ویکی دنیای سینمایی مارول

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

ده حلقه (Ten Rings)

اشتراک‌گذاری

ده حلقه

Ten Rings

ده حلقه (Ten Rings) - دنیای سینمایی مارول

بنیان‌گذار

رهبر

شو ون‌وو (قبلا)

اعضای برجسته

جکسون نوریس
مامور ده حلقه
ایدن جولیوس
ابو بکر
گائو لی
ریزور فیست

موقعیت

مقر حلقه‌ها

حاضر در

مرد آهنی
مرد آهنی ۲
مرد آهنی ۳ (اشاره شده)
مرد مورچه‌ای

وضعیت

فعال

ده حلقه (Ten Rings) سازمانی مخفی است که در قرون وسطی توسط شو ون‌وو بنیان شد. این سازمان تا قرن بیست و یکم در فعالیت‌های تروریستی در سراسر دنیا فعالیت داشت. در سال ۲۰۲۴، به دنبال مرگ ون‌وو در نبرد تا لو این سازمان توسط دختر او یعنی شو شیالینگ تصاحب شد.

شرح

تاریخچه ده حلقه در هاله‌ای از ابهام است. چندین عضو اعتقاد داشتند که رهبر آن‌ها یعنی ماندارین از قرون وسطی یا حتی پیش‌تر به نسل‌های انسان الهام بخشیده است که این موضوع نشان می‌دهد این سازمان صدها سال عمر دارد. حتی برخی این سازمان را با عنوان «ایمان» توصیف کرده‌اند. افسانه ماندارین در مورد شو ون‌وو شکل گرفت، کسی که قدرت خود را به واسطه‌ی دستیابی به حلقه‌هایی قدرتمند به دست آورد. این حلقه‌ها پایه‌ای برای نام‌گذاری این سازمان شدند.

همه شاخه‌های ده حلقه به عنوان گروه‌هایی جداگانه عمل می‌کنند و هر گروه به طور مستقل از یکدیگر کار می‌کند. رهبران هر یک از این گروه‌ها از سایر گروه‌ها بی‌خبر هستند و فقط با یک رابط در تماس هستند. به هر یک از این گروه‌ها پول و اسلحه ارائه می‌شود به شرطی که رهبرانشان سوال دیگری نپرسند.

ده حلقه یک سازمان چند ملیتی است و اعضای شاخه‌های آن به چندین زبان صحبت می‌کنند، از جمله: عربی، دری، انگلیسی، فارسی، مجاری، مغولی، پشتو، روسی و اردو.

صفحات دیگر