بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

ارث‌رلم (Earthrealm)

اشتراک‌گذاری

ارث‌رلم (Earthrealm) در مجموعه مورتال کمبت در واقع همان سیاره زمین است که به دور خورشید می‌گردد.

شرح

Earthrealm یکی از چند قلمرویی است که بعد از ویران شدن هستی یگانه (One Being) توسط خدایان ارشد، شکل گرفت. تاکنون بارها برای تصاحب Earthrealm تلاش شده است، و این اقدام به این خاطر بوده که باور می‌شود این قلمرو جواهر کیهان است و دارای یک قدرت ارزشمند کیهانی است. به همین سبب خدایان ارشد برای محافظت از این قلمرو خدایی را منصوب کرده‌اند.

برای قرن‌هایی بی‌شمار ریدن وظیفه محافظت از این قلمرو را بر عهده داشته است، اما خدایان دیگر از جمله فوجین نیز در این امر نقش داشته‌اند. علاوه بر این معبد نور شائولین نیز انسان‌های فانی را در زمینه هنرهای رزمی پرورش داده است تا مقابل هر عامل پلیدی بایستند. سازمان‌های دیگر چون سازمان بازسازی شده لین کوئی و همچنین نیروهای ویژه نیز در همین زمینه فعالیت می‌کنند.

میلیون‌ها سال پیش و طی جنگ میان ریدن و شیناک تقریبا Earthrealm نابود شد و همین طور در هنگام پیروزی کوتاه‌مدت شائو کان این قلمرو در آستانه‌ی سقوط قرار گرفت. بعد از این که حمله‌ی شائو کان به این قلمرو شکست خورد، ارث‌رلم در میان قلمروهای دیگر تصرف‌شده به جایی الهام‌بخش تبدیل شد. بعدها عدنیا (Edenia) به پا خواست. قلمروی Vaeternus هم که خانه‌ی نیتارا بود اقدام به شورش کرد.

گونه‌های بومی

تمام موجوداتی که روی سیاره زمین یافت می‌شوند بومیان این قلمرو محسوب می‌شوند اما دو گونه در دنیای مورتال کمبت برجسته‌تر هستند:

  • انسان‌ها: آن‌ها دومین نژاد هوشمندی بودند که روی Earthrealm تکامل یافتند. بیشتر خصوصیات آن‌ها همانند ساکنان سایر قلمروها است. اما آن‌ها دارای عمر بسیار کوتاه‌تری هستند و مانند همتایان‌شان قادر به استفاده از جادو نیستند. با این حال آن‌ها از تکنولوژی پیشرفته‌ای بهره‌مند هستند. از آن‌ها همچنین با عنوان زمینی‌ها یاد می‌شود.
  • سورین‌ها (Saurians - که همچنین با عنوان Zaterranها نیز شناخته می‌شوند): آن‌ها اولین نژاد هوشمند روی زمین بوده‌اند اما به دلیل جنگ میان شیناک با سایر خدایان تقریبا نابود شده‌اند. بازماندگان پس از جنگ، زاترا (Zaterra) را برای مهاجرت انتخاب کردند، جایی که بعدها در آنجا توسط Outworld به بردگی گرفته شدند.

ساکنان برجسته

بومیان

غیر بومیان و طردشدگان

صفحات دیگر