ویکی ناروتو / بوروتو

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

کاگویا اوتسوتسوکی

اشتراک‌گذاری

کاگویا اوتسوتسوکی

Kaguya Ōtsutsuki

کاگویا اوتسوتسوکی - ناروتو / بوروتو

تولد

۱۵ آگوست

جنسیت

مونث

طبقه‌بندی

پیشه

شاهزاده
راس قبیله اوتسوتسوکی

وابسته به

سرزمین اجداد (تنها در انیمه)

شریک

خانواده

گونه طبیعت

رهاسازی آتش
رهاسازی باد
رهاسازی برق
رهاسازی سنگ
رهاسازی آب
رهاسازی یین
رهاسازی یانگ
رهاسازی یین-یانگ

ویژگی منحصر به فرد

جذب چاکرا

اولین نمایش

جلد ۷۰، فصل ۶۷۹ (مانگای ناروتو)
قسمت ۴۵۸ (انیمه ناروتو شیپودن)

شاهزاده کاگویا اوتسوتسوکی (Kaguya Ōtsutsuki) رئیس سابق قبیله اوتسوتسوکی و مادر هاگورومو و هامورا اوتسوتسوکی، و شریک ایشیکی اوتسوتسوکی است. کاگویا مدت‌ها قبل از تاسیس دهکده‌های پنهان و در زمان دوران جنگ بی‌پایان میوه‌ی درخت خدا را خورد و تبدیل به اولین حامل چاکرا روی زمین شد. او بعدها خود را با درخت مذکور ادغام کرد و تبدیل به ده-دم شد.

بیوگرافی

کاگویا اوتسوتسوکی
کاگویا در حال خوردن میوه درخت خدا

پیش‌زمینه

هزاران سال پیش کاگویا با بخشی از قبیله خود برای جستجوی میوه درخت خدا به زمین آمد، میوه‌ای که او قرار بود آن را به خاندان اصلی قبیله در دنیای دیگر ارائه کند. کاگویا درابتدا به همراه ایشیکی اوتسوتسوکی به زمین آمد اما بعدها به او خیانت کرد و او را رها کرد تا بمیرد. در انیمه، او هنگام رسیدن به زمین توسط مردم «سرزمین اجداد» کشف شد، مردمی که او را نزد امپراتور خود یعنی تنجی بردند. کاگویا با شناساندن خودش به عنوان نگهبان درخت خدا، با نیروی مرموزی حافظه‌ی تنجی را پاک کرد. بعد از این اتفاق او به امپراطور نزدیک شد و به معشوقه او تبدیل شد.

در حالی که قبیله‌ی او منتظر برداشت درخت خدا بودند، کاگویا طی یک تابوشکنی خودش اقدام به خوردن میوه کرد. به این ترتیب او رین شارینگان را در خود بیدار کرد و تبدیل به تنها فرد روی زمین شد که دارای چاکرا بود. بعد از آن کاگویا به راحتی به نبردها پایان داد و کنترل تمام کشورها را به دست گرفت. به خاطر اقدامش در جهت پایان دادن به درگیری‌ها، او مورد موهبت مردم قرار گرفت و با عنوان الهه خرگوش ستایش شد. بعد از برقرار کردن، صلح او از تسوکویومی ابدی بر روی انسان‌ها استفاده کرد تا آن‌ها را به یک ارتش زتسوی سفید تبدیل کند. این ارتش قرار بود از او در مقابل اعضای قبیله‌اش که مورد خیانت قرار گرفته بود محافظت کند.

در زمان تولد پسران دوقلوی او یعنی هاگورومو و هامورا، او از چاکرای خود به آن‌ها بخشید تا این دو اولین افراد متولد شده با چاکرا باشند. فرمانروایی تک‌نفره او که اغلب متوسل به ظلم بود باعث شد تا دوجوتسو و جوتسوی او با ترس مردم همراه شود. در زمانی نامعلوم الهه خرگوش دیگر با عنوان شیطان شناخته شد. کاگویا که با میل خود فرمانروایی می‌کرد خواستار داشتن تمام چاکرا بود که این موضوع او را در مقابل پسران خود قرار داد. او با هدف جذب چاکرای آن‌ها با درخت خدا ادغام شد و تبدیل به ده-دم شد و به دنبال آن با دوقلوها به مبارزه پرداخت.

کاگویا اوتسوتسوکی
مهر و موم شدن کاگویا توسط پسرانش

هاگورومو و هامورا با این فرض که ده-دم تجسمی از درخت خدا است که برای بازگرداندن چاکرای میوه‌ی دزدیده شده حمله کرده است، چاکرای این هیولا را در در بدن هاگورومو مهر کردند و با استفاده از پوسته‌ی ده-دم به عنوان هسته‌ی شش طریقت استفاده کردند تا یک جسم آسمانی را خلق کنند که این جسم با نام ماه شناخته شد. سپس هامورا به رهبر قبیله اوتسوتسوکی منصوب شد و برای محافظت از بقایای هیولا به ماه نقل مکان کرد، در حالی که هاگورومو در زمین باقی ماند و اقدام به گسترش چاکرا در میان بشریت کرد و همین طور آموزش مفهوم نینشو را به آن‌ها شروع کرد.

با این وجود قبل از این که کاگویا به طور کامل توسط فرزندانش مهر و موم شود، اراده خود را در قالب یک انسان ساختگی به نام زتسوی سیاه بازآفرینی کرد. زتسوی سیاه با ماموریت بازیابی «مادرش»، تاثیر زیادی روی پسر بزرگ هاگورومو یعنی ایندرا اوتسوتسوکی و نسلش یعنی قبیله اوچیها، و همین طور برادر او آسورا و نسلش یعنی قبیله سنجو گذاشت تا رینگان یکی از آن‌ها را بیدار کند و مهر را بشکند. سرانجام مادارا اوچیها موفق به دریافت رینگان شد و زتسوی سیاه به طور مخفیانه شروع به دستکاری رویدادهای دنیا کرد تا دوباره کاگویا را زنده کند.

بازیابی کاگویا اوتسوتسوکی

زمانی که مادارا اوچیها به هدف نهایی‌اش نزدیک شد و خود را ناجی دنیا نامید، زتسوی سیاه که پشت او ایستاده بود به وسیله دست چپ اوبیتو اوچیها که بدنش تحت کنترل او بود به مادارا خنجر زد. مادارا که فکر می‌کرد زتسوی سیاه تاکنون اراده‌ی او بوده است از خیانت او شوکه شد و وقتی فهمید که او در واقع اراده کاگویا بوده بیش از قبل وحشت‌زده شد. زتسوی سیاه طی فرآیندی با بدن مادارا و گرفتن چاکرا از قربانیان تسوکویومی ابدی علیرغم تلاش‌های ناروتو و ساسوکه موفق به احیای کاگویا به دنیای مدرن نینجا شد. کاگویا با فعال کردن بیاکوگان خود متوجه شد که ناروتو و ساسوکه چاکرای مشابهی با پسرانش دارند و پی برد که این قدرت توسط هاگورومو به آن‌ها اعطا شده است. او تیم ۷ و اوبیتو اوچیها را به یک آتشفشان فعال تلپورت کرد و رو به آن‌ها گفت که باید نابود شوند.

کاگویا در بعد آتشفشان

کاگویا با قصد پس گرفتن تمام چاکرای زمین با آن‌ها مبارزه کرد. در میان نبرد زتسوی سیاه همه چیز را برای آن‌ها بازگو کرد، چیزهایی که حتی هاگورومو نیز از آن بی‌خبر بود. او گفت که هاگورومو و هامورا با قدرتی مشابه با قدرتی که ساسوکه و ناروتو به ارث برده‌اند در زمانی اقدام به مهر و موم کاگویا کردند، و این که او خودش در تمام این مدت در حال دستکاری نسل ایندرا و آسورا بوده تا یک اوچیها بتواند رینگان را بیدار کند و با فعال کردن تسوکویومی ابدی، ده-دم و متعاقبا مادرش کاگویا را احیا کند.

نبرد تا مرگ کاگویا

در نبردی طولانی و دشوار ناروتو و ساسوکه با کاگویا مقابله کردند و در این تقابل آن‌ها توسط کاگویا به بُعدهای مختلف از جمله بعد آتشفشان، یخ، صحرا و... برده شدند. کاگویا در نهایت برای این که بتواند به راحتی آن‌ها را بکشد، همه را به یک بعد با گرانش سنگین برد. او در این فاصله به ناروتو و ساسوکه که به سبب گرانش ناتوان شده بودند تیغه‌ای پرتاب کرد که اوبیتو و کاکاشی برای جلوگیری از اصابت آن خود را مقابل تیغه‌ها قرار دادند. طی این اقدام اوبیتو جان خود را برای حفظ جان ناروتو و کاکاشی از دست داد. بعد از اجرای فن راسنشوریکن هیولای دم-دار و اصابت آن با کاگویا، چاکرای ده-دم که درون او بود تلاطمی خشونت‌آمیز پیدا کرد و او به یک هیولای خرگوش-شکل تبدیل شد. سپس کاگویا جرم هیولای دم-دار را به یک کره عظیم با چاکرای سیاه تبدیل کرد.

حمله گروهی ناروتو، ساسوکه و ساکورا به کاگویا

تیم هفت برای ماموریت نهایی و احتمالی آمده شدند، آن‌ها یک حمله گروهی هماهنگ شده علیه شاهزاده انجام دادند. کاگویا برای فرار از این هجوم تلاش کرد اما ساکورا در فرصتی با وارد کردن ضربه‌ای، موفق به شکستن یکی از شاخ‌ها کاگویا و مجروح شدن او شد. این موضوع به ناروتو و ساسوکه اجازه داد تا هر دو با تماس فیزیکی با او فوینجوتسو شش طریقت - چیباکو تنسی را فعال کنند. بدن کاگویا تحت اثرات این فوینجوتسو ابتدا به ده-دم و سپس به مجسمه شیطانی تغییر شکل داد و در انتها جذب کره‌ی ایجاد شده شد. در همان زمانی که کره نزدیک‌تر می‌شد ناروتو قادر به یافتن زتسوی سیاه که در آستین پاره شده کاگویا پنهان شده بود شد و او را به سمت کره ماه جدید فرستاد. به این ترتیب تهدید بزرگی که دنیای شینوبی با آن روبرو شده بود برای همیشه از بین رفت.

صفحات دیگر