ویکی دنیای سینمایی مارول

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

چشم آگاموتو (Eye of Agamotto)

اشتراک‌گذاری

چشم آگاموتو

Eye of Agamotto

چشم آگاموتو (Eye of Agamotto) دنیای سینمایی مارول

سازنده

آگاموتو

کاربران

آگاموتو
کاگلیسترو
باستانی یگانه
دکتر استرنج

حاضر در

دکتر استرنج
ثور: راگناروک
انتقام‌جویان: جنگ ابدیت

وضعیت

نابود شده

چشم آگاموتو (Eye of Agamotto) عتیقه‌ای قدرتمند بود که توسط آگاموتو، اولین جادوگر بزرگ به منظور نگه داشتن سنگ زمان در داخل خود ساخته شد. این عتیقه در طول تاریخ توسط تعداد قابل توجهی از جادوگران برتر دست به دست شده است. این چشم قابلیت دستکاری در جریان زمان را دارد و توسط دکتر استرنج برای مبارزه با کائسیلیوس (Kaecilius) و دورمامو (Dormammu) و همین طور برای بازگرداندن خلوتگاه هنگ کنگ مورد استفاده قرار گرفت. چشم آگاموتو تا زمانی که استرنج نحوه‌ی کنترل کردن آن را فرا بگیرد به کامار-تاج بازگردانده شد. تانوس در زمان جنگ ابدیت چشم آگاموتو را نابود کرد و سنگ زمان را از آن خارج کرد.

قابلیت‌ها

چشم آگاموتو حاوی سنگ زمان است و به حامل خود اجازه می‌دهد تا بدون لمس کردن از نیروی این سنگ ابدیت بهره ببرد. این چشم به طور معمول بسته است و باز کردن و دسترسی به سنگ از طریق جادو صورت می‌گیرد.

این چشم دارای قدرت‌های گسترده‌ای بر اساس زمان است از جمله کنترل جریان زمان در مقیاس کوچک و بزرگ. در مقیاس کوچک به کاربر اجازه می‌دهد چیزی را به وضعیت قبلی خود برگرداند یا به زمان شتاب دهد و اتفاقی که هنوز رخ نداده را رقم بزند. در مقیاس بزرگ این سنگ می‌تواند با برگرداندن زمان تمام رویدادها را به قبل بازگرداند، این رویداد شامل برگرداندن مرگ افراد نیز می‌شود.

صفحات دیگر