بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

بوروتو اوزوماکی

اشتراک‌گذاری

بوروتو اوزوماکی

Boruto Uzumaki

بوروتو اوزوماکی - ناروتو / بوروتو

تاریخ تولد

۲۷ مارچ

جنسیت

مذکر

سن

دوران نانوشته: ۵
فیلم بوروتو: ۱۲
مانگا بوروتو: ۱۶

ککی گنکای

طبقه‌بندی

وابسته به

غار ریوچی (تنها در انیمه)

درجه

خانواده

میناتو نامیکازه (پدربزرگ)
کوشینا اوزوماکی (مادربزرگ)
ناروتو اوزوماکی (پدر)
هیوگای ارشد (پدر مادربزرگ)
هیاشی هیوگا (پدربزرگ)
هیزاشی هیوگا (عموی مادر)
مادر هیناتا و هانابی (مادربزرگ)
هیناتا هیوگا (مادر)
هانابی هیوگا (خاله)
هیماواری اوزوماکی (خواهر)
نجی هیوگا (پسرعموی مادر)

گونه طبیعت

رهاسازی باد
رهاسازی برق
رهاسازی آب

صداپیشه

Yūko Sanpei (ژاپنی)
Amanda Celine Miller (انگلیسی)

بوروتو اوزوماکی (Boruto Uzumaki) یک شینوبی از قبیله اوزوماکی از دهکده کونوهاگاکوره است. او پسر ناروتو اوزماکی است و از طریق مادرش هیناتا هیوگا از نسل قبیله هیوگا محسوب می‌شود. در حالی که بوروتو اوایل مشکلاتی با پدرش به خاطر مشغله‌هایش به عنوان هوکاگه داشت، اما سرانجام او برای پدرش و وظایف او احترام قائل شد. هدف او این است به یک شینوبی همانند مربی‌اش ساسوکه تبدیل شود.

بیوگرافی بوروتو

بوروتو اوزوماکی
بوروتو در دوران نوزادی در آغوش پدرش

بوروتو حاصل ازدواج ناروتو و هیناتا است و بزرگترین فرزند خانواده اوزوماکی محسوب می‌شود. بوروتو وقتی خیلی کوچک بود پدرش را الگوی خود می‌دانست اما وقتی ناروتو به به مقام هوکاگه رسید، نظر بوروتو در مورد او تغییر کرد. به خاطر مشغله‌ی بسیار زیاد هوکاگه، ناروتو ناخواسته از خانواده‌اش غافل شد و این موضوع باعث شد تا بوروتو برای جلب توجه پدرش دست به هر کار نامتعارفی بزند. او به تدریج از مقام و وظایف هوکاگه تنفر پیدا کرد و هرگز دوست نداشت روزی به چنین مقامی برسد. همین موضوع نقظه اختلاف او با هم‌تیمی‌اش سارادا اوچیها بود، چرا که سارادا مقام هوکاگه را تحسین می‌کند و دوست دارد که روزی به این جایگاه برسد. پس از اتفاقات مربوط به فیلم بوروتو و حمله‌ی اعضای قبیله اوتسوتسوکی به دهکده کونوها، بوروتو متوجه دشواری مسئولیت هوکاگه شد و درک بهتری از پدرش پیدا کرد. به همین سبب رابطه‌ی او با ناروتو بهبود پیدا کرد.

او در حال حاضر یک گنین در تیم کونوهامارو است. اوایل بوروتو به مرور زمان همانند پدرش استعدادهای بیشتری را در خود یافت، اما بر خلاف ناروتو او هیچ انگیزه‌ای برای تمرین کردن فنون نداشت. به همین خاطر میزان پیشروی او ناچیز بود و او پس از مدتی به صورت مخفیانه روی به استفاده از تجهیزاتی پیشرفته آورد تا کمبودهایش را پوشش دهد. با این حال پس از حمله موموشیکی به دهکده‌اش این رفتار نیز در بوروتو اصلاح شد. حالا رویای او این است که روزی همانند مربی‌اش ساسوکه اوچیها به نینجایی قدرتمند تبدیل شود تا از دهکده‌اش در مقابل دشمنان محافظت کند.

پیش زمینه

بوروتو اولین فرزند هیناتا و ناروتو اوزوماکی است. پس از گذشت دو سال از تولدش هیماواری به عنوان خواهرش به دنیا آمد. با توجه به این که والدین او با گذشت سال‌ها همچنان رابطه با دوستان دوران بچگی خود را حفظ کرده‌اند، بنابراین بوروتو پدر و مادر همسالان خود را به خوبی می‌شناسد.

در روز مربوط به مراسم انتخاب ناروتو به عنوان هوگاکه هفتم، خواهر بوروتو یعنی هیماواری قصد داشت عروسک پاندای خود را به این مراسم بیاورد. بوروتو برای این که عروسک را با خود حمل نکند آن را از خواهرش جدا کرد. طی یک کش و مکش سر عروسک کنده شد و هیماواری که عصبانی شده بود بیاکوگانش بیدار شد و با وجود معذرت‌خواهی بوروتو به سوی او حمله‌ور شد. ناروتو این موضوع را حس کرد و خود را برای محافظت از بوروتو رساند. او طی حمله‌ی هیماواری به یکی از نقاط چاکرایش از پای درآمد و بوروتو از ترسش در کمد لباس اتاقش پنهان شد هر چند که هیماواری خیلی زود جای او را پیدا می‌کند.

قابلیت‌ها و توانایی‌ها

بوروتو از دو اصل و نسب قدرتمند است و این موضوع او را تبدیل به یک نابغه کرده است. او همچنین قدرت اوتسوتسوکی را به ارث برده و به دلیل داشتن خونی از حاملان بیاکوگان قادر به ارتباط با روح مرده‌ی موموشیکی شده است. او یک گنین نخبه است که مهارت‌هایش باعث شد ساسوکه او را به عنوان شاگرد خود قبول کند و در شکست دادن حریفان قدرتمندی مثل موموشیکی، اوراشیکی، و اعضای کارا خود را ثابت کرده است. پتانسیل خود در نگاه قبیله اوتسوتسوکی یک تهدید قلمداد می‌شود.

نینجوتسو

قبل از ورود به آکادمی او توانایی اجرای فن کلون سایه را داشت. با تمریناتی که با ساسوکه انجام داد در شوریکن‌جوتسو مهارت پیدا کرد و قادر به تغییر مسیر شوریکن در هوا شد. او از آنجایی که شمشیر ساسوکه را حمل می‌کند مهارت‌هایی در کنجوتسو نیز دارد.

بوروتو در ابتدا به دلیل نداشتن اطلاعات در مورد کنترل چاکرا، در اجرای راسنگان مشکل داشت اما بعدا با راهنمایی کونوهامارو ساروتوبی موفق به ایجاد یک نمونه کوچک از آن شد و بعدها آن را به اندازه معمولی افزایش داد و با یک دست قادر به ایجاد آن شد.

کاما

بعد از شکست دادن موموشیکی، بوروتو مهری به شکل لوزی را در دست راستش دریافت کرد که به وسیله آن قادر به دستیابی به قدرت‌های موموشیکی بود. با این حال او در ابتدا نمی‌توانست به آن دسترسی پیدا کند و علاوه بر آن این مهر چاکرای فراوانی را مصرف می‌کرد. او سه سال بعد موفق به فعال کردن این قابلیت در خود شد.

وقتی که کاما فعال شود، این نشان روی دست بوروتو گسترش پیدا کرد و تمام دست و سمت راست صورت او را می‌گیرد. در این حالت پارامترهای فیزیکی او به شکل قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند و بوروتو قادر است هر نوع نینجوتسو یا انرژی را جذب کند. همچنین وقتی کامای او با کامای دیگری همگام سازی شود، بوروتو قادر است دروازه‌ای بین بعدی به قلمروهای دیگر باز کند. او در ابتدا با اراده‌ی خود قادر به انجام این کار نبود اما بعدها با توسط کاواکی آموخت که چطور به طور موثر از آن استفاده کند.

بوروتو اوزوماکی
تسخیر شدن بوروتو توسط موموشیکی از طریق کاما

با وجود قدرت‌هایی که این نشان به ارمغان می‌آورد اما در حقیقت وجود آن برای بوروتو خطرناک است، به طوری که این نشان به تدریج موموشیکی را در وجود او بازنویسی می‌کند و سرانجام او از درون بوروتو دوباره متولد خواهد شد.  در هنگام تخلیه شدن چاکرا یا مجروح شدن، کامای او می‌تواند به طور کامل ضمیر و شخصیت موموشیکی را آشکار کند و اجازه‌ی کنترل بدن بوروتو را به او بدهد. در این حالت یک شاخ از سمت راست پیشانی بوروتو بیرون می‌زند که کمی خمیدگی دارد. همچنین در این وضعیت چشم راست او تبدیل به یک بیاکوگان می شود. قدرت و سرعت او به شدت افزایش پیدا کرده، به طوری که او قادر است دست راست جهش‌یافته بورو را نابود کند. تماس بوروتو با کاواکی که حامل کامای ایشیکی است می‌تواند باعث ایجاد یک تنین شود و نرخ تصاحب کردن هر دو حامل را افزایش دهد. به دنبال شکست ایشیکی، بوروتو تحت درمان ویژه آمادو قرار گرفت تا توسعه‌ی کاما را سرکوب کند. این موضوع به او اجازه می‌داد تا برای مدتی از قدرت کاما استفاده کند بدون آن که تحت تسخیر موموشیکی قرار بگیرد.

به دنبال مرگ او در تلاش برای متوقف کردن کنترل موموشیکی، او توسط موموشیکی با استفاده از داده‌ی باقی مانده کاما احیا شد و این موضوع بوروتو را به یک اوتسوتسوکی کامل تبدیل کرد در حالی که از لحاظ فیزیکی تغییری در او ایجاد نشد. پس از احیا شدن بوروتو حس کرد که می‌تواند دسترسی و کنترل بیشتری روی ماهیت موموشیکی داشته باشد.

دوجوتسو

جوگان

در سن هشت سالگی بوروتو به طور ناخودآگاه شروع به فعال کردن جوگان در چشم راست خود کرد، که به دنبال آن خوابی در مورد پیش‌گویی تونری اوتسوتسوکی دید و سپس حضور نوئه در کونوهاگاکوره اتفاق افتاد. بعد از این حادثه دوجوتسوی او برای دوره‌ای غیرفعال شد تا این که در سن ۱۲ سالگی و هنگام نبرد با موموشیکی اوتسوتسوکی به صورت کامل بیدار شد. این دوجوتسو او را قادر به دیدن و شناسایی مواردی می‌کرد که با یک چشم عادی قابل مشاهده نبودند، مثل دیدن جریان چاکرا که بوروتو را از تغییرات چاکرا با خبر می‌کرد و از این طریق او را قادر به ردگیری افراد بود.

صفحات دیگر