راه دیگری وجود نداشته» و پیتر پارکر نیز قبل از محو شدن رو به استارک ابراز تاسف کرد. نبیولا به انجام یافتن هدف تانوس اشاره کرده و مرد آهنی در سکوت از شکستش افسوس می‌خورد. تانوس روی یک سیاره صلح‌آمیز خود را بازنشسته می‌کند در حالی که با رضایت‌مندی به طلوع خورشید خیره شده است.

در بخش پایانی داستان انتقام‌جویان: جنگ ابدیت (سکانس بعد از اسامی عوامل فیلم)، نیک فیوری و ماریا هیل نیز شاهد اثرات سنگ‌های ابدیت بودند. ابتدا هیل و به دنبال آن فیوری ناپدید شدند، فیوری قبل از این که تجزیه شود اندک زمانی برای ارسال یک سیگنال داشت. وقتی او محو شد دستگاه پیجر او به زمین افتاد و صفحه‌ی آن امضای کاپیتان مارول را نشان می‌داد.

شخصیت‌ها و بازیگران

 • رابرت داونی - تونی استارک/مرد آهنی
 • کریس همسورث - ثور
 • مارک روفالو - بروس نبر/هالک
 • کریس اونز - استیو راجرز/کاپیتان آمریکا
 • اسکارلت جوهانسون - ناتاشا رومنوف/بلک ویدو
 • دان چیدل - جیمز رودز/وار ماشین
 • بندیکت کامبربچ - استیون استرنج/دکتر استرنج
 • تام هلند - پیتر پارکر/مرد عنکبوتی
 • چادویک بوسمن - تچالا/پلنگ سیاه
 • زویی سالدانا - گامورا
  • آریانا گرین‌بلات - گامورا در کودکی
 • کارن گیلن - نبیولا
 • تام هیدلستون - لوکی
 • پل بتانی - ویژن
 • الیزابت اولسن - واندا مکسیموف/اسکارلت ویچ
 • آنتونی مکی - سم ویلسون
 • سباستین استن - باکی بارنز/سرباز زمستان/گرگ سفید
 • ادریس البا - هایم‌دال
 • دانای گوریرا - اوکویه
 • پیتر دینکلج - ایتری
 • بندیکت وانگ - وانگ
 • پوم کلمنتیف - مانتیس
 • دیو باتیستا - درکس نابودگر
 • وین دیزل - گروت (صدا)
 • بردلی کوپر - راکت راکون (صدا)
 • گینت پالترو - پپر پاتز
 • بنسیو دل تورو - کولکتور (خیال)
 • جاش برولین - تانوس
 • کریس پرت - پیتر کوییل/استار-لرد
 • شن گان - راکت راکون (موشن کپچر)
 • ویلیام هارت - تادیوس راس
 • لتیشا رایت - شوری
 • تری توتاری - کول اوبسیدین/گروت (موشن کپچر)
 • تام وان لولر - ابونی ماو
 • کری کوون - پروکسیما میدنایت
 • مایکل جیمز شاو - کورویس گلیو
 • استن لی - راننده اتوبوس
 • وینستون دوک - مباکو
 • فلورنس کاسومبا - آیو
 • کری کوندون - .F.R.I.D.A.Y
 • مونیک گاندرتون - پروکسیما میدنایت (موشن کپچر)
 • جیکوب باتالون - ند لیدز
 • تیفانی اسپنسن - کیندی مون
 • ایسابلا آمارا - سدلی آوریل
 • اتان دیزون - تینی مک‌کیور
 • آمینا کاپلان - مادر گامورا
 • راس مارکیوند - یوهان اشمیت/رد اسکال/سنگ‌نگهدار
 • ساموئل ال جکسون - نیک فیوری (سکانس بعد از فیلم)
 • کوبی اسمالدرز - ماریا هیل (سکانس بعد از فیلم)
 • جیم استارلین - یک تک‌جلوه
صفحات دیگر