بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

حالت حکیم (Sage Mode)

اشتراک‌گذاری

حالت حکیم

Sage Mode

حالت حکیم (Sage Mode) - ناروتو / بوروتو

دسته‌بندی

دسته

مکمل

جوتسوهای مرتبط

دگرگونی حکیم، سنجوتسوی شش طریقت، حالت دانای شش طریقت

اولین نمایش

جلد ۴۱، فصل ۳۷۵ ناروتو (مانگا)
قسمت ۱۳۱ ناروتو شیپودن (انیمه)

حالت حکیم یا دانا (Sage Mode) وضعیت توانمندی است که یک فرد می‌تواند با ترکیب کردن انرژی طبیعی با چاکرای خود وارد این حالت شود و چاکرای سنجوتسو تولید کند. حالت حکیم به کاربر اجاره می‌دهد با کمک نیروی طبیعی موجود در دنیا فنون جدیدی را به دست آورد و یا فنون خود را با چاکرای جدید سنجوتسو پرورش دهد.

تمرین کردن

دو مکان برای فرا گرفتن حالت حکیم شناخته شده است: یکی در کوه میوبوکو توسط وزغ‌ها، و دیگری در غار ریوچی توسط مارها. کاربران حالت دانا برای بهره بردن از سنجوتسو باید از «سطح بالایی از چاکرا» برخوردار باشند. همچنین این موضوع مهم است که بدن آن‌ها به اندازه کافی قوی باشد تا بتواند این افزایش قدرت را تحمل کند. به همین دلیل اوروچیمارو که غار ریوچی را کشف کرد و توانایی قالب گیری از چاکرای سنجوتسو را پیدا کرد، قادر به استفاده از دگرگونی حکیم برای ورود به حالت حکیم نیست.

فرم‌ها

حالت حکیم

کاربرانی که قادر به برقراری توازن میان چاکرای خود و انرژی طبیعی باشند، هیچ دگرگونی حیوانی را در بدنشان تجربه نخواهند کرد. برای این افراد تنها تغییر در رنگ اطراف چشم و خود چشم به وجود می‌آید که این تغییر به نسبت جایی که آن‌ها حالت حکیم را فرا گرفته‌اند متفاوت است.

کاربران

دگرگونی حکیم

راه دیگر برای دستیابی به حالت حکیم، دگرگونی حکیم است. افراد با قرار دادن بدن خود در معرض انرژی طبیعی قادر به تقویت ظرفیت‌های فیزیکی خود و تغییر شکل‌های مختلفی می‌شوند.

کاربران

حالت حکیم جانور دم‌دار

ناروتو پس از مشارکت با ده-دم قادر به ترکیب کردن حالت حکیم با حالت جانور دم‌دار شد. از این رو او از مزیت‌های هر دو فرم بهرمند شد و قدرت او از حالت حکیم یا حالت جانور دم‌دار هر فرد دیگری پیشی گرفت.

حالت دانای شش طریقت

حالت دانای شش طریقت یک دگرگونی الهی است که توسط هاگورومو اوتسوتسوکی به افرادی که دارای ایمان آهنی بودند اهدا شد. این حالت به شکل قابل توجهی قدرت‌های کاربر را تقویت می‌کند و به او اجازه می‌دهد تا تعدادی از فنون جدید و خارق‌العاده را اجرا کند.

صفحات دیگر