بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

جانوران دم-دار (جیوبی)

اشتراک‌گذاری
جانوران دم-دار (جیوبی)
نه جانور دم-دار

جیوبی یا جانور دم-دار (Tailed Beast) که گاهی با نام هیولای چاکرا شناخته می‌شود، نُه موجود غول‌آسا و فرم چاکرا هستند که توسط دانای شش طریقت و از چاکرا ده-دم خلق شده‌اند. تعداد دم‌های هر یک از این موجودات متفاوت است و از یک تا نه متغیر است.

تاریخچه

مدت‌ها قبل از ایجاد دهکده‌های پنهان، دانای شش طریقت با مهر و موم کردن ده-دم در بدنش دنیا را نجات داد و تبدیل به اولین جینچوریکی شد. بعدها او با الهام از برادرش هامورا و تکنیک آفرینش همه چیز چاکرای ده-دم را به نه موجود زنده تقسیم کرد که این موجودات جانوران دم-دار نام گرفتند و هر یک نامی منحصر به فرد داشتند. در انیمه نشان داده شد که این حکیم و پیروان او معبدهایی را در نه ناحیه مختلف از دنیا ساختند که جانوران هر کدام در یکی از این معابد نگهداری می‌شدند. اولین فردی که به کارایی اصلی جانوران نزدیک شد هاشیراما سنجو بود، کسی که با قدرت رهاسازی چوب خود چندین جانور دم-دار را گرفت. او جانوران را میان دهکده‌های تاسیس شده پخش کرد تا توازن قدرت را در میان آن‌ها تثبیت کند.

در طول قرن‌ها بشریت به این موجودات به چشم هیولا، شیطان یا جانوران نادان نگاه می‌کرد و همواره از آن ترس داشت. انسان‌ها به خاطر قدرت عظیم جانوران از آن‌ها به عنوان سلاح در زمان‌های جنگ نیز استفاده می‌کردند. جانوران از این رفتار انسان‌ها متاسف بودند و از آن‌ها تنفر داشتند. اهالی دهکده به منظور مهار کردن قدرت جانوران آن‌ها را درون انسان‌ها مهر و موم می‌کردند و جینچوریکی خودشان را خلق می‌کردند.

دهه‌ها بعد، پس از جنگ جهانی شینوبی سوم، سازمانی تحت نام آکاتسوکی اقدام به اسیر کردن جینچوریکی دهکده‌ها کرد تا جانوران دم-دار را از بدن آن‌ها استخراج کند. در یک پروسه‌ی طولانی مدت در نهایت توبی، یکی اعضای این گروه موفق به دستیابی به چاکرای جانوران و احیای نیمه کامل ده-دم شد. توبی تبدیل به جینچوریکی ده-دم شد اما توسط نیروهای متحد شینوبی شکست خورد و هیولاهای دم-دار از بدن او خارج شدند. پس آن مادارا اوچیها وارد عمل شد و تمام جانوران را دوباره تصاحب کرد و با احیای کامل ده-دم خودش تبدیل به جینچوریکی آن شد. او سپس سعی کرد تا تسوکویومی بی‌نهایت را روی دنیا اجرا کند. ناروتو با چاکرایی که قبلا از جانوران دم-دار گرفته بود سعی کرد تا مادارا را شکست دهد اما موفق به این کار نشد. در نهایت مادارا ناخواسته به وسیله‌ای برای احیای کاگویا اوتسوتسوکی تبدیل شد، کسی که خود را مالک تمام چاکرای جهان می‌دانست و همه‌ی چاکرا آن را طلب می‌کرد.

در نبردی چالش‌برانگیز در نهایت ناروتو و ساسوکه اوچیها موفق به مهر موم کردن کاگویا و استخراج جانوران از بدن او شدند. بعد از پایان جنگ جانوران دم-دار در سراسر دنیا پخش شدند و آزاد بودند تا هر طور که می‌خواهند زندگی کنند. با این حال گیوکی و کوراما تصمیم گرفتند که با ناروتو و کیلر بی باقی بمانند.

نام‌های جانوران دم-دار

اسامی به ترتیب تعداد دم‌های آن‌ها است:

صفحات دیگر