ویکی ناروتو / بوروتو

حالت دانای شش طریقت

اشتراک‌گذاری

حالت دانای شش طریقت

Six Paths Sage Mode

حالت دانای شش طریقت ناروتو / بوروتو

طبقه‌بندی

نینجوتسو، سنجوتسو

دسته

هجومی، تدافعی، مکمل

جوتسوهای مرتبط

حالت حکیم
توپ جویای حقیقت
مهر تابوت ده-دم شش طریقت
سنجوتسوی شش طریقت

کاربران

ناروتو اوزوماکی

اولین نمود

مانگا:
جلد ۷۰، فصل ۶۷۰ ناروتو
انیمه:
قسمت ۴۲۰ ناروتو شیپودن
رمان:
Boruto: Naruto the Movie
بازی:
ناروتو شیپودن: UNS 4

حالت دانای شش طریقت (Six Paths Sage Mode) یک دگرگونی خدایی است که توسط هاگورومو اوتسوتسوکی به افرادی اعطا می‌شود که ایمانی آهنین دارند و هرگز تسلیم نمی‌شوند. این حالت به طور قابل ملاحظه‌ای قدرت کاربر را افزایش می‌دهد و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا از فنون جدیدی بهره‌مند شوند.

خصوصیات

در این حالت مردمک‌های چشم ناروتو به شکل علامت جمع درآمده که خط عمودی مانند چشم روباه و خط عمودی آن مانند چشم وزغ است. از زمانی که ناروتو برای اولین بار این قدرت را در خود بیدار کرد، از این حالت همزمان با حالت چاکرای نه-دم استفاده کرد. این حالت پارامترهای فیزیکی کاربر را افزایش داده و او را فراتر از حالت حکیم قرار می‌دهد، به طوری که ناروتو می‌تواند با ضربه‌ی پای خود توپ‌های جویای حقیقت را به سمتی دیگر منحرف کند. او همچنین در این حالت درک ویژه‌ای از جهان پیدا کرده و قادر است به سایه‌های نامرئی دنیای لیمبو واکنش نشان دهد.

وقتی ناروتو در پیوستگی حالت دانای شش طریقت از حالت چاکرای نه-دم استفاده کرد، قابلیت‌های او به مراتب بالاتر رفت، به طوری که او قادر به شناور ماندن در هوا بود، و به اندازه‌ای پرسرعت شد که می‌توانست با کاگویا اوتسوتسوکی رقابت کند، و همین طور به اندازه‌ای پایایی پیدا کرد که از برخورد یک ضربه‌ی چیدوری آسیبی ندید.