ویکی دنیای سینمایی مارول

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

دستکش ابدیت (Infinity Gauntlet)

اشتراک‌گذاری

دستکش ابدیت

Infinity Gauntlet

دستکش ابدیت (Infinity Gauntlet) دنیای سینمایی مارول

سازنده

اتری

مالکان

اودین (نمونه جعلی)
تانوس

حاضر در

ثور (نمونه جعلی)
انتقام‌جویان: عصر آلترون (انتهای فیلم)
ثور: راگناروک (نمونه جعلی)
انتقام‌جویان: جنگ ابدیت
انتقام‌جویان ۴

وضعیت

فعال

دستکش ابدیت یا بی‌نهایت (Infinity Gauntlet) زرهی آهنی با طراحی سفارشی شده و ساخته شده توسط دورف‌ها است که به تانوس تعلق دارد و توسط او مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستکش آهنی به منظور کنار هم قرار دادن و ترکیب شدن قدرت شش سنگ ابدیت ساخته شده است.

قابلیت‌ها

دستکش ابدیت به طور مشخص به این منظور ساخته شده تا برای کاربرش استفاده از تمام شش سنگ ابدیت را فراهم کند. این موضوع حتی به کاربر اجازه می‌دهد تا از قابلیت دو یا چند سنگ به صورت ترکیبی استفاده کند مثلا استفاده از سنگ مکان برای انتقال انرژی سنگ قدرت به مکانی خاص. شش شیار روی دستکش وجود دارد که برای قرار گرفتن شش سنگ تعبیه شده است. با تکمیل شدن تمام سنگ‌ها، کاربر تقریبا قادر به انجام هر کاری خواهد بود حتی محو کردن نیمی از موجودات عالم. با این حال حمل کردن شش سنگ ابدیت نیروی بسیاری را از فرد می‌گیرد و ممکن است عوارض ناگواری را برای او در بر داشته باشد. اما با این حال تانوس به دلیل پایداری خارق‌العاده خود توانست تمام سنگ‌های ابدیت را کنترل کند بدون این که هر نوع تلاش یا خستگی در او دیده شود.

دستکش ابدیت دارای دوام فوق‌العاده‌ای است و قادر است تمام شش سنگ را درون خود جاسازی و تحمل کند. با این حال زمانی که تانوس از قدرت تمام شش سنگ برای محو کردن نیمی از حیات عالم استفاده کرد، دستکش ظاهرا آسیب دید، اگرچه هنوز قابل استفاده بود و تانوس به وسیله سنگ مکان اقدام به فرار کرد.

دانستنی‌ها

  • در کمیک‌ها دستکش ابدیت در اصل دستکشی مربوط به زره تانوس بود که با اصلاحاتی شکاف‌هایی روی آن ایجاد شد تا الماس‌های ابدیت را در خود جای دهد.
  • سنگ‌های ابدیتی که در مخزن اودین نشان داده شد جعلی هستند و توسط آسگاردیان به طور نمادین ساخته شده‌اند. هلا دختر اودین، بعدها نشان داد که خود دستکش ابدیت حاضر در این مخزن نیز جعلی است.

تصاویر

دستکش ابدیت

دستکش ابدیت - تانوس

منابع

صفحات دیگر