ویکی ناروتو / بوروتو

تسوکویومی ابدی (Infinite Tsukuyomi)

اشتراک‌گذاری

تسوکویومی ابدی

Infinite Tsukuyomi

تسوکویومی ابدی (Infinite Tsukuyomi) - ناروتو / بوروتو

معنی

خواننده ماه ابدی

طبقه‌بندی

ککی مورا، گنجوتسو، دوجوتسو

طبیعت

رهاسازی یین

دسته

تکمیلی

دامنه

همه محدوده‌ها

جوتسوی مرتبط

خدا: تولد جهانی از درختان

کاربران

تسوکویومی ابدی یا بی‌نهایت (Infinite Tsukuyomi) نوعی گنجوتسو است که تمام دنیا را در وهمی به دام می‌اندازد، و با تسخیر ذهن افراد در یک رویا ممکن است چاکرای آن‌ها جذب شود.

نحوه استفاده

برای اجرای گنجوتسویی با این مقیاس، رین شارینگان کاربر باید از ماه منعکس شود. روش دقیق دستیابی به آن در مورد فرد به فرد متفاوت است: در انیمه کاگویا اوتسوتسوکی از طریق تکنیک یوموتسو هیراساکا دروازه‌ای به یک بُعد حامل یک ماه ایجاد کرد. اوبیتو اوچیها با ایجاد ده-دم و تبدیل آن به یک درخت خدا که بالای آن یک گل حاوی رین شارینگان بود، این عمل را انجام داد. مادارا اوچیها نیز به واسطه‌ی نقشه چشم ماه خود، بر فراز آسمان رفت و رین شارینگان خود را از ماه منعکس کرد.

بعضی از افراد نسبت به تسوکویومی مصون هستند. افرادی که وسیله تکنیک تناسخ دنیای ناپاک از مرگ بازگشته‌اند تاثیرناپذیر هستند. زتسوی سفید، زتسوی سیاه و هر فردی که بدنش توسط زتسوی سیاه پوشش داده شده باشد نیز بی‌تاثیر هستند. یک کاربر رینگان قادر به مسدود کردن نورد تسوکویومی بی‌نهایت است و می‌تواند خودش و افراد داخل محدوده‌ی خود را حفظ کند. در حقیقت کاربران رینگان تنها افرادی هستند که از طریق ترکیب شدن با چاکرای نه جانور دم-دار قادر هستند تا به تسوکویومی بی‌نهایت پایان دهند و افرادی که درون رویاهایشان اسیر شده‌اند را رها کنند.