بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

ترود

اشتراک‌گذاری

ترود

Thrúd

ترود - God of War

عنوان

الهه تندر
الهه قدرت

جنسیت

مونث

محل تولد

نژاد

بستگان

یمیر (جد)
اودین (پدربزگ)
فیورگن (مادربزرگ)
ثور (پدر)
سیف (مادر)
مگنی (برادر)
مودی (برادر)
بالدر (عمو)
تیر (عمو)

وفاداری

آسگارد (قبلا)
اودین (قبلا)
ثور
لوکی
آسیر
واناهایم

صداپیشه

مینا ساندوال

ترود (Thrúd) دختر ثور و سیف، خواهر ناتنی مگنی و خواهر مودی است. او پس از مرگ پدرش چکش میولنیر را به ارث برد و به الهه تندر تبدیل شد.

پیش‌زمینه

ترود حاصل ازدواج ثور و سیف است و با برادرانش مگنی و مودی در آسگارد بزرگ شده است.

خدای جنگ راگناروک

اولین برخورد ترود و آترئوس در آسگارد و در اتاق اودین بود. اگرچه او ابتدا تیغه‌ی خود را به سمت او نشانه گرفت و مرگ برادرش را به او گوشزد کرد اما خوشبختانه هیچ کینه‌جویی نسبت به آترئوس نشان نداد و آن‌ها به راحتی با یکدیگر صمیمی شدند. او از آرزوی خود برای تبدیل شدن به یک والکری گفت.

پس از پایان ماموریت آترئوس با ثور، ترود از بازگشت او استقبال کرد و از شنیدن اینکه ثور چه نوع رفتاری داشته است خوشحال شد.

در مقطعی ترود ماموریت یافت تا به هل‌هایم برود و آخرین قسمت از ماسکی را بازیابی کند. او فرصت داشت تا با رفتن به همراه آترئوس و هایم‌دال مزاحم خودش را به پدر همگان ثابت کند.  وقتی ماموریت آن‌ها به خاطر آزاد شدن گرگ گارم با شکست مواجه شد، ترود برای لحظه‌ای از دست آترئوس عصبانی شد اگرچه او از آترئوس در برابر هایمدال محافظت کرد، کسی که به خاطر این اشتباه وحشتناک آترئوس را سرزنش می‌کرد. آن‌ها پس از یک درگیری به آسگارد بازگشتند و هامیدال هشدار داد که پدر همگان از شکست این ماموریت خشمگین خواهد شد. این فرصتی بود که ترود واقعا می‌خواست خود را با آن ثابت کند و حالا برای این شکست به شدت از آترئوس عصبانی بود.

مدتی بعد، اودین قصد فراخواندن ثور را داشت و چه کسی بهتر از دخترش می‌توانست این کار را انجام دهد. از این رو ترود و آترئوس به میخانه‌ای رفتند که ثور در آنجا حاضر بود. ترود سعی کرد پدر مستش را از میز دور کند و در این میان ثور فنجانی را به طرف فردی پرتاب کرد که آن فرد تصور کرد آترئوس این کار را انجام داده و یک درگیری شروع شد. ترود در حالی که سعی می‌کرد از ضرب و شتم دور بماند، با چندین آینهریار مست مبارزه کرد. پس از پایان یافتن درگیری، ترود سعی کرد پدرش را آرام کند و سپس او و آترئوس را ترک کرد تا به ماموریت‌شان برسند.

در زمان رویداد راگناروک، چند روزی از آخرین باری که آترئوس ترود را دیده بود می‌گذشت، چرا که آترئوس مجبور به فرار از آسگارد شده بود، و از آنجایی که این موضوع کل ارتش را به خانه‌ی او کشانده بود، او تصور می‌کرد که آترئوس یک دشمن است و از این رو تصمیم به کشتن او گرفت. او از درک اینکه اودین فردی پلید است امتناع می‌ورزید، به خصوص وقتی آترئوس گفت که اودین قصد دارد میدگاردی‌ها، از جمله دوستانشان را اعدام کند. در نهایت، مادر ترود با یک اسکیولد خونین وارد شد و برای او توضیح داد که اودین همیشه یک فریبکار بوده و اگر تهدیدی حس کند، حتی خانواده‌اش را هم اعدام می‌کند. ترود با انتخاب جناح درست سعی کرد پدرش را متوقف کند زیرا او مانع اصلی بین آن‌ها و اودین بود.

نبردی میان ثور و یورمونگاند در گرفته بود و به ترود گفته شد که تا جایی که می‌تواند همراه با آترئوس و با ماسک بدود. یورمونگاند در زمان به عقب بازگردانده شد و ثور با این باور که کریتوس قصد دارد به ترود صدمه بزند، با وجود التماس دخترش، با عصبانیت به این اسپارت حمله کرد.

پس از نبرد بین کریتوس و ثور، ترود از کشته شدن پدرش توسط اودین به خاطر عدم وفاداری به اودین، وحشت‌زده شد. ثور قبل از مرگش به سوی ترود رفت و سپس متلاشی شد. اودین سعی کرد مرگ ثور را به گردن کریتوس و آترئوس بیندازد اما ترود دیگر از باور به دروغ‌های او امتناع ورزید. او سعی کرد فقط به اودین حمله کند تا این که اودین میولنیر را برداشت و از آن برای پرتاب کردن ترود به بیرون از آسگارد استفاده کرد.

در برآیند راگناروک، آترئوس متوجه شد که خوشبختانه ترود و مادرش جان سالم به در برده‌اند و کنار هم در کنار آتشی نشسته‌اند. برنامه‌ی آن‌ها این بود که تعدادی از آسگاردی‌ها را برای کمک به بازسازی به واناهایم ببرند. آترئوس به ترود دلداری داد و به او گفت که در نهایت ثور سعی کرده تغییر کند. او به آترئوس گفت که جنگیدن در کنار او باعث افتخار است و فاش کرد که به جای رفتن به واناهیم، ​​قصد دارد چیزی را پیدا کند. آترئوس برای او آرزوی موفقیت کرد و آن‌ها با هم خداحافظی کردند.

ترود بعدا توسط کریتوس، فریا و میمیر در نزدیکی یک فروشگاه صحرایی در الف‌هایم دیده شد که میولنیر نیز در اختیارش بود. لوندا اظهار کرد که بدون توجه به اصل و نسب ترود، احساس خوبی نسبت به او و میولنیر در دست او دارد. و فریا نیز تائید کرد که ترود یک زن جوان تأثیرگذار است. قبل از رفتن این سه، لوندا اشاره کرد که بروک و سیندری خوشحال خواهند شد که بالاخره میولنیر در دستان فردی خوبی قرار گرفته است.

قدرت‌ها و توانایی‌ها

قدرت‌ها

  • جاودانگی: ترود به عنوان یک الهه جاودانه است. زمانی که او به دوران بزرگسالی برسد رشد سنش متوقف می‌شود. همچنین او بیمار نمی‌شود و تنها توسط خدایان قدرتمندتر و سلاح‌های جادویی قابل کشتن است.
  • قدرت فرا انسانی
  • کنترل الکتریسیته: ترود به عنوان دختر ثور و همانند برادرانش قدرتی الهی بر الکتریسیته دارد. او می‌تواند سلاح‌های خود را با این قدرت آغشته کند و ضربات الکتریکی قدرتمندی را وارد کند.

توانایی‌ها

  • مبارز ماهر

سلاح‌ها

  • شمشیرهای ترود: او یک جفت شمشیر را حمل می‌کند که یکی با دیگری فرق دارد.
  • میولنیر: ترود بعد از مرگ پدرش و تخریب شدن آسگارد موفق به یافتن میولنیر شد و آن را اختیار خود گرفت.

تصاویر

ترود
صفحات دیگر