ویکی دنیای سینمایی مارول

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

استار لرد

اشتراک‌گذاری

استار لرد

Star-Lord

استار لرد - دنیای سینمایی مارول

نام واقعی

پیتر جیسون کوییل

نام مستعار

استار لرد
پیت
استار پرنس
یاغی افسانه‌ای
دزد

نژاد

دورگه انسان/سلستیل

ملیت

آمریکایی

جنسیت

مذکر

تاریخ تولد

اواخر ۱۹۸۰

تاریخ مرگ

بهار ۲۰۱۸ (قرمانی بشکن، احیا شده در ۲۰۲۳)

وابسته به

راوجرها (قبلا)
قبیله راوجر یاندو (قبلا)

پیتر جیسون کوییل (Peter Jason Quill) یک دورگه انسان-سلستیل است که در سال ۱۹۸۸ توسط قبیله راوجر یوندو از زمین ربوده شد، و پس از آن به عنوان یک یاغی بدنام بین-کهکشانی تحت عنوان استار لرد شهرت پیدا کرد.

در سال ۲۰۱۴، او تصمیم گرفت تا راوجرها را ترک کند و به صورت مستقل فعالیت کند. او پس از سرقت از موراگ، به طور ناخواسته تبدیل به یکی از بازیکنان اصلی جستجوکننده‌ی اثری گرانبها به نام گوی شد. پس از دستگیر شدن، او اتحادی را با هم-زندانیان خود یعنی گامورا، درکس ویرانگر، راکت راکون و گروت ایجاد کرد و به دنبال آن، آن‌ها نگهبانان کهکشان را تشکیل دادند. آن‌ها ابتدا قادر به متوقف کردن رونان شدند که قصد نابودی زندار با سنگ قدرت را داشت.

چند ماه بعد، کوییل و سایر نگهبانان توسط آییشا و ساورین استخدام شدند تا از باتری‌های انولکس در برابر ابیلیسک دفاع کنند. با این حال پس از این که راکت اقدام به ربودن تعدادی از باتری‌ها کرد، آییشا ناوگان ساورین را به دنبال آن‌ها فرستاد. این ناوگان توسط ایگو نابود شد و نگهبانان نجات پیدا کردند. ایگو پدر بیولوژیکی کوییل بود که هرگز قبلا با او دیدار نکرده بود. کوییل طی چند روز با پدرش پیوندی برقرار کرد، اما وقتی پی برد که ایگو مسئول مرگ مادرش مردیت کوییل بوده است، او در کنار نگهبان تلاش کرد تا از نقشه ایگو برای تغییر شکل جهان جلوگیری کند. کوییل پس از کشتن ایگو و مشاهده‌ی فداکاری یوندو اودونتا، همچنان به عنوان یک نگهبان کهکشان به فعالیت خود ادامه داد و سرانجام رابطه‌ای عاشقانه را با گامروا برقرار کرد.

نگهبانان کهکشان بعدا با ثور روبرو شدند و به جمع‌آوری سنگ‌های ابدیت به منظور مقابله با تانوس کمک کردند. این گروه به دو بخش تقسیم شد که کوییل رهبری گروهی شامل گامورا، درکس و مانتیس را بر عهده گرفت. او این گروه را به سیاره نوور (Knowhere) هدایت کرد تا آن‌ها در آنجا سنگ واقعیت را از کالکتور بگیرند. با این حال تانوس از راه رسید و آن‌ها هم سنگ و هم گامورا از دست دادند. کوییل، درکس و مانتیس بعدا برای رویارویی حضوری با تانوس به سیاره تایتان سفر کردند. آن‌ها در کنار آیرون من، دکتر استرنج و اسپایدرمن مدتی را با تانوس جنگیدند. کوییل پس از پی بردن به این موضوع که گامورا توسط تانوس کشته شده است بسیار خشمگین شد و همین موضوع فرصتی را برای تانوس ایجاد کرد تا کوییل و متحدانش را شکست دهد. تانوس سرانجام در هدف خود موفق شد و نیمی از جان موجودات جهان را گرفت. کوییل و بسیاری از نگهبانان کهکشان از جمله قربانیان این رویداد بودند.

در سال ۲۰۲۳ و پنج سال پس از مرگ کوییل، او به همراه سایر قربانیان بشکن دوباره احیا شدند. او سپس با کمک استرنج به زمین بازگشت و در نبرد زمین شرکت کرد و در یک خط زمانی دیگر با گامورا روبرو شد. پس از پایان این نبرد، کوییل در مراسم خاکسپاری استارک شرکت کرد و سپس به همراه گروهش و ثور که تصمیم گرفته بود به آن‌ها بپیوندد، عازم آسگارد جدید تا به جستجوی گامورا بپردازد.

در سال ۲۰۲۶، نوور توسط آدام وارلاک مورد حمله قرار گرفت، کسی که توسط آییشا فرستاده شده بود تا راکت برای سازنده‌اش یعنی فرگشتی عالی بازیابی کند. در حالی که نگهبانان موفق شدند تا آدام را خنثی کنند، اما راکت به شدت مجروح شد و باعث شد تا استار لرد و نگهبانان به دنبال خاستگاه او بگردند تا او را شفا دهند. در طول این ماجراجویی، کوییل با گامورای جایگزین متحد شد، کسی که به راوجرها پیوسته بود و نمی‌خواست با کوییل رابطه‌ای داشته باشد. نگهبانان به همراه گامورا از زمین-متقابل که سیاره‌ای شبیه زمین بود، بازدید کردند. پس از نجات راکت و شکست دادن فرگشتی عالی، کوییل با از دست دادن گامورا کنار آمد و تصمیم گرفت به دنبال خانواده‌اش برود. او به نگهبانان اطلاع داد که تیم را ترک می‌کند تا به زمین برگردد و راکت را به رهبر جدید نگهبانان منصوب کرد. کوییل با بازگشت به میسوری دوباره به پدربزرگش جیسون کوییل پیوست.

قدرت‌ها و توانایی‌ها

قدرت‌ها

فیزیولوژی دورگه:

 • پایداری فرا انسانی
 • ترمیم مجدد

قدرت‌های سابق

 • دستکاری مولکولی
 • دستکاری انرژی
 • افزایش توان و پایداری
 • نامیرایی

توانایی‌ها

 • مبازر با تجربه
 • نشانه‌گیر با تجربه
 • متخصص تاکتیکی
 • دزد با تجربه
 • خلبان با تجربه
 • دوزبانه
صفحات دیگر