بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

بیاکوگان

اشتراک‌گذاری

بیاکوگان

Byakugan

بیاکوگان - ناروتو / بوروتو

معنی

چشم سفید

طبقه‌بندی

حاملان شناخته شده

آئو
هیوگا ارشد
هانابی هیوگا
هیناتا هیوگا
هایاشی هیوگا
هیزاشی هیوگا
هوهتو هیوگا
ایروها هیوگا
کو هیوگا
ناتسو هیوگا (تنها در انیمه)
نجی هیوگا
توکوما هیوگا
موکای کوهیناتا (تنها در رمان)
بزرگ قبیله اوتسوتسوکی
هامورا اوتسوتسوکی
کاگویا اوتسوتسوکی
کینشیکی اوتسوتسوکی
موموشیکی اوتسوتسوکی
تونری اوتسوتسوکی
اوراشیکی اوتسوتسوکی (تنها در انیمه)
هیماواری اوزوماکی

بیاکوگان (Byakugan - به معنای چشم سفید) دوجوتسوی مربوط به قبیله‌های اوتسوتسوکی و هیوگا است که از کاگویا اوتسوتسوکی به ارث رسیده است. این دوجوتسو در کنار شارینگان و رینگان یکی از سه دوجوتسوی برتر است.

نگاه کلی

بیاکوگان

این دوجوتسو معمولا دارای ظاهری مشخص است به طوری که چشمان به رنگ سفید (در انیمه بنفش روشن) و مردمک چشم غیر قابل مشاهده است. در زمان فعال شدن، مردمک‌ها واضح‌تر می‌شوند و رگه‌هایی اطراف چشم به وجود می‌آیند. بر خلاف سایر دوجوتسوها بیاکوگان در حالت معمولی از زمان تولد در دسترس کاربران خود است و در موارد خاص این دوجوتسو می‌تواند بیدار شود. هیماواری اوزوماکی به واسطه مادرش از نسل قبیله هیوگا و دارای چشمانی آبی است. زمانی که بیاکوگان او فعال شد، مشخصات چشمان اجدادش را به دست آورد.

در یک رمان اقتباسی نشان داده شد که در نسل هیوگا کسانی وجود دارند که ممکن است این دوجوتسو را تنها در یکی از چشمانشان داشته باشند.

قابلیت‌های بیاکوگان باعث شده تا طمع برای به دست آوردن آن بالا باشد چنانکه دیگر دهکده‌ها اقداماتی برای دزدیدن آن نیز کرده‌اند. کوموگاکوره دسیسه‌های مختلفی را برای به دست آوردن بیاکوگان به کار گرفت. آئو از کیریگاکوره تنها خارجی شناخته شده است که توانست بیاکوگان را با شکست فردی از هویگا به دست آورد و در مدتی طولانی از آن محافظت کند؛ زمانی که دانزو شیمورا، یک تندروی وفادار با کونوها از این موضوع مطلع شد مدت زمان زیادی را صرف بازیابی یا نابودی این بیاکوگان کرد. بر خلاف دیگر دوجوتسوها بیاکوگانِ پیوند شده می‌تواند فعال یا غیرفعال باشد. خانه اصلی هیوگا به منظور کاهش احتمال ربوده شدن چشم‌ها توسط دشمنان مهرهای نفرین شده‌ای را روی پیشانی اعضای خانه فرعی قرار می‌دادند که این مهرها تا زمان مرگ همراه آن‌ها بودند.

در مانگا، بیاکوگان موموشیکی بعد از جذب نیروی کینشیکی به رنگ طلایی درمی‌آید.

حالت‌های بیاکوگان

بیاکوگان (Byakugan)
ظاهر بیاکوگان استاندارد
بیاکوگان (Byakugan)
بیاکوگان طلایی موموشیکی و اوراشیکی
صفحات دیگر