ویکی دنیای سینمایی مارول

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

بارون زیمو

اشتراک‌گذاری

بارون زیمو

Baron Zemo

بارون زیمو - دنیای سینمایی مارول

نام‌های مستعار

دکتر تئو بروسارد
سرباز زمستان
هر مولر
دکتر
روانپزشک

نژاد

انسان

تابعیت

سوکویا

جنسیت

مذکر

عنوان

بارون
کلنل (قبلا)

وابسته به

نیروهای مسلح سوکویا (قبلا)
EKO Scorpion (قبلا)

وضعیت

بازداشت شده

نمایش‌ها

کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی
پلنگ سیاه (اشاره شده)

بازیگر

دنیل برول

بارون هلموت زیمو (Helmut Zemo) کلنل سابق نیروهای مسلح سوکویا و فرمانده اکو اسکورپیون است. به دنبال از دست دادن خانواده‌اش در نبرد سوکویا و مسئول دانستن انتقام‌جویان برای این اتفاق، تبدیل به تروریستی با نبوغ شد. او قصد گرفتن انتقام و نابود کردن اونجرز را داشت و در این مسیر کاملا مصمم بود.

با دانستن این موضوع که در برابر انتقام‌جویان قدرتی ندارد، در عوض نقشه‌ای طرح‌ریزی کرد تا با ترور کردن تچاکا و متهم کردن سرباز زمستان اعضای اونجرز را به جان هم بیندازد چرا که سرباز زمستان از دوستان نزدیک کاپیتان آمریکا بود و او برای دفاع از او حاضر بود جلوی دنیا بایستد. این اقدام باعث به وجود آمدن جنگ داخلی انتقام‌جویان و تقسیم شدن اونجرز به دو گروه شد. مرد آهنی وظیفه‌ی تعقیب و دستگیری سرباز زمستان را بر عهده داشت و این موضوع به زیمو فرصت می‌داد تا او از راز مرگ پدر و مادر مرد آهنی نیز توسط سرباز زمستان پرده بردارد.

با به هم ریختن وضعیت گروه انتقام‌جویان و رسیدن زیمو به هدفش، او اقدام به خودکشی کرد اما توسط پلنگ سیاه متوقف شد و برای گذراندن حبس به اورت راس تحویل داده شد.

پس از هشت سال حبس، زیمو توسط باکی بارنز به منظور کمک کردن به او و سم ویلسون در ردیابی فلگ اسمشرها، از زندان خارج شد. زیمو همکاری کرد و قصد داشت برای همیشه به پروژه ابرسربازان پایان دهد. زیمو به همراه ویلسون و بارنز به مادریپور رفت، جایی که زیمو با ویلفرد ناگل، سازنده‌ی سرم جدید آشنا شد و او را کشت. زمانی که زیمو موفق به یافتن فلگ اسمشرها در لتونی شد، او قادر به از بین بردن تمام ویال‌های سرم شد اما یکی از آن‌ها از چشم او دور ماند. سپس زیمو درگیر نبردی میان جان واکر و دورا میلاجه شد، چرا که هر دوی آن‌ها قصد بازداشت کردن زیمو را داشتند. زیمو در هنگام این درگیری بی سر و صدا فرار کرد. او به بنای یادبود سوکویا بازگشت و در آن جا با بارنز روبرو شد. بارنز او را به دورا میلاجه تحویل داد تا باقی عمرش را در رافت سپری کند. در زمان حضور زیمو در رافت، یکی از افراد وابسته به زیمو یعنی اوزنیک طبق دستورات زیمو سه فلگ اسمشر بازمانده را ترور کرد.

صفحات دیگر