ویکی ناروتو / بوروتو

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

سنجوتسو (Senjutsu)

اشتراک‌گذاری
سنجوتسو (Senjutsu) ناروتو / بوروتو

سه عنصر چاکرای سنجوتسو

سنجوتسو (Senjutsu - به معنای: فنون بصیر) زمینه‌ای تخصصی از فنون است که به کاربر اجازه می‌دهد تا انرژی طبیعی پیرامون خود را حس و جمع‌آوری کند. تمرین‌کنندگان سنجوتسو یاد می‌گیرند که انرژی طبیعت را به درون خودشان بکشند و آن را با چاکرای خود مخلوط کنند. این بُعد جدیدی به چاکرای آن‌ها اضافه می‌کند که در نتیجه‌ی آن «چاکرای سنجوتسو» ایجاد می‌شود. سنجوتسو منحصرا نسبت به توپ‌های جویای حقیقت آسیب‌ناپذیر است.

افرادی که قادر به جذب یا اداره‌ی چاکرای سنجوتسو هستند با عنوان بصیر یا حکیم (Sages) شناخته می‌شوند. معمولا چاکرای سنجوتسو نمی‌تواند توسط فرد غیر آموزش‌دیده استفاده شود اما افراد آموزش دیده می‌توانند وارد فرمی به نام حالت حکیم (Sage Mode) شوند که مولفه‌های فیزیکی آن‌ها را تا زمانی که در این حالت هستند افزایش می‌دهد. دستیابی به حالت حکیم پیش‌نیازهای بسیاری را می‌طلبد و همین طور نحوه‌ی یادگیری آن شامل ریسک‌های زیادی می‌شود. به همین سبب روش‌های نامتعارف دیگری برای دستیابی به آن وجود دارد:

  • اعضای قبیله‌ی جوگو می‌توانند به طور منفعل انرژی طبیعی را جذب کنند و با جهشی در بدن خود وارد حالت حکیم شوند. اما به دلیل عدم توانایی در کنترل چاکرای ایجاد شده، آن‌ها وضعیتی خشن و آشفته پیدا می‌کنند.
  • اوروچیمارو روی آنزیمی برای وضعیت‌های خشن مذکور کار کرد و از آن به عنوان پایه‌ای برای مهرهای نفرین‌شده خود استفاده کرد، به این ترتیب اوروچیمارو چاکرای حاملان را جذب کرده و از آن به عنوان چاکرای سنجوتسوی خود تغذیه می‌کرد.
صفحات دیگر