بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

بیوه سیاه

اشتراک‌گذاری

بیوه سیاه

Black Widow

بیوه سیاه - دنیای سینمایی مارول

نام واقعی

ناتالیا آلیانونا رومانوف

نام‌های مستعار

ناتاشا رومانوف
عنکبوت سیاه
بیوه سیاه
نات
هاولی
زوج آدمکشان ماهر (با هاکای)
عمه نات

نژاد

انسان

تابعیت

شوروی (در گذشته)
روسی (در گذشته)
آمریکایی

جنسیت

مونث

تاریخ تولد

۱۹۸۴

تاریخ مرگ

آگوست ۲۰۱۴ (سفر در زمان از سال ۲۰۲۳)

عنوان

مامور شیلد (در گذشته)

وابسته به

KGB (قبلا)
اتاق قرمز (قبلا)
شیلد (قبلا)
گروه ضربت: دلتا (قبلا)
صنایع استارک (قبلا، مخفی)
انتقام‌جویان

حضور در

مرد آهنی ۲
انتقام‌جویان
کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان
انتقام‌جویان: عصر آلترون
کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی
مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه (اشاره)
ثور: راگناروک (اشاره)
انتقام‌جویان: جنگ داخلی
کاپیتان مارول (صحنه پایانی)
انتقام‌جویان: پایان بازی

بازیگر

اسکارلت جانسون
جنی آگتر (مبدل شده)
ریچل وایز (مبدل شده)

صداپیشه

کاترین کامپین
لورا بیلی

ناتاشا رومانوف (Natasha Romanoff) ملقب به بیوه سیاه (Black Widow) یکی از مستعدترین جاسوس‌ها و آدمکش‌های دنیا و یکی از اعضای بنیان‌گذار انتقام‌جویان بود. در اصل مامور آژانس اطلاعاتی شوروی یعنی کاگ‌ب بود که بعدها توسط کلینت بارتون به عضویت سازمان شیلد درآمد. او با تسلط بر هنرهای رزمی و مسلح با نیش عنکبوتی خود به یکی از موثرترین ماموران سازمان شیلد تبدیل شد. در هنگام یکی از ماموریت‌هایش به طور پنهانی وارد صنایع استارک شد تا مراقب تونی استارک باشد، ماموریتی که برای حفظ جان استارک انجام می‌گرفت. بلک ویدو در این ماموریت به استارک در شکست دادن نقشه‌های تروریستی ایوان وانکو کمک کرد.

زمانی که لوکی علیه زمین اعلام جنگ کرد، بیوه سیاه که دوستش بارتون در گروگان لوکی بود، به استخدام انتقام‌جویان درآمد. رومانوف به استارک و بروس بنر در گرفتن نیروی تازه برای گروه کمک کرد، و در عین حال آن‌ها به ردیابی لوکی پرداختند و در نهایت بارتون را از چنگ او رها کردند. زمانی که کل نقشه‌ی لوکی افشا شد، رومانوف در هنگام نبرد نیویورک به گروه پیوست و در نابودی دروازه‌ای که بالای شهر به وسیله تسراکت ایجاد شده بود، موثر واقع شد. با نابودی این دروازه هجوم ارتش چیتاری متوقف شد و لوکی نیز شکست خورد و دستگیر شد.

در پی موفقیت انتقام‌جویان در شکست لوکی، رومانوف فعالیت خود را در شیلد ادامه داد و این بار در کنار کاپیتان آمریکا کار خود را پیگیری کرد. رومانوف و راجرز با همکاری یکدیگر و به دنبال وقوع اقدامی در جهت ترور رئیس سازمان شیلد یعنی نیک فیوری متوجه یک توطئه شدند، چیزی در نهایت باعث شد آن‌ها به نفوذ شدید هایدرا در سازمان پی ببرند. با وجود تلاش‌های سرباز زمستان در متوقف کردن او اما رومانوف موفق شد تا نقشه‌های پلید الکساندر پیرس را در معرض دید عموم قرار دهد. این اتفاق باعث شد تا چهره مشکوک رومانوف نیز برای دنیا افشا شود، چیزی که او را مجبور کرد تا برای بازسازی پوشش خود مدتی کنار رود.

بیوه سیاه سرانجام دوباره به انتقام‌جویان پیوست و در جهت متوقف کردن چندین شاخه از هایدرا در سراسر جهان اقداماتی انجام داد و همین طور در دستگیری رهبر آن‌ها یعنی ولفگانگ فون استراکر کمک کرد. قبل از این که او وارد رابطه عاشقانه‌ای با بروس بنر شود، یک هوش مصنوعی سرکش به نام آلترون که ساخته‌ی تونی استارک و بنر بود به تهدیدی جدی برای دنیا تبدیل شد، و رومانوف و سایر اعضا مجبور شدند تا علیه او مبارزه کنند. بلک ویدو با وجود اسیر شدنش اما توانست موقعیت آلترون در سوکویا را به گروه اطلاع دهد. در نتیجه انتقام‌جویان در نبردی نهایی یک بار برای همیشه آلترون را شکست دادند. پس از آن رومانوف بر خلاف اکثر اعضای اصلی انتقام‌جویان در دومین شکل‌گیری گروه همچنان عضوی از انتقام‌جویان باقی ماند.

وقتی بسیاری از دولت‌های جهان به دلیل خسارات وارد شده در نبردهای اخیر انتقام‌جویان خواستار امضای پیمان سوکویا توسط اعضای این گروه شدند، رومانوف این قوانین را پذیرفت و عهدنامه را امضا کرد. او در میان اختلاف اعضا بر سر امضای این پیمان به جبهه مرد آهنی پیوست و جلوی جبهه‌ی کاپیتان آمریکا که مخالف این عهدنامه بود قرار گرفت. زمانی که جنگ داخلی انتقام‌جویان رخ داد رومانوف به مرد آهنی و گروهش خیانت کرد و به کاپیتان آمریکا اجازه داد تا آغازگر این درگیری‌ها را پیدا کند. در نتیجه بیوه سیاه برای کمک به دوست قدیمی‌اش مجبور شد تا از دست دولت فرار کند. در این دوران او در کنار راجرز و ویلسون که فراری محسوب می‌شدند به مبارزه علیه تروریست‌ها پرداخت.

زمانی که تانوس برای به جمع‌آوری سنگ‌های ابدیت زمین را تهدید می‌کرد، رومانوف، راجرز و ویلسون برای محافظت از ویژن که حامل سنگ ذهن بود وارد عمل شدند و علیه فرقه سیاه مبارزه کرند. آن‌ها مدتی بعد ویژن را برای خارج کردن سنگ ذهن از سرش به واکاندا بردند و آن جا با هجوم نیروهای عظیم تانوس مبارزه کردند. اما وقتی تانوس شخصا به واکاندا آمد، به راحتی بر رومانوف و سایر قهرمانان غلبه کرد و در نهایت با دست آوردن تمام سنگ‌های ابدیت نیمی از جمعیت کیهان را نابود کرد. رومانوف در این حادثه یکی از بازماندگان بود.

رومانوف بعد از ملاقات با کاپیتان مارول، بخشی از یک نقشه علیه تانوس شد و برای بازیابی سنگ‌های ابدیت در جهت برگرداندن بشکن تایتان دیوانه تلاش کرد. پنج سال بعد او در کنار کاپیتان آمریکا، انتقام‌جویان را که حالا شامل اوکویه، راکت راکون، نبیولا، وار ماشین و کاپیتان مارول بودند رهبری کرد.

بازماندگان انتقام‌جویان به منظور بازگرداندن بشکن تانوس و برای به دست آوردن سنگ‌های ابدیت به دو گروه تقسیم شدند و به خط‌های زمانی دیگر سفر کردند. رومانوف به همراه هاکای برای بازیابی سنگ روح به سیاره ورمیر فرستاده شد. همان طور که رد اسکال گفته بود برای گرفتن این سنگ به یک قربانی نیاز است، بنابراین بلک ویدو و هاکای برای قربانی شدن یکی از خودشان با هم مبارزه کردند. در نهایت هر دوی آن‌ها از صخره‌ای آویزان شدند و رومانوف که در پایین هاکای قرار گرفته بود از او خواست تا دستش را رها کند. در نهایت او برای دستیابی به سنگ روح خود را قربانی کرد.

توانایی‌ها

 • جاسوس خبره
 • رزمی‌کار ماهر
 • مهارت در استفاده از نیزه
 • مهارت در استفاده از چوب بلند
 • آکروبات حرفه‌ای
 • قاتل حرفه‌ای
 • نشانه‌گیر خبره
 • چندزبانه
 • هوش بالا
 • بازجوی باتجربه
 • هکر حرفه‌ای
 • خلبان
صفحات دیگر