ویکی God of War

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

هایم‌دال

اشتراک‌گذاری

هایم‌دال

Heimdall

هایم‌دال - God of War

عنوان

خدای آینده‌نگر، نظارت، نظم و پیش‌آگاه
نگهبان آسیر
پسر اودین

جنسیت

مذکر

محل تولد

نژاد

بستگان

یمیر (جد)
بور (پدربزرگ)
اودین (پدر)
بلوگ‌هادا (مادر)
فیورگین (مادر ناتنی)
وه (عمو)
ویل (عمو)
ثور (برادر ناتنی)
تیر (برادر ناتنی)
بالدر (برادر ناتنی)
مگنی (برادرزاده)
مودی (برادرزاده)
فورستی (برادرزاده)
ترود (خواهرزاده)

صداپیشه

اسکات پورتر

هایم‌دال (Heimdall) خدای آینده‌نگر و نظارت، نظم و پیش‌آگاهی آسیر است. او پسر اودین، برادر ناتنی ثور، تیر و بالدر، و عموی مگنی، مودی، فورستی و ترود است.

او نگهبان آسیر است و زندگی خود را صرف محافظت از قلمرو مورد علاقه خود و به طور خاص به بایفروست می‌کند، که به لطف دید بی‌نظیر او امکان‌پذیر است. هیچ کس بدون رضایت او از دیوارهای آسگارد عبور نمی‌کند. او حامل شیپور گالاهورن است و سرنوشت او این است که روزی را که غول‌ها به آسگاردحمله کردند، در این شیپور بدمد و بدین ترتیب راگناروک آغاز شود.

هایم‌دال فردی هوشمند و کاملا وفادار به پدر همگان است و همیشه سعی دارد تا خود را به او اثبات کند. اگرچه اودین شخصا آترئوس را به آسگارد دعوت کرده بود، اما های‌مدال فورا متوجه اهداف گمراه‌کننده این پسر شد و مخفیانه قصد داشت او را دفع کند. با این حال او به عنوان آغازکننده راگناروک مورد هدف کریتوس قرار گرفت و این اسپارت به لطف نورن‌ها از این موضوع آگاه شده بود.

هایم‌دال در واناهایم با کریتوس یک دوئل شرورانه را انجام داد و به لطف توانایی پیش‌بینی که داشت خود را حفظ کرد. اما به محض اینکه کریتوس اولین ضربه خود را به او وارد کرد، او ناخوشایند و عصبانی شد و سرانجام اشتباهاتش بیشتر شد. تکبر هایم‌دال در نهایت او را به سمت مرگ نسبتا وحشیانه به دست کریتوس سوق داد، کسی که در این روند گالاهورن را تصاحب کرد. مرگ هایم‌دال ضربه بزرگی برای آسگارد بود و بدون او دیگر وسیله‌ای برای هشدار دادن راگناروک به آسیر وجود نداشت.

در مجموعه خدای جنگ

پیش‌زمینه

هایمدال حاصل ازدواج اودین و بلوگ‌هادا است. هایمدال در آسگارد در کنار برادرش بالدر بزرگ شد و در بزرگسالی پدرش گلاهورن (شیپور هایم‌دال) را به او اعطا کرد و وظیفه‌ی حفاظت از آسگارد و هشدار دادن در مورد شروع راگناروک را به او سپرد. هایمدال در طول سال‌های خدمت خود در جنگ‌ها و درگیری‌های زیادی شرکت کرد و به لطف حس‌های تقویت‌شده‌اش، هیچ‌وقت مورد لمس یا آسیب قرار نگرفت.

خدای جنگ راگناروک

هایم‌دال در اولین رویارویی خود با آترئوس باور نداشت که او مهمان اودین است و از همان ابتدا با او سر ناسازگاری داشت.

در مقطعی او شاهد شکست تمام تمام جنگجویان مرده بود و خودش نیز به نبرد اضافه شد تا برای آترئوس قلدری کند. در این مقابله او تکنیک بالایی در جاخالی دادن از خود نشان داد و آترئوس هیچ ضربه‌ای را نتوانست به او وارد کند. در نهایت او به بازی‌های خود پایان داد و آترئوس را به زمین زد. با این حال ثور از راه رسید تا تفریح او را خراب کند. ثور جلوی ضربه‌ی نهایی این خدای از خود راضی را گرفت و یک درگیری بین آن‌ها ایجاد شد که در نهایت هایم‌دال که از قدرت ثور آگاه بود کوتاه آمد. کمی بعد اودین نیز از راه رسید و از هایم‌دال به خاطر کاری که کرده کمی عصبانی شد که هایم‌دال نیز از پدرش عذرخواهی کرد.

مدتی بعد هایمدال از پدرش مأموریتی دریافت کرد تا به همراه آترئوس و ترود به هل‌هایم برود. در طی این ماموریت پس از اینکه آترئوس یک سگ خطرناک نام گارمر را از بند آزاد کرد، او مورد سرزنش هایم‌دال قرار گرفت و به او توضیح داده شد که گارم حفره‌هایی را بین قلمروها ایجاد می‌کند و این موضوع دلیل حبس کردن جانور بوده است. ترود تلاش کرد تا این اقدام را یک تصادف قلمداد کند که هایمدال وفاداری او را زیر سوال برد، که این باعث عصبانیت ترود شد. عصبانیت ترود وقتی بیشتر شد که هایم‌دال به پدرش ثور توهین کرد و او را «سطل آشغال چاق و مست» خطاب کرد. سپس بحث کمی شخصی شد و سرانجام آن‌ها به آسگارد بازگشتند و هایمدال وضعیت را به اودین گزارش کرد.

از آنجایی که هایمدال حامل گلاهورن است و این شیپور آغازکننده راگناروک است، از این رو هر کسی که خواهان جلوگیری از راگناروک باشد باید هایمدال را مورد هدف قرار دهد. کریتوس به همراه بروک راهی شدند تا «بانو» را پیدا کنند، کسی که توانایی ساخت یک اسلحه قدرتمند از جنس درواپنیر را داشت که هدف اصلی آن هایم‌دال بود.

هنگامی که یک گروه نجات فرستاده شد تا فریر را از دست آینهریار نجات دهند، هایمدال سوار بر جانور خود به کریتوس و فریا حمله کرد. قبل از شروع نبرد، کریتوس فریا را متقاعد کرد که به کمک فریر برود، اگرچه هایمدال او را تهدید کرد که به محض کشتن خدای جنگ سراغ او خواهد آمد. هایمدال به طفره رفتن از حملات و منعکس کردن آن‌ها ادامه داد، اما در نهایت کریتوس قادر شد تا اولین خراش را به او در تمام زندگی‌اش وارد کند. به این دلیل همه چیز جدی‌تر شده بود، هایمدال شروع به نبرد با دقت بیشتری کرد.

وقتی هایم‌دال شکست خورد، او این اتفاق را تنها یک شانس قملداد کرد، اما زمانی که کریتوس او را به دیوار چسباند و با نیزه خود به بازوی این خدا ضربه زد، او متوجه که کریتوس واقعا چه قدرتی دارد. هایمدال که کمی به درد عادت کرده بود به خاطر ترحم کریتوس با عصبانیت بر سر او فریاد زد و سپس پسر او را تهدید به مرگ کرد که باعث خشم کریتوس شد و در نتیجه دست او را منفجر کرد.

هایمدال از مردن امتناع کرد و از قدرت خود برای بازسازی بازوی خود برای ادامه مبارزه استفاده کرد. در طول مبارزه بعدی، او تمام توان خود را گذاشت که بهای زیادی برای او داشت. به خاطر تهدیدهای پی در پی این خدا با اشاره به آترئوس، خشم تمام وجود کریتوس را گرفت. کریتوس تلاش کرد برای بستن دهان هایم‌دال، او را خفه کند که میمیر فریاد زد که آرام شود و دست نگه دارد، زیرا می‌دانست که کریتوس نمی‌خواهد همان شخصیت گذشته خود باشد. اما متأسفانه کریتوس به او گوش نداد و مرگ هایم‌دال را رقم زد.

قدرت‌ها و توانایی‌ها

هایم‌دال به عنوان یک خدای آسیر از قدرت‌های فرا طبیعی و توانایی‌های فیزیکی بیکرانی برخوردار است. از آنجایی که او پسر اودین است، قدرت بیشتری نسبت به سایر آسیرهایی دارد که از خون اودین نیستند. مهارت و ظرفیت فوق‌العاده هایم‌دال باعث شده تا او به نگهبان آسگارد و خادم دست چپ اودین تبدیل شود.

قدرت‌ها

 • جاودانگی: های‌مدال به عنوان یک خدای نورس جاودانه است. فقط یک سلاح یا موجودی که به اندازه کافی قدرتمند باشد می‌تواند او را بکشد.
 • حس‌های تقویت‌یافته: هایم‌دال خدای آینده‌نگری است و می‌تواند کوچک‌ترین جزئیات رویدادها در قلمرو نه‌گانه را بشنود و ببیند.
 • قدرت فرا انسانی
 • پایداری فرا انسانی
 • سرعت فرا انسانی
 • دستکاری انرژی جادویی: هایم‌دال می‌توانست از انرژی‌های پل بایفروست برای حمله به دشمنانش استفاده کند، و در صورت آسیب دیدگی نوعی پروتز بسازد و برای خنثی کردن حملات، با زره محافظ خود را بپوشاند.
  • افسون: هایم‌دال پس از از دست دادن بازوی راست خود در برابر کریتوس، توانست یک نسخه طیفی از بازوی خود را با انرژی بایفروست ایجاد کند. این بازوی طیفی به خوبی بازوی واقعی او عمل می‌کرد. علاوه بر این، او قادر به احضار زره طیفی در اطراف بدن خود بود که از او محافظت می‌کرد و به او اجازه می‌داد آسیب بیشتری وارد کند.
 • آینده‌نگری: هایم‌دال قادر است حرکات و قصد بعدی یک فرد را ببیند، حتی قادر است ذهن و افکار شخص دیگری را بخواند. با این حال، این ظرفیت پیش‌شناختی مبتنی بر میزان آگاهی از طرف مشاهده‌شده است. بروک خاطرنشان کرده است که می‌توان با غلبه بر حواس او از طریق وادار کردن او به تمرکز روی بیش از یک هدف، آینده‌نگری او را دور زد.
 • کنترل جریان زمان: در حین مبارزه با کریتوس، او قادر به کند کردن زمان بود تا حرکات خود را حتی بیشتر کند. در حالی که این اتفاق روی او تاثیری نداشت، اما کریتوس را تا جایی تحت تاثیر قرار داد که برای چند ثانیه در جای خود یخ زده بود.

توانایی‌ها

 • مبارز ماهر
 • شمشیرزنی

تصاویر

هایم‌دال
هایم‌دال
صفحات دیگر