بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

ندررلم (Netherrealm)

اشتراک‌گذاری
ندررلم (Netherrealm)

ندرلم (Netherrealm) یک قلمرو در مجموعه مورتال کمبت است. این قلمرو با دنیای مردگان قابل قیاس است و همچنین با نام جهنم یا دوزخ شناخته می‌شود. این قلمرو ظاهرا یک اقلیم آتشفشانی ابدی است که دارای کوه‌های آتشفشان و گدازه‌های زیادی است. این قلمرو مکان پایانی دو بازی Mortal Kombat Gold و Mortal Kombat: Deadly Alliance است.

شرح

Netherrealm همانند Outworld قلمرویی شامل هزاران لایه‌ی مختلف است. در دنیای مورتال کمبت موجودات و ارواح فوت شده‌ای که گناهان عمده‌ای انجام داده‌اند برای تحمل شکنجه‌ی ابدی به Netherrealm فرود می‌آیند. کاربرانی حامل جادو در این قلمرو به تدریج تضعیف می‌شوند.

Netherrealm در مورتال کمبت در واقع همان مفهوم جهنم در ادیان ابراهیمی است و حتی نام یکی از حکمرانان سابق این قلمرو با عنوان لوسیفر آمده است (این نام تنها در راهنمای بازی ساب-زیرو قید شده است). همچنین این قلمرو به عنوان «تاریک‌ترین قلمروی هستی» شناخته می‌شود و ساکنان آن شیاطین، هیولاها و موجودات پلید هستند.

گرچه به دلایل واضحی ورودی و خروجی‌های بسیار محدودی برای Netherrealm وجود دارد با این حال تاریخچه‌ی پر آشوبی در مورد وجود دارد. میلیون‌ها سال قبل شیناک، یک خدای ارشد به این قلمرو تبعید شد. او عصرها در حبس باقی ماند اما سرانجام موفق به فرار شد و این فرآیند لوسیفر را عزل کرد. شیناک این قلمرو را مشابه Earthrealm بازسازی کرد و دنیایی که مدت‌ها به دنبال ساخت آن بود را ایجاد کرد. او بعدها از این جا برای حمله به Edenia استفاده کرد، اما بعد از این که تهاجم او با شکست مواجه شد او دوباره خود را در اعماق Netherrealm مطرود شده یافت. پس از آن ماشین‌های جنگی و رها شده‌ی شیناک توسط یکی دستیاران سابق او یعنی نوب سایبات مورد استفاده قرار گرفت.

گونه‌های Netherrealm

ندررلم (Netherrealm)

اساسا شیطان‌ها و ارواح ساکن Netherrealm همان انسان‌هایی هستند که به خاطر ماهیت پلیدشان به این قلمرو منتقل شده‌اند. وجود یک حیات اولیه در ندرلم نامشخص است. موجودات در صورت خروج از Netherrealm ممکن است دچار تجزیه یا پوسیدگی شوند. برخی از ساکنان این قلمرو همانند ساکنان Chaosrealm تمایل به وارونه صحبت کردن دارند.

یک زیرمجموعه از شیطان‌ها تحت عنوان اونی (Oni) وجود دارد که باور می‌شود از بومیان Netherrealm باشند. آن‌ها ویژگی‌های ظاهری مختلفی در رنگ و قد دارند که ظاهرا قادر به تعامل با دیگر گونه‌ها نیستند.

ساکنان برجسته

غیر بومیان

بومیان یا ناشناس

  • کوان چی (Quan Chi)
  • اشرا (Ashrah)
  • مولوک (Moloch)
  • سارینا (Sareena)
  • کیا و جاتاکا (Kia و Jataaka)
صفحات دیگر