ویکی ناروتو / بوروتو

چیدوری (Chidori)

اشتراک‌گذاری

چیدوری

Chidori

چیدوری (Chidori) ناروتو / بوروتو

معنی

یک هزار پرنده

طبقه‌بندی

نینجوتسو

طبیعت

رهاسازی برق

رتبه

رتبه A

دسته

هجومی

دامنه

محدوده‌ی کوتاه

کاربران

کاکاشی هاتاکه
ساسوکه اوچیها

اولین نمود

مانگا:
جلد ۱۳، فصل ۱۱۳ ناروتو
انیمه:
قسمت ۶۷ ناروتو
رمان:
Naruto Jinraiden: The Day the Wolf Howled
فیلم:
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow
بازی:
Naruto: Konoha Ninpōchō

چیدوری (Chidori) یک چاکرای برقی متمرکز شده است که پیرامون دست کاربر ایجاد می‌شود.

نگاه کلی

بعد از این که کاکاشی هاتاکه در ترکیب طبیعت-برق خود با راسنگان ناموفق بود، او اقدام به ابداع چیدوری کرد. ساخت چیدوری برای او به عنوان سلاحی برای محافظت از دوستان و عزیزان بود. هر کاربر برای اجرای آن ابتدا باید برق را در دست خود انباشته کند؛ متمرکز شدن الکتریسیته صدایی شبیه به صدای پرندگان ایجاد می‌کند که نام این فن نیز از همین موضوع نشات گرفته است. بعد از جمع شدن چاکرا، کاربر به سمت هدف خود هجوم می‌برد که اغلب با برخورد به حریف آسیبی جدی به او وارد خواهد شد. در حالی که این تکنیک در زمان اجرا صدایی تولید می‌کند اما سرعت اجرای آن به اندازه‌ای بالا است که برای ترور افراد کارایی داشته باشد.

چیدوری برای اجرا شدن نیاز به مقدار زیادی چاکرا دارد و در دفعات اجرای آن در فواصل کوتاه محدودیت وجود دارد. کاکاشی در اوایل قادر به اجرای چهار چیدوری در یک روز بود و ساسوکه اوچیها می‌توانست دو بار این فن را اجرا کند، اما با گذشت زمان محدودیت‌های هر دو کمتر شد. ساسوکه اوچیها بعدها به وسیله دگرگونی شکل چندین تغییر را در انجام این فن نشان داد، از جمله چیدوری سنبون و چیدوری به شکل نیزه که هر دو به او اجازه می‌داد تا محدوده‌ی دورتری را مورد هدف قرار بدهد.

انواع

ساسوکه از منابع مختلفِ چاکرا برای انجام چیدوری استفاده کرده است که هر یک خصوصیاتی مضاعف را به چیدوری او اضافه کرده‌اند:

  • نفرین مهر بهشت: در این حالت چیدوری او قوی‌تر و تیره‌تر است و صدایی همانند بال پرندگان دارد.
  • قدرت شش طریقت: با دریافت قدرت شش طریقت، چیدوری ساسوکه می‌تواند به بدن جینچوریکی ده-دم آسیب بزند، در حالی که نینجوتسوهای استاندارد نفوذی بر بدن آن ندارند.
  • ترکیب با رهاسازی شعله – کاگوتسوچی: ساسوکه به طور خلاصه ترکیب چیدوری با رهاسازی شعله: کاگوتسوچی را نشان داده است. وقتی این ضربه‌ی ساسوکه به راسنگان ناروتو اوزوماکی برخورد کرد انفحاری بزرگ رخ داد که موجب تخریب مجسمه‌های دره‌ی انتها شد.