ویکی ناروتو / بوروتو

نینجای فراری (Missing-nin)

اشتراک‌گذاری
نینجای فراری (Missing-nin) ناروتو / بوروتو

زابوزا موموچی، یک نینجای فراری از کیریگاکوره

نینجای فراری، سرکش یا گمشده (Missing-nin) به نینجایی گفته می‌شود که دهکده خود را بدون قصد بازگشت ترک کرده است. نینجاهای فراری به خاطر رها کردن وظایفشان تحت تعقیب و مجرم هستند. همچنین آن‌ها در لیست سیاه دهکده‌های خود قرار می‌گیرند تا توسط نینجاهای دیگر کشته شوند؛ در دهکده‌ی کیریگاکوره شکارچیانی وجود دارند که به همین کار اختصاص داده شده‌اند. اگرچه برخی از نینجاهای فراری همچنان از هدبند دهکده‌ی خود استفاده می‌کنند اما آن‌ها دیگر به دهکده‌ی خود وفادار نیستند؛ اعضای گروه آکاتسوکی – که بیشترشان نینجاهای فراری هستند – بر روی هدبندهای خود یک خراش انداخته‌اند که نشانه‌ای بر ترک کردن دهکده‌هایشان است.

رها کردن دهکده لزوما فرد را به یک نینجای فراری مبدل نمی‌کند. تسوناده به دنبال دومین جنگ جهانی شینوبی دوم، زندگی به عنوان نینجا را کنار گذاشت و کونوها را ترک کرد، اما هرگز در دهکده‌اش به عنوان یک نینجای فراری در نظر گرفته نشد. جیرایا به او هشدار داد که در صورتی که او به اوروچیمارو، دشمن کونوها کمک کند وضعیت او تغییر پیدا خواهد کرد و او مجبور به کشتنش خواهد شد.

ایتاچی اوچیها بعد از کشتار قبیله اوچیها تبدیل به یک نینجای فراری شد، اما اقدامات او زیر دستورات مقامات کونوها انجام گرفته بود و در حالی که اکثر مردم کونوها او را یک جنایت‌کار تلقی می‌کردند اما رهبران دهکده به طور محرمانه از وفاداری او به کونوها آگاه بودند. در موردی مشابه ساسوکه اوچیها کونوها را ترک کرد و یک نینجای فراری شد، با این حال هوکاگه پنجم به لطف پادرمیانی ناروتو اوزوماکی او را به عنوان یک مجرم تحت تعقیب قرار نداد. اما وقتی دانزو به عنوان «نامزد هوکاگه ششم» منتصب شد، او این سیاست ملایمت را کنار گذاشت و دستور به قتل ساسوکه داد، این دستور تا حدی به خاطر حمله‌ی ساسوکه به رهبر کوموگاکوره بود. در نهایت ساسوکه به خاطر کمک‌هایی که در جنگ جهانی شینوبی چهارم انجام داده بود با تائید هوکاگه ششم از مجازات عفو شد.

بعد از جنگ جهانی شینوبی چهارم فعالیت‌های نینجاهای فراری افزایش یافت و این موضوع ناشی از ترک شینوبی‌ها از دهکده‌های خود بود به خاطر تهدیدهای موجود بود. در این دوران آن‌ها بی‌رحم‌تر از همیشه شده بودند و برای دریافتی بیشتر حتی ممکن بود فرد استخدام‌کننده‌ی خود را نیز بکشند.