ویکی دنیای سینمایی مارول

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

گروت

اشتراک‌گذاری

گروت

Groot

گروت - دنیای سینمایی مارول

نام مستعار

بیبی گروت/بچه گروت
درخت

جنسیت

مذکر

تاریخ تولد

۲۰۱۴

تاریخ مرگ

آگوست ۲۰۱۴
بهار ۲۰۱۸ (احیا در ۲۰۲۳)

گروت (Groot) یک فلورا کولوسیوس و هم‌دست راکت راکون است. این دو به عنوان جایزه‌بگیر در کهکشان سفر می‌کردند تا این دستگیر شدند و به زندان کیلن فرستاده شدند و در آنجا با استار لرد و گامورا و همچنین درکس ویرانگر آشنا شدند. آن‌ها در آنجا با هم توافق کردند که برای فرار و فروش گوی با یکدیگر همکاری کنند. با این حال وقتی مشخص شد که این گوی حاوی یکی از سنگ‌های ابدیت است و رونان در جستجوی آن است، گروت دوستان خود را متقاعد کرد که از برنامه‌های شیطانی رونان جلوگیری کنند. در طول نبرد زندار، گروت جان خود را فدای دوستانش کرد، با این حال بخشی از بدن نابود شده‌ی او توسط راکت کاشته شد تا یک گروت جدید رشد کند.

با شروع رشد گروت جدید، او در کنار سایر نگهبانان در بسیاری از ماجراهای این گروه نقش داشت. آن‌ها مدتی بعد توسط ساورین استخدام شدند تا یک ابیلیسک را از بین ببرند، اما بعدا این گروه به خاطر اقدام راکت علیه ساورین مورد هدف قرار گرفت. نگهبانان در طول فرار خودشان با پدر پیتر کوییل یعنی ایگو روبرو شدند، و در همین حین گروت و راکت به همراه یاندو اودونتا توسط گروه مهاجم تیسرفیس دستگیر شدند. با کمک گروت آن‌ها موفق به فرار شدند. سپس گروت به متحدان خود پیوست و در نابودی ایگو و نجات دادن دوستانش کمک کرد، اما در طول این روند اودونتا جان خود را از دست داد. در طول چهار سال بعدی، گروت به رشد خود ادامه داد و شخصیتی نوجوان پیدا کرد.

سپس گروت و راکت به طور موقت نگهبانان را ترک کردند تا ثور را برای رفتن به نیداولیر همراهی کنند و به او در جلوگیری از تکمیل شدن دستکش ابدیت توسط تانوس کمک کنند. پس از این که آن‌ها به ثور در تهیه سلاحش یعنی طوفان‌شکن کمک کردند، گروت و راکت با استفاده از پل بایفراست به زمین سفر کردند و به نبرد واکاندا پیوستند. گروت در کنار کاپیتان آمریکا جنگید، با این حال وقتی تایتان دیوانه هر شش سنگ ابدیت را جمع کرد، او موفق به از بین بردن پنجاه درصد از جمعیت جهان شد که گروت نیز یکی از این قربانیان بود.

پنج سال بعد انتقام‌جویان توانستند قربانیان بشکن را احیا کنند و گروت نیز بازیابی شد. او در کنار سرباز زمستان از طریق یک درگاه بین-بعدی از واکاندا خارج شد و به نبرد زمین پیوست. پس از این نبرد گروت در مراسم خاکسپاری تونی استارک شرکت کرد و بعد از آن او به ماجراجویی‌های نگهبانان کهکشان که حالا میزبان ثور بود، پیوست. گروت و نگهبانان در چندین ماموریت با ثور همکاری کردند، اما پس از نبرد ایندیگار، ثور برای محافظت از دنیاهای دیگر و مقابله با گور از آن‌ها جدا شد. گروت در حین همکاری با نگهبانان در نوور، مقر جدیدشان، در برگزاری یک جشن کریسمس برای پیتر کوییل کمک کرد.

پس از مجروح شدن مرگبار راکت در حمله آدام وارلاک، گروت در نهایت در ماموریتی خطرناک شرکت کرد تا برای نجات جان رفیقش با فرگشتی عالی مقابله کند. گروت و سایر نگهبانان به اورگوکوپ و سپس به زمین-متقابل رفتند، و در نهایت قادر به شکست فرگشتی عالی شدند و راکت را احیا کردند. پس از اینکه سایر اعضا تصمیم گرفتند تا گروه را به طور کامل ترک کنند، گروت همچنان در نگهبانان کهکشان که حالا تحت رهبری راکت بود، باقی ماند.

صفحات دیگر