ویکی ناروتو / بوروتو

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

کاگه (Kage)

اشتراک‌گذاری

کاگه (Kage به معنای سایه) عنوانی است که به رهبر یکی از دهکده‌های مخفی از پنج کشور بزرگ شینوبی داده می‌شود. آن‌ها در مجموع با عنوان پنچ کاگه (پنچ سایه) شناخته می‌شوند. یک کاگه وظایفی مثل فرستادن نینجاها به ماموریت‌های مختلف تا اتخاذ تصمیمات مهم در جهت امنیت مردمش را بر عهده دارد. کاگه هر دهکده به عنوان قدرتمندترین نینجای آن مکان پنداشته می‌شود.

ریشه

این عنوان در اصل توسط هاشیراما سنجو بعد از تاسیس کونوهاگاکوره به وجود آمد و او اولین کاگه است که انتخابش بر اساس رای مردم دهکده و کشورش صورت گرفته است. بعد از ایجاد این مقام، دیگر ملت‌ها از این سیستم خلاقانه ستایش کردند و خیلی زود از آن تقلید کردند.

نگاه کلی

هر دهکده نامی مخصوص را برای Kage خود دارد:

  • هوکاگه (به معنای سایه آتش) - دهکده کونوهاگاکوره
  • کازکاگه (به معنای سایه باد) - دهکده سوناگاکوره
  • میزوکاگه (به معنای سایه آب) - دهکده کیریگاکوره
  • رایکاگه (به معنای سایه صاعقه) - دهکده کوموگاکوره
  • سوچیگاکه (به معنای سایه زمین) - دهکده ایواگاکوره

با توجه به سطح کاگه در دهکده‌اش بسیار نادر است که دو مقام در این سطح با هم دیدار داشته باشند به جز در مواردی مثل امضای معاهده‌ها یا رویدادهای عمومی. تنها در شرایطی تمام پنج کاگه گرد هم می‌آیند که موضوعی مهم بر تمام دهکده‌ها تاثیرگذار باشد. این جلسه با عنوان اجلاس سرای کاگه یا Kage Summit شناخته می‌شود.

منصوب شدن Kage در هر دهکده متفاوت است. در کونوها، هوکاگه معمولا جانشین را خودش انتخاب می‌کند و در صورتی که قبل از مرگش جانشین را انتخاب نکرده باشد مسئولیت انتخاب آن بر عهده دایمیو (daimyō) سرزمین آتش است. این انتخاب باید به تائید جونین کونوها برسد. یا در کومو بعد از مرگ رایکاگه سوم، پسر او به صورت خودکار به مقام رایکاگه رسید که این حکم سال‌ها است که در این دهکده اجرا می‌شود. اگر یک Kage بازنشت شود همچنین این عنوان را تا پایان عمرش با خود دارد و می‌تواند به کاگه جدید در تصمیم‌گیری‌ها و مسئولیت‌هایش کمک کند. حتی یک کاگه‌ی بازنشسته در صورت مرگ Kage حاضر می‌تواند دوباره رهبری را به دست بگیرد، همان طور که هوکاگه پنجم این کار را بعد از مرگ و فداکاری هوکاگه چهارم انجام داد.

دانستنی ها

  • سومین کاگه در زمان خود قوی‌ترین فرد در بین پنج مقام هم درجه خود بود. سال‌ها بعد کاگه هفتم نیز چنین وضعیتی در زمان خود داشت.
صفحات دیگر