ویکی دنیای سینمایی مارول

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

ابونی‌ ماو (Ebony Maw)

اشتراک‌گذاری

ابونی‌ ماو

Ebony Maw

ابونی‌ ماو (Ebony Maw) دنیای سینمایی مارول

نام‌های مستعار

ماو
اختاپوس

جنسیت

مذکر

تاریخ مرگ

۲۰۱۸
۲۰۲۳ (سفر به آینده از ۲۰۱۴)

وابسته به

فرقه سیاه

وضعیت

مرده

حضور در

نگهبانان کهکشان (اشاره غیرمستقیم)
انتقام‌جویان: جنگ ابدیت
انتقام‌جویان: پایان بازی

بازیگر

Tom Vaughan-Lawlor

ابونی‌ ماو (Ebony Maw) یکی از فرزندان تانوس، تایتان دیوانه و عضوی از فرقه سیاه بود. او با بهره بردن از نیروهای جابه‌جایی اجسام، فردی کاملا وفادار به تانوس بود و قدرت او را به سراسر کهکشان هشدار می‌داد، و در عین حال در جستجوی سنگ‌های ابدیت به تانوس کمک می‌کرد.

بعد از قتل‌عام نیمی از آسگاردی‌ها، ابونی ماو و کول اوسیدین (Cull Obsidian) دستور گرفتند تا سنگ زمان را مکان‌یابی کنند. این موضوع ماو را به سمت دکتر استرنج، حامل سنگ زمان سوق داد. او با شکنجه کردن استرنج سعی داشت جادوی محافظ سنگ را باطل کند تا این سنگ را به دست آورد. با این وجود مرد آهنی و مرد عنکبوتی اقدام به نجات استرنج کردند و با سوراخ کردن دیواره‌ی سفینه‌ی ماو او را به وسیله مکش هوا به فضای بیرونی انداختند. به این ترتیب فرزند تانوس با منجمد شدن در فضا کشته شد.

در سال ۲۰۲۳ نبیولا برای به دست آوردن سنگ قدرت به سال ۲۰۱۴ سفر کرد. در آنجا او توسط نسخه جوان‌تر خودش مجبور به اتحاد با تانوس برای کسب اطلاعات در مورد آینده شد. نسخه گذشته ماو همراه با تانوس و ارتش او به آینده فرستاده شدند و ابونی ماو در نبرد زمین شرکت کرد. او در آنجا به واسطه اقدام آیرون من در محو کردن نیروهای تانوس کشته شد.

دانستنی‌ها

  • مکیده شدن ماو به سمت فضا یادآور مرگ Xenomorph از فیلم بیگانه (Alien) است. زمانی که او به فضا کشیده می‌شود افکت صوتی فریاد ویلهلم شنیده می‌شود.
  • در انتقام‌جویان: جنگ ابدیت، ابونی ماو از قدرت‌های جابه‌جایی اجسام و معلق بودن در هوا برخوردار است، این قدرت‌ها مربوط به سوپرجاینت است، کسی که در کمیک‌ها یکی از اعضای فرقه سیاه است.
  • تانوس با نام «ماو» به او اشاره می‌کند، بنابراین او تنها عضو فرقه سیاه است که نامش به زبان آورده می‌شود البته نام خانوادگی‌اش. ابونی ماو همچنین تنها عضوی از فرقه سیاه است که تانوس او را به خاطر خدماتش ستایش می‌کند و بعد از مرگش از او یاد می‌کند. این در حالی است که تانوس هیچ وقت به مرگ یا تلاش‌های پروکسیما میدنایت، کورویوس گلیو و کول اوبسیدین اشاره نکرد.
صفحات دیگر