ویکی ناروتو / بوروتو

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

راسنگان (Rasengan)

اشتراک‌گذاری

راسنگان

Rasengan

راسنگان (Rasengan) ناروتو / بوروتو

معنی

کره‌ی مارپیچ

طبقه‌بندی

نینجوتسو

دسته

هجومی

رتبه

رتبه A

دامنه

محدوده‌ی نزدیک

جوتسوی مرتبط

توپ جانور دم-دار

کاربران

میناتو نامیکازه
جیرایا
کوجی کاشین
ناروتو اوزوماکی
کاکاشی هاتاکه
کونوهامارو ساروتوبی
بوروتو اوزوماکی
موموشیکی اوتسوتسوکی
هیروکو (تنها در فیلم)

اولین نمود

مانگا:
جلد ۱۷، فصل ۱۵۰ ناروتو
انیمه:
قسمت ۸۶ ناروتو
فیلم:
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow
بازی:
Naruto: Ultimate Ninja 2

راسنگان (Rasengan) یک توپ مارپیچ از چاکرا است که در کف دست کاربر شکل گرفته و نگه داشته می‌شود. تعداد انگشت‌شماری از شینوبی‌ها قادر به انجام آن هستند.

نگاه کلی

راسنگان توسط میناتو نامیکازه و بر اساس توپ جانور دم-دار ساخته شد. او سه سال را صرف ایجاد راسنگان کرد که این عالی‌ترین فرم از دگرگونی شکل بود. همانند بسیاری از جوتسوهای دیگر میناتو، راسنگان برای اجرا شدن نیازی به مهر دست نداشت. همین طور وقتی راسنگان شکل بگیرد دیگر نیازی به چاکرای اضافه برای نگهداری آن وجود ندارد، به این ترتیب هیچ محدودیتی در زمان نگه داشتن آن در دست وجود ندارد. با این حال اگر راسنگان به چیزی برخورد کند محو خواهد شد. اگرچه شکل راسنگان برای تمام کاربران مشابه است اما اندازه‌ی آن می‌تواند از فرد به فرد متفاوت باشد. هرچه اندازه‌ی راسنگان بزرگ‌تر باشد نشان از تجربه‌ی فرد دارد.

بنا بر گفته‌ی جیرایا راسنگان قدرتمندتر از چیدوری است، نظری که ساسوکه اوچیها نیز بعد از مقایسه‌ی میزان تخریب دو حمله با آن هم‌نظر شد.

یادگیری راسنگان نیاز شدیدی به کنترل چاکرای تصفیه شده دارد، چیزی که تعداد اندکی از نینجاها از بهره می‌برند. به همین دلیل آموختن این فن دشواری زیادی دارد. کاربر برای آموختن راسنگان باید سه مرحله‌ی چرخش، قدرت و مهار کردن را بگذراند که مرحله‌ی سوم سخت‌ترین آن است. برای نمونه ناروتو اوزوماکی و کونوهامارو ساروتوبی هر دو در مرحله‌ی آخر از کلون‌های سایه‌ای خود استفاده کردند تا راسنگان را شکل دهند اما آن‌ها بعدها موفق شدند بدون از استفاده از کلون راسنگان را اجرا کنند.

صفحات دیگر