ویکی دنیای سینمایی مارول

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

نگهبانان کهکشان

اشتراک‌گذاری

نگهبانان کهکشان

Guardians of the Galaxy

نگهبانان کهکشان - دنیای سینمایی مارول

اعضا

وسایل نقلیه

میلانو (قبلا)
کودرنت (قبلا)
بنتار

نگهبانان کهکشان (Guardians of the Galaxy) باند سابق مجرمان بین کهکشانی بودند، که با ایجاد گروهی به محافظت از کهکشان در برابر تهدیدهای نجومی پرداختند. آن‌ها سیاره زندار (Xandar) را از رونان، جنگ‌سالاری از نژاد کری نجات دادند که تحت امپراتوری نوا شناخته شد. بعد از مدتی نامعلوم آن‌ها توسط آییشا و نژاد او یعنی ساورین استخدام شدند تا ابیلیسک را شکست دهند، و مدتی بعد آن‌ها موفق به شکست دادن ایگو شدند.

چهار سال بعد نگهبانان با انتقام‌جویان متحد شدند تا مانع دستیابی تانوس به سنگ‌های ابدیت شوند. با این حال گامورا توسط تانوس ربوده شد و بعدا برای دستیابی به سنگ روح توسط این تایتان دیوانه قربانی شد. با وجود تلاش‌های بسیار آن‌ها، اما آن‌ها شکست خوردند و تانوس با استفاده از این سنگ‌ها نیمی از جمعیت گیتی را از بین برد که در این میان تمام نگهبانان به جز راکت راکون و نبیولا نیز محو شدند.

نگهبانان کهکشان در سال ۲۰۲۳ به واسطه اقدامات انتقام‌جویان دوباره بازیابی شدند. پس از نبرد زمین و شکست خوردن تانوس، ثور به این گروه پیوست و این گروه آماده بازگشت دوباره به کیهان شد تا به جستجوی گامورا در سال ۲۰۱۴ بپردازد.

اعضا

اعضای کنونی

اعضای سابق

دانستنی‌ها

  • در کمیک‌ها، نگهبانان کهکشان گروهی از قهرمان بین-ستاره‌ای هستند که توسط استار-لرد و برای جلوگیری از تهدیدهای کیهانی شکل گرفته‌اند، و ساکن سیاروه نوور هستند.
  • راکت راکون تنها عضو از نگهبانان کهکشان است که در هیچ فرمی کشته نشده است.
  • مانتیس و ثور تنها اعضایی از نگهبانان کهکشان هستند که هیچ سابقه‌ی مجرمانه رسمی برای آن‌ها ثبت نشده است.
صفحات دیگر