ویکی ناروتو / بوروتو

موموشیکی اوتسوتسوکی

اشتراک‌گذاری

موموشیکی اوتسوتسوکی

Momoshiki Ōtsutsuki

موموشیکی اوتسوتسوکی - ناروتو / بوروتو

جنسیت

مذکر

وضعیت

مرده

شریک

کینشیکی اوتسوتسوکی

خانواده

کینشیکی اوتسوتسوکی (پرورش‌دهنده)

گونه طبیعت

رهاسازی باد
رهاسازی برق
رهاسازی سنگ
رهاسازی آب
رهاسازی آتش
رهاسازی یین
رهاسازی چوب (تنها در رمان)

ویژگی منحصر به فرد

جذب چاکرا

اولین نمود

جلد ۱، فصل ۲ بوروتو (مانگا)
قسمت ۱۵ بوروتو (انیمه)
Boruto: Naruto the Movie (رمان)
Boruto: Naruto the Movie (فیلم)
ناروتو شیپودن: UNS 4 (بازی)

موموشیکی اوتسوتسوکی (Momoshiki Ōtsutsuki) عضوی از خانواده اصلی قبیله اوتسوتسوکی بود که قادر به تبدیل کردن چاکرا به دارو بود، چیزی که قدرت خدایی همراه با حیات طولانی را برای او به ارمغان آورده بود.

بیوگرافی

بخش ورود به آکادمی

موموشیکی روی یک سیاره ناشناخته در حال خوردن میوه چاکرا از یک درخت خدا بود. در کنار او کینشیکی دیده می‌شد، کسی که در حال مشاهده از هم گسیختن دنیای کاگویا بود و پیشروی انحنای فضای این دنیا را عدد ۱۶ اعلام کرد. کینشیکی با ارائه این گزارش اشاره کرد که کاگویا قوانین قبیله را نقص کرده است و موموشیکی متعجب از این موضوع بود که آیا او به قبیله خیانت کرده یا به نحوی توسط ساکنان دنیای خود نابود شده است. برای یافتن این پرسش موموشیکی به کینشیکی دستور داد تا برای راهی شدن به آنجا آماده شود، با این امید که دنیای کاگویا چاکرای فراوانی برای مصرف داشته باشد.

در برابر موموشیکی

موموشیکی و کینشیکی در هنگام امتحانات چونین ظاهر شدند و آشوب بزرگی را در آنجا ایجاد کردند. زمانی که ناروتو از آن‌ها پرسید که چه می‌خواهند موموشیکی توضیح داد که آن‌ها می‌خواهند چاکرای پراکنده شده کاگویا را درون یک میوه چاکرا جمع کنند و کاری که کاگویا موفق به انجام آن نشد را انجام دهند، بنا به گفته او با پرورش این میوه یک اکسیر حیات خلق می‌شد که دارای قدرت‌های فراطبیعی و جوانی ابدی بود. به خاطر چاکرای قدرتمند کوراما آن‌ها قصد داشتند این هیولا را از درون ناروتو استخراج کنند و در راه رسیدن به هدفشان از آن استفاده کنند. موموشیکی برای پایان دادن به نبرد، یک گوی سیاه عظیم را ایجاد کرد و آن را به سمت دهکده رها کرد. در نهایت ناروتو اجازه داد تا خودش به اسارت آن‌ها درآید و در همین حین ساسوکه از بوروتو و سارادا محافظت کرد.

موموشیکی و کینشیکی در بُعد دیگری و طی پروسه‌ای طولانی مدت اقدام به استخراج نیمی از چاکرای کوراما کردند تا این که ساسوکه به همراه بوروتو و چهار کاگه دیگر به آنجا رسیدند. موموشیکی برای این که کار همه را یکجا تمام کند کینشیکی را به یک میوه چاکرا تبدیل کرد تا با خوردن آن قدرت فوق‌العاده‌ای به دست آورد، او در واقع کینشیکی را به قرص‌های کوچکی تبدیل کرد که بتواند به تدریج قدرت خود افزایش دهد.

او ضربات جدی به ناروتو و ساسوکه وارد کرد و اگرچه تضعیف شده بود اما همه کاگه‌های دیگر را با فن فلج سایه تا نزدیکی مرگ برد. ساسوکه که انتخاب دیگری نداشت تصمیم گرفت به بوروتو اجازه دهد تا از راسنگان استفاده کند. به این ترتیب او با زدن یک راسنگان کوچک به موموشیکی موفق شد پدرش و دیگر کاگه‌ها را آزاد کند. موموشیکی که از اقدام بوروتو خشمگین شده بود چند قرص دیگر بلعید تا نیروی پیشتری به دست آورد. ناروتو مقداری از چاکرای خود را پسرش داد تا در حالی که ساسوکه مشغول مبارزه با موموشیکی بود، بوروتو بتواند یک رانسگان والدین و فرزند ایجاد کند. سرانجام با برخورد این راسنگان به موموشیکی او نابود شد.

روح موموشیکی برای مدتی در آنجا باقی ماند و بوروتو به لطف خونی که از کاربران بیاکوگان داشت حضور او را احساس کرد. روح او به بوروتو نزدیک شد و گفت که با وجود این که از پیش‌بینی سرنوشت خودش عاجز بوده اما سرنوشت بوروتو برای او آشکار است. او به بوروتو هشدار داد که روزی چشمان آبی‌اش همه چیز را از او خواهد گرفت و او بعد از شکست دادن یک خدا دیگر یک انسان معمولی نخواهد بود. همچنین نشانی را روی کف دست راست بوروتو به جا گذاشت و قبل از این که محو شود اضافه کرد که او باید راه مرتبط به خودش را ادامه دهد.

تصاویر

موموشیکی اوتسوتسوکی

موموشیکی اوتسوتسوکی