ویکی ناروتو / بوروتو

سیستم مسیر چاکرا

اشتراک‌گذاری
سیستم مسیر چاکرا ناروتو / بوروتو

سیستم مسیر چاکرا

سیستم مسیر چاکرا (Chakra Pathway System) اصطلاحی برای توصیف نقاطی در بدن است که چاکرا از مجرای آن می‌گذرد. این سیستم به طور ساده عملکردی شبیه به رگ‌های خونی دارد که به جای خون در آن چاکرا جریان دارد. در کنار مسیرهای چاکرا ۳۶۱ گره به نام تنکتسو در بدن وجود دارد که کنترل جریان چاکرای را بر عهده دارد و همانند یک مدارشکن عمل می‌کند. درون این تنکتسوها هشت دروازه وجود دارد که عملکرد بدن را کنترل کرده کشش آن را سطح‌بندی می‌کند.

نگاه کلی

سیستم مسیر چاکرا شبکه‌ای همانند رگ‌های خونی در بدن است که با تمام سلول‌ها تعامل دارد و از تمام اندام‌ها می‌گذرد. اگر جریان چاکرا به واسطه‌ی فنونی مسدود شود بنابراین بخشی از بدن قادر به رهاسازی چاکرا از تنکتسوها نخواهد بود. درک این سیستم کلیدی است برای مقابله با شیوه‌ی مبارزه‌ی مشت رام‌کننده (Gentle Fist) از قبیله‌ی هیوگا که باعث اختلال در گردش چاکرا می‌شود.

تکنیک رهاسازی باد: راسن‌شوریکن از ناروتو نیز نشان داده است که قابلیتی در ایجاد اختلال در سیستم مسیر چاکرای دشمن را دارد، با این حال این فن تخریبی مشابه را به دست خود ناروتو نیز وارد کرد. این تخریب با هیچ نینجوتسوی طبی قابل درمان نیست و علیرغم فلج کردن دائمی دشمن در صورت استفاده‌ی مکرر می‌تواند تهدیدی برای توانایی ناروتو در قالب‌سازی چاکرا باشد.

صفحات دیگر