بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

سنگ ذهن (Mind Stone)

اشتراک‌گذاری

سنگ ذهن

Mind Stone

سنگ ذهن (Mind Stone) دنیای سینمایی مارول

سازنده

موجودیت‌های کیهانی

مالکان

تانوس
لوکی
شیلد
هایدرا و استراکر
انتقام‌جویان
آلترون
ویژن

حاضر در

انتقام‌جویان
کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان
نگهبانان کهکشان (هولگرام)
انتقام‌جویان: عصر آلترون
کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی
انتقام‌جویان: جنگ ابدیت

وضعیت

فعال

سنگ ذهن (Mind Stone) یکی از شش سنگ ابدیت و بقایای یک تکینگی پیش از وجود عالم است. این سنگ قبلا توسط لوکی و درون عصای سلطنتی (Scepter) او حمل می‌شد، کسی که آن را به عنوان هدیه برای کمک به هجوم چتاوری به زمین از تانوس دریافت کرده بود. بعد از نبرد نیویورک، عصای لوکی توسط شیلد مصادره شد اما بعدها توسط ولفگانگ فون استراکر که وابسته به هایدرا بود، ربوده شد. دانشمندان هایدرا با استفاده از نیروی سنگ ذهن قدرت‌های خارق‌العاده‌ای به دوقلوهای مکسیموف یعنی واندا و پیترو دادند. بعد از سقوط هایدرا، عصا توسط انتقام‌جویان بازیابی شد. این شی توسط آلترون گرفته شد و بعد از شکسته شدن پوشش آبی رنگ آن، برای حیات بخشیدن به ویژن مورد استفاده قرار گرفت.

سنگ ذهن با ویژن باقی ماند تا این که تانوس به دنبال نبردی در واکاندا و طی فرآیندی ویژن را کشت و سنگ را از آن خارج کرد. این سنگ به دستکش ابدیت تانوس اضافه شد.

دانستنی‌ها

در کمیک‌ها، الماس ذهن آبی رنگ (و بعدها زرد رنگ) است و به کاربرش نیروهای سایونیکس مثل تله‌پاتی و تکان دادن اجسام را می‌دهد یا قدرت‌های ذهنی موجود را تقویت می‌کند. وقتی در کنار الماس‌های دیگر قرار بگیرد کاربر را قادر می‌کند تا به تمام ذهن‌های دیگر در عالم متصل شود. الماس ذهن توسط گرندمستر، تانوس، نبولا، آدام وارلوک، مون‌دراگون، ماگوس، رون ، پرایم‌اویل، لوکی، گالاکتوس، پروفسور X، اودنی، هود، خانم مارول، بیست و بلک ویدو مورد استفاده قرار گرفته است.

صفحات دیگر