ویکی ناروتو / بوروتو

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

آنبو (Anbu)

اشتراک‌گذاری
آنبو (Anbu)
آنبو در کونوها

آنبو (Anbu) کوتاه شده عبارت آنساتسو سنجوتسو توکوشو بوتای (به معنای گروه تاکتیکی و کشتار ویژه)، عواملی با صورت پوشیده هستند که به زیر نظر کاگه فعالیت می‌کنند.

نگاه کلی

آنبو از نیروهای شینوبی استاندارد دهکده و توسط کاگه با توجه به توانایی‌ها و مهارت‌های ویژه انتخاب می‌شوند. سن، جنسیت، پیش‌زمینه و درجه پیشین در انتخاب آن‌ها تاثیری ندارد با این حال طبق سنت در کونوها، شنوبی‌های زیر ۱۳ سال برای آنبو شدن برگزیده نمی‌شوند. در این میان ایتاچی اوچیها با ۱۱ سال سن یک استثنا به حساب می‌آید، او به خاطر استعداد سرشارش و همین طور نقش حیاتی‌اش در مبارزات سیاسی برگزیده شد. آنبوها هنگام ماموریت ماسک بر صورت می‌زنند و از اسم مستعار استفاده می‌کنند تا هویتشان مشخصی نشود. تنها کاگه از هویت آن‌ها مطلع است. آن‌ها بر اساس نیازهای ماموریت شکل می‌گیرند و بیشتر به صورت تیمی کار می‌کنند. در ظاهر درجه‌بندی خاصی در داخل آنبو دیده نمی‌شود و رهبری و سلسله مراتب به نظر بر اساس شایستگی و تجربه است. هدایت‌کنندگان گروه تحت نام فرماندگان گروه شناخته می‌شوند.

از آن جایی که اعضا در کشورهای خارجی به اقداماتی مثل ترور و آشوب می‌پردازند، Anbu دوست ندارد کسی از هویت آن با خبر شود بنابراینن اهالی کونوها نمی‌دانند چه کسی آنبو است یا نه. مردم تصور می‌کنند کسانی که به دهکده می‌آیند و بدون خوردن غذا آن را ترک می‌کنند آنبو هستند.

Anbu از دهکده در برابر تهدیدهای جدی محافظت می‌کند و با انجام ماموریت‌هایی با پر خطر در کشورهای در مقابل دشمن و نینجاهای قدرتمند مبارزه می‌کند. آن ها همچنین مسئول انجام دادن ترور و ردگیری هستند که برای این کار تمرینات ویژه‌ای می‌بینند. برخی از آنبوها به عنوان بازجو خدمت می‌کنند و با کاوش ذهن دشمن اطلاعات با ارزشی برای دهکده به دست می‌آورد. چون آنبو در عملیات‌ها دهکده نقشی حیاتی دارد، نیروی‌های معمول پلیس نمی‌توانند بدون حکم آن‌ها را دستگیر کنند. یک آنبو در عین حال که به فعالیت‌های حیطه خود پرداخته است می‌تواند دوباره به نیروی استاندارد دهکده برگردد، وضعیتی که برای کاکاشی هاتاکه نیز به وجود آمد. به دلیل تیرگی که در فعالیت‌های آنبو وجود دارد، ویژگی‌های شخصیتی یک فرد در انتخاب او می‌تواند تاثیرگذار باشد. برای مثال اشاره شده است که مایت گای با وجود داشتن استعداد بالا اما به خاطر شخصیت خوش و پر جنب و جوش برای آنبو گزینه نامناسبی است.

آنبوها تمریناتی شامل مطالعه دقیق بدن انسان دارند. بیشتر آن‌ها از فن فلج موقت و فن زمان معکوس (در انیمه) استفاده می‌کنند. در کیریگاکوره یک شاخه از آنبو با نام هانتر-نین وجود دارد که به ردگیری و قتل نینجاهای فراری دهکده کیریگاکوره می‌پردازند. آن‌ها سر اهداف را برای اثبات کار حمل می‌کنند و باقی بدن را به طوری که ردی از دشمن نماند حذف می‌کنند.

آنبو (Anbu)
آنبو در کیریگاکوره

در کونوها یک شاخه ویژه از آنبو تحت عنوان Root وجود دارد که توسط دانزو شیمورا شکل گرفت. اعضای این گروه تمریناتی دارند که در آن تمام احساسات خود را سرکوب کنند تا بدون تردید از دستورات دانزو اطاعت کنند. زیر زبان اعضا مهری وجود دارد که باعث می‌شود آن‌ها حرفی در مورد دانزو یا روت به زبان نیاورند.

منابع

صفحات دیگر