ویکی God of War

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

اودین

اشتراک‌گذاری

اودین

Odin

اودین - God of War

عنوان

پدر همگان
خدای جنگ، مرگ، خرد، شعر و جادو
پادشاه آسگارد

جنسیت

مذکر

گونه/نژاد

خدا (آسیر)

خانواده

یمیر (پدر پدربزرگ)
بوری (پدربزرگ)
وه (برادر)
ویلی (برادر)
فیورگن (همسر)
فریا (همسر سابق)
بالدر (پسر)
ثور (پسر)
تیر (پسر)
مگنی (نوه)
مودی (نوه)
ترود (نوه)

وفاداری

اودین (Odin) که همچنین با نام پدر همگان شناخته می‌شود در اسطوره‌شناسی نورس خدای جنگ، مرگ و خرد و حاکم آسگارد و خدایان آسیر است. او پدر ثور، تیر، هایم‌دال و بالدر، و شوهر سابق فیورگن، بلوگهادا و فریگ است. اودین به عنوان یک آنتاگونیست در پشت رویدادهای خدای جنگ (۲۰۱۸) ایفای نقش می‌کند و همچنین آنتاگونیست اصلی خدای جنگ راگناروک است.

به دنبال وضعیت موجود در مورد کریتوس و پسرش، او به تدریج این دو را از هم جدا کرد و از آترئوس که به طور ذاتی به زبان باستانی مسلط بود، به نفع خود استفاده کرد. او در پوشش تیر، دشمنان خود را به طور کامل فریب داد و این موضوع به او اجازه داد تا به طور گام به گام نقشه‌هایش را پیش ببرد. زمانی که قلمروها علیه او و تحت رهبری کریتوس متحد شدند، او قادر نشد تا از وقوع راگناروک جلوگیری کند. پدر همگان نبردی را با کریتوس، آترئوس، و فریا آغاز کرد تا قلمروی در حال فروپاشی خود را حفظ کند، اما در نهایت به زانو درآمد. او سرانجام در دستان شاگرد سابق خود جان داد و روحش توسط سیندری انتقام‌جو نابود شد.

در مجموعه خدای جنگ

پیش‌زمینه

اودین نوه‌ی بوری (Búri)، اولین خدای آسیر است، کسی که خود از یمیر، اولین غول و پدر تمام حیات به وجود آمده بود. با این حال بر خلاف یمیر، اودین احساس می‌کرد که آسیر برای حکمرانی بر نه جهان نورس مناسب است و او و دو برادرش ویلی (Vili) و وه (Ve) اقدام به کشتن یمیر و هر کسی که سر راهشان بود کردند.

زمانی میمیر، خدای دانش مشاور او بود اما اودین به او در کمک به غول‌ها بدبین شد و میمیر را در درختی در نقطه‌ای بلند از میدگارد زندانی کرد.

اودین برای گسترش خانواده‌اش اقدام به ازدواج کرد با این امید که پسرانی قدرتمند داشته باشد. اودین در این دوران حداقل دو همسر داشت که از اولین آن تیر (Tyr) متولد شد. اودین همچنین با غولی به نام فیورگن ازدواج کرد که از این پیوند پسر دیگرش ثور به دنیا آمد. بعد از تولد ثور، فیورگن مرد و اودین دل‌شکسته برای سال‌ها تنها بود.

حکمرانی او تحت عنوان «پدر همگان» ادامه داشت و او جنگ‌هایی را علیه دیگر قلمروها انجام داد. اودین مشکل و دشواری آنچنانی نداشت تا این که با ونیر روبرو شد، جایی که جنگ این دو نیرو به بن بست رسید. در نقطه‌ای که هر دو جناح از جنگ‌های مداوم خسته شده بودند، سرانجام اودین قبول کرد که با فریا ازدواج کند و به این جنگ پایان دهد، اگرچه ممکن بود اودین به طور مخفیانه جادوی فریا را فرا گیرد. رابطه‌ی بین این زوج بسیار خوب بود به طوری که میمیر آن را با رابطه اودین و فیورگن مقایسه می‌کرد. با این حال فریا در نهایت اودین را رها کرد و این موضوع اودین را بسیار خشمگین کرد و او برای انتقام با نفرینی فریا را در میدگارد زندانی کرد.

اودین همچنین به دنبال رازهای یوتون‌هایم و غول‌های آن بود که همین موضوع باعث شد تا آن‌ها را به دشمن خود بداند، بنابراین اقدام به کشتار و نسل‌کشی آن‌ها کرد. پسرش تیر برای ایجاد صلح تلاش‌هایی کرد و پدرش را به گفتگو با غول‌ها دعوت کرد، اما اودین تنها رازهای یوتون‌هایم را می‌خواست. سپس تیر به یک مخالف دائمی علیه پدرش تبدیل شد که این موضوع اودین را به سمت کشتن او سوق داد.

خدای جنگ (۲۰۱۸)

در حالی که ظاهر او در بازی دیده نشد اما توسط چندین شخصیت به او دفعاتی اشاره شد. او کسی است که میمیر را در گذشته به بند انداخته و طی دهه‌ها شخصا او را به طور روزانه شکنجه داده است. او همچنین بالدر را برای به دست آوردن اطلاعاتی از محل نگهداری فی فرستاده است.

او تعداد زیادی از پرندگان یخی (به عنوان چشمان اودین شناخته می‌شوند) را بکار گرفته است تا با مشاهده جهان به جمع‌آوری اطلاعات برای او بپردازند. کریتوس می‌تواند تمام این پرندگان را نابود کند. اودین همچنین مخازنی مخفی در سراسر جهان دارد که شامل دیوارنگاره‌هایی از افسانه‌ها، و همین طور یک ورودی به زندان والکری می‌شود.

خدای جنگ راگناروک

اودین مدت‌ها از حضور این خدای بیگانه در میدگارد و تهدید او برای اقتدارش آگاه بود، اما ترجیح داد شخصا مداخله نکند. با این حال، مرگ زودرس و غیرمنتظره مگنی، سپس مودی و مهم‌تر از همه بالدر همه چیز را تغییر داد. این اتفاقات باعث تحریک فیمبول‌وینتر و در نتیجه خود راگناروک شد. پدر همگان که از شهرت کریتوس و آنچه در یونان انجام داد، آگاه بود، دیگر نمی توانست این خطر را نادیده بگیرد. او ابتدا با قفل کردن هرگونه دسترسی به معبد تیر برنامه‌ی خود را شروع کرد، سپس تصمیم گرفت که که با روح اسپارت مقابله کند.

ملاقات با روح اسپارتا

سه سال پس از شروع فیمبول‌وینتر، اودین به همراه ثور ظاهر شد تا در مورد وضعیت موجود با کریتوس و آترئوس مذاکره کند، زیرا از تهدید آن‌ها برای قدرتش ترس داشت. با آگاهی از وضعیت نامطمئنی که اسپارت و پسرش در آن قرار داشتند و با فیمبول‌وینتر و فریا درگیر بودند، پدر همگان پیشنهاد داد تا بدهی خون مرگ بالدور را ببخشد و در عین حال فریا را از شکار این دو باز دارد، و در عوض آن‌ها قول دهند که دیگر به آسیر حمله نکنند و به دنبال تیر نباشند. یک «نه» ساده از کریتوس کافی بود تا درگیری با ثور ایجاد شود که این دو بی‌رحمانه در سراسر میدگارد با هم مبارزه کنند. اودین از غیبت کریتوس استفاده کرد و به آترئوس نشان داد که دیگر به یوتون‌هایم علاقه‌ای ندارد و صمیمانه او را برای کارآموزی به آسگارد دعوت کرد. او با ملایمت، حتی پیشنهاد پرداخت هزینه‌ی سقف شکسته شده خانه را نیز داد.

استاد فریب

اودین
اودین مبدل شده به تیر

کریتوس با اصرار آترئوس برای جستجوی تیر، به قلمروی سوارتالف‌هایم رفت، جایی که شایعه شده بود پسر اودین در آنجا حضور دارد. در این میان اودین خود را به تیر مبدل کرد و قصد داشت تا اعتماد اسپارت را به دست آورد. کریتوس و آترئوس موفق به «نجات» تیر یا همان اودین شدند و او را تا مخفیگاه سیندری همراهی کردند. اودین وقت خود را با آن‌ها گذراند و به آن‌ها توصیه کرد که تحت پوشش صلح طلبی علیه آسگارد اقدامی نکنند، و حتی پس از مشاهده پیشگویی یک غول پنهان در مورد نابودی آسگارد در طول راگناروک، از همراهی با آن‌ها خودداری کرد.

در جستجوی دانش نهایی

او با بقیه مهمانان سیندری شاهد فرار آترئوس برای رفتن به آسگارد بود. او کلاغی را که در کمد سیندری پنهان کرد و درست به موقع به عنوان اودین در آسگارد حضور پیدا کرد تا هایمدال را از کشتن آترئوس باز دارد. اودین پس از استقبال از آترئوس، به او یک ماسک شکسته را نشان داد. این ماسک دارای زبان‌های خارجی بود که فقط آترئوس می‌توانست آن را بخواند و به عقیده اودین، رازهای معنای زندگی و زندگی پس از مرگ خدایان را در خود جای داده بود. روز بعد، اودین آترئوس، ثور را همراه با اینگرید را به موسپل‌هایم فرستاد تا تکه‌ای از ماسک مذکور را پیدا کند.

دومین رویارویی با کریتوس

بعدا اودین، دورلین را با خود به نزد کریتوس برد. هنگامی که این اسپارت او را با نیزه تازه ساخته شده خود تهدید کرد، اودین برای او فاش کرد که آترئوس در آسگارد است و حالش خوب است. اودین پس از اینکه دورلین را رها کرد، تلاش کرد تا به کریتوس بگوید که خواهان صلح است و آن‌ها می‌توانند با هم کنار آیند. با این حال، میمیر بلافاصله دروغ پدر همگان را آشکار کرد، و کریتوس هم از قبل به آن مطلع بود و به سخنان اودین اعتقاد نداشت. وقتی اودین به کریتوس گفت که پسرش کلید رهایی از سرنوشت و پیشگویی است، این اسپارت قاطعانه به او گفت که آترئوس کلید هیچ چیزی نیست. پدر همگان، با دانستن گذشته‌ی کریتوس، به او گفت که دیگر آن خدای قبلی نیست، اما این شانس را دارد که دوباره آن را ثابت کند. او سپس این اسپارت را مسخره کرد که به فانیانی فراتر از خودش اهمیتی نمی‌دهد و این که زمانی یک هیولا بوده است.

آشکار شدن ریشه‌های شکاف

اودین

اودین در بازگشت به آسگارد در مکان مطالعه خصوصی خود با ثور در مورد حضور آترئوس در آسگارد بحث کرد. وقتی آترئوس از راه رسید و از اودین پرسید که آیا این اتاق محلی است که او یمیر را در آن کشته است، پدر همگان نشان اشاره کرد که این غول نخستین مجرایی از قدرت و نیروی طبیعت بوده است. اودین در پاسخ به آترئوس که تعجب کرده بود که چرا لژ بزرگ خود را در آن نقطه ساخته است، فاش کرد که وقتی یمیر را کشته است، شاهد شکافی بوده که احتمالا شکاف واقعیت بوده است، و وقتی به داخل نگاه کرده، چیزی در آنجا بوده و زمزمه می‌کرده است. پس از این که امکان مشاهده این شکاف از میان رفت، او تکه‌ای از ماسک را پیدا کرد و می‌دانست که این ماسک به او اجازه می‌دهد تا تمام پاسخ هایش را به دست آورد.

همه‌ی ما اشتباهاتی می‌کنیم

آترئوس تصور می‌کرد که تکه‌ی بعدی ماسک در هل‌هایم است، و از این رو اودین به هوگین دستور داد تا ترود و هایم‌دال را فرا بخواند تا آترئوس را همراهی کنند. بعدا، پس از اینکه آترئوس و ترود به طور تصادفی سگ شکاری موجود در هل‌هایم به نام گارم را آزاد کردند، آن‌ها بلافاصله با هایم‌دال به آسگارد بازگشتند و به اودین گزارش دادند. مدتی بعد، اودین آترئوس را در اتاقش ملاقات کرد و از او پرسید که چه اتفاقی افتاده است. وقتی آترئوس به او گفت که آخرین تکه ماسک در هل‌هایم نبوده است، اودین به او اطمینان داد که همه اشتباه می‌کنند و آزاد کردن گارم اشتباه بزرگی بوده است، زیرا او هم‌اکنون در حال گسترش هرج و مرج است. وقتی آترئوس می‌خواست به خانه سیندری بازگردد، اودین به او اجازه داد و از او خواست که ماسک و اینگرید به او برگرداند. همچنین اودین به او یادآوری کرد که هر موقع آماده‌ی ادامه‌ی جستجو بود، هوگین منتظر خواهد بود. اندکی پس از رفتن آترئوس، اودین دوباره مبدل به تیر شد تا به خانه سیندری باز گردد.

ادامه‌ی مبدل بودن

پس از اینکه آترئوس به پدرش و متحدانشان برای دفاع در برابر هل-واکرها کمک کرد، که از شکاف‌های ایجاد شده توسط گارم بیرون آمده بودند، اودین مبدل از راه رسید و وانمود به ناامیدی کرد و از اعمال آترئوس انتقاد کرد. بعدا کریتوس و آترئوس گارم را متوقف کردند و بازگشتند. وقتی اودین از آن‌ها پرسید که اوضاع چطور پیش رفت، کریتوس به او پاسخ داد که این گرگ غول‌پیکر دیگر نباید آن‌ها را اذیت کند. وقتی آترئوس علاقه اودین به ماسک را برای دیگران فاش کرد، پدر همگان در حالی که در پوشش مبدل بود، به میمیر گوش می‌داد که هدف اودین را به تمسخر گرفته بود. اودین در پاسخ به یک سوال از کریتوس، ماسک را فراتر از یک پیش‌گویی دانست که دانش بی‌نهایت را به ارمغان می‌آورد.

دومین تکه‌ی ماسک

هنگامی که آترئوس به آسگارد باز گشت، اودین را در حال خواندن کتابی در اتاق مطالعه خود دید. اودین از بازگشت آترئوس خوشنود شد. وقتی آترئوس فاش کرد که سرنخ مکان بعدی را اشتباه تعبیر کرده بوده است، اودین مشتاق دانستن مکان بعدی شد و به گفت که برود ثور را پیدا کند تا او را در سفر همراهی کند.

پس از اینکه آترئوس آخرین تکه ماسک را در مکان مذکور که قلمروی نیفل‌هایم بود، بازیابی کرد، اودین از راه رسید و به او تبریک گفت و در عین حال ثور را نادیده گرفت. با این حال، اندکی پس از آن، سیف ناگهان با والکری‌های هریست و میست رسید. وقتی اودین علت آمدن آن‌ها را جویا شد، سیف فاش کرد که طبق شواهدی پدر آترئوس یعنی کریتوس عامل مرگ هایم‌دال است. وقتی به هریست و میست دستور دستگیری آترئوس داده شد، اودین به کمک او آمد و به دو والکری دستور داد تا او را تنها بگذارند. سپس پدر همگان با سیف وارد بحث شد و او را اخراج کرد. چند دقیقه بعد، زمانی که ثور برای انتقام مرگ پسرانش مودی و مگنی، به قصد کشتن آترئوس وارد شد، اودین سعی کرد جلوی او را بگیرد و آترئوس موفق فرار شد. اودین بار دیگر به تیر مبدل شد و به خانه سیندری باز گشت.

کنار رفتن پوشش جعلی

اودین

وقتی آترئوس با ماسک به خانه سیندری بازگشت، اودین در پوشش تیر وانمود کرد که از دیدن ماسک شگفت‌زده است. وقتی او از آترئوس پرسید که از طریق ماسک چه چیزی را مشاهده کرده است، آترئوس جواب داد که نتوانسته از آن استفاده کند. در طی ملاقاتی با سایرین، وقتی آترئوس بیان کرد که آن‌ها می‌توانند از ماسک به منظور ساختن سرنوشت خود استفاده کنند، اودین به وجود راهی برای ورود به آسگارد اشاره کرد. در این میان، بروک به او مشکوک شد، چرا که او آترئوس را «لوکی» خطاب کرد، کاری که قبلا هرگز انجام نداده بود. زمانی بروک شروع به تحریک تیر جعلی کرد، اودین عصبانی شد و چاقویی را بیرون آورد. اودین با خنجر زدن به قفسه سینه این دورف، طلسم خود را حذف کرد و هویت واقعی‌اش خود را فاش کرد که این موضوع باعث وحشت همه حاضرین شد.

او سپس آترئوس را گروگان گرفت و درخواست تحویل ماسک را کرد. وقتی کریتوس و فریر جلوتر آمدند، اودین تهدید کرد که آترئوس را خواهد کشت. وقتی کریتوس با عصبانیت از او خواست که پسرش را آزاد کند، اودین به او شلیک کرد و گفت که او همه چیز تحت کنترل او است و یک بار دیگر ماسک را خواست. فریر با اکراه آن را به سمت او پرت کرد، اما دور از دسترس او قرار گرفت. آترئوس با سو استفاده از حواس‌پرتی اودین، شکل گرگ به خود گرفت و پدر همگان را گاز گرفت و رها شد. اودین بلافاصله ماسک را برداشت و فرار کرد. با این حال، قبل از اینکه او بتواند با ماسک فرار کند، کریتوس یک نیزه از جنس دروپنیر را به سمت او پرتاب کرد و باعث شد تا اودین دست خالی فرار کند.

مرگ بروک باعث شد تا کریتوس و آترئوس به راگناروک متعهد شوند و برای دوست از دست رفته خود عدالت را اجرا کنند.

آخرین موضع پدر همگان

بعدا کریتوس راگناروک را به آسگارد آورد که منجر به نبردی همه جانبه بین ارتش اودین و متحدان کریتوس شد. در این روند، کریتوس و ثور یک بار دیگر با هم جنگیدند، تا اینکه کریتوس موفق شد تا ثور را متقاعد کند که به خاطر فرزندانشان کناره گیری کند. اودین با دیدن این شرایط به میدان نبرد تله پورت کرد تا از ثور بخواهد که نبرد را از سر بگیرد و به ثور دستور داد تا افرادی را بکشد. ثور که متوجه بود اودین هرگز به او اهمیت نمی‌دهد، میولنیر را کنار گذاشت و آشکارا دستور پدرش را رد کرد. اودین خشمگین از این تصمیم بلافاصله از نیزه خود استفاده کرد و پسرش را در جلوی چشمان آترئوس و ترود کشت. اودین سعی کرد تقصیر مرگ ثور را به گردن کریتوس بیاندازد، اما ترود وحشت‌زده و خشمگین این موضوع را انکار کرد و برای حمله به پدربزرگش شتافت. اودین بلافاصله او را مانند یک اسباب بازی با میلونیر دور کرد و توجه خود را معطوف به کریتوس و آترئوس کرد. پدر همگان با انکار کردن تمام تقصیرها برای سقوط خانواده‌اش، شخصا با آن‌ها درگیر جنگ شد.

اودین در نهایت به طور جادویی توانست آن دو را در جای خود منجمد کند، اما در لحظه پیروزی با اقدام به موقع فریا ورق برگشت. کلاغ‌های اودین به کمک او آمدند و به اندازه کافی حواس‌ها را پرت کردند تا او بتواند زمین زیر پایشان را بشکند و همه را به سمت محل مطالعات خصوصی خودش بفرستد. در آنجا، اودین آخرین درخواست را از آترئوس کرد تا ماسک را رمزگشایی کند. اما متأسفانه آترئوس طرف پدرش ایستاد و ماسک را به دو نیم تقسیم کرد و باعث شد تا این ماسک برای همیشه نابود شود. اودین از این اقدام به شدت خشمگین بود و تمام نقشه‌هایش بر باد رفته بود، تمام قدرت خود را در برابر کریتوس، آترئوس و فریا به کار گرفت. کار تیمی کریتوس، آترئوس و فریا منجر به شکست پدر همگان شد و یکی از زاغ‌های او را در این فرآیند کشته شد.

مرگ اودین

اودین
اترئوس در حال گرفتن روح اودین

اودین خون آلود و زانو زده، آترئوس را به خاطر اعمالش مورد سرزنش قرار داد و مدعی شد که آن دو می‌توانستند نه قلمرو را بهتر کنند و آترئوس به جواب‌هایش برسد. آترئوس پاسخ داد که تلاش اودین برای کسب دانش هرگز مربوط به قلمروها نبوده، بلکه برای خودش بوده است. با این حال، اودین همچنان آترئوس را به خاطر تخریب خانه، خانواده و تمام آسگارد سرزنش می‌کرد. آترئوس با عصبانیت به اودین یادآوری کرد که این انتخاب او بوده است که پسرش را بکشد و به همه کسانی که تا به حال به او کمک کرده‌اند خیانت کند، اما اودین همچنان این سرزنش‌ها را منحرف می‌کرد. آترئوس آخرین فرصت را به اودین داد تا این کار را متوقف کند و فرد بهتری شود، اما اودین همچنان امتناع می‌کرد. آترئوس با درک اینکه اودین هرگز وسواس‌هایش را رها نمی‌کند، طلسم یوتون را خواند و باعث شد تا روح اودین در یک سنگ مرمر محبوس شود. آترئوس، فریا و کریتوس در مورد اینکه با روح اودین چه کار کنند بحث کردند تا اینکه سیندری که به دنبال انتقام جان برادرش بود از راه رسید. سیندری با گرفتن سنگ مرمر از آترئوس، چکش خود را بر روی آن فرود آورد و با آن سنگ مرمر و روح اودین را از بین برد، و برای انتقام مرگ بروک، زندگی پس از مرگ را از اودین گرفت.

قدرت‌ها و توانایی‌ها

اومدین به عنوان پادشاه خدایان آسیر، قدرتمندترین فرد در نوع خود است. او به همراه برادرانش وه و ویلی به عنوان قوی‌ترین آسیرهای زمان خود شناخته می‌شوند. او برخلاف ظاهر ضعیفش، یک جنگجوی ترسناک قدرتمند است که به طور استادانه از مهارت‌ها و سلاح‌های جنگی، و طلسم برای فریب دادن و غلبه بر دشمنان استفاده می‌کند.

قدرت‌ها

 • جاودانگی: اودین، به عنوان یک خدای نورس، جاودانه است و هزاران سال زندگی کرده است. فقط سلاحی بسیار قدرتمند یا موجودی فوق‌العاده مانند فنریر می ‌واند او را بکشد.
 •  قدرت فرا انسانی: اودین به‌ عنوان پادشاه اسیر، قدرتی دارد که از دیگر خدایان، مانند بالدر و تیر فراتر است. اگرچه اودین ظاهراً از نظر قدرت خام نسبت به پسرش ثور، پایین‌تر است اما پس از اینکه کریتوس در نبردهای خود در راگناروک ضعیف شد، او تقریبا قادر به برابری با او شد.
 • سرعت فرا انسانی
 • استاد جادوگری: اودین یک جادوگر بسیار قدرتمند و ماهر است و بسیاری از هنرهای جادویی از جمله جادوی باستان را می‌داند. او همچنین seiðr را از فریا آموخت. اودین همچنین تنها فردی در میان خدایان آسیر است که از جادو استفاده می‌کند و توانایی‌های جسمی خود را تقویت می‌کند.
 • اجرای طلسم: او از طریق آموزه‌های فریا طیف گسترده‌ای از جادوها و نفرین های seiðr را آموخت و به نفع خودش استفاده کرد.
  • نفس سیاه: یک جادوی تباه‌کننده که به عنوان عاملی بازدارنده استفاده می‌شود تا مانع رسیدن افراد به مرتفع‌ترین کوه از میدگارد شود. فقط نور خالص الفهایم می‌تواند آن را برطرف کند.
  • نفرین: اودین می‌تواند نفرین‌هایی چنان قدرتمند را ایجاد کند که حتی فریا با وجود توانایی‌های بسیارش قادر به ابطال آن نیست. او می‌تواند مانع از خروج افراد از یک قلمرو شود و همچنین والکری‌ها را به نسخه‌های فیزیکی و هیولایی تبدیل کند، عملی که باعث می‌شود آن‌ها نتوانند وظایف خود را برای انتقال کشته شدگان در نبرد به والهالا انجام دهند.
  • پنهان کردن طلسم: اودین می‌تواند حوادثی را که برای دیگران اتفاق می‌افتد پنهان کند، حتی اگر آن شخص فردی قدرتمند باشد که قادر به دیدن آینده باشد.
  • جذب دانش: اودین می‌تواند به نوعی دانش مردم را با استفاده از جادو جذب کند، همانطور که با گروآ این کار را انجام داد.
  • سحر حفاظت: او می‌تواند افسون‌های محافظتی قدرتمندی را بر روی اشیاء ایجاد کند که آنها را نشکن کند، مانند درختی که میمیر در برابر چکش ثور آسیب ناپذیر شد. اودین همچنین طلسمی را در اطراف آترئوس، هایمدال و ترود انجام داد تا به آنها در برابر سرماخوردگی هلهایم مصونیت بدهد.
  • بازسازی: اودین می‌تواند از قدرت خود برای القای قدرت و احیای سلامتی استفاده کند، همانطور که این کار را برای دو والکری هریست و میست در نبرد با کریتوس و آترئوس انجام داد.
  • مسدود کردن سفر قلمرو: او مانع از رون‌های سفر در معبد تیر به آسگارد برای دسترسی به سوارتالفهایم و واناهایم شد.
  • کلاغ‌های اسرارآمیز: اودین می‌تواند کلاغ‌هایی را که از کریستال درخشان سبز ساخته شده‌اند، احضار کند که این زاغ‌ها قادر به مشاهده و جمع‌آوری اطلاعات از سراسر قلمروها هستند.
  • تغییر شکل: اودین می‌تواند به یک عقاب کوچک یا بزرگ تبدیل شود. علاوه بر این، او می‌تواند شکل‌های افراد دیگر را به خود بگیرد، به شرط آنکه زنده باشد، مانند تیر.
  • تجسم انرژی: اودین قادر است پرتوهای قدرتمند از انرژی جادویی را از دستان یا نیزه خود ایجاد کند.
  • تلپورت
  • کنترل عنصری (Elementokinesis): اودین استاد عنصرها است و می‌تواند از خواص مختلفی را در اختیار بگیرد و از هر کدوم به نحوی استفاده کن و بین آن‌ها سوییچ کند.. او می‌تواند حصارهای عنصری را در اطراف خود ایجاد کند و حتی دشمنان خود را با چندین عنصر بمباران کند.
   • کنترل آتش
   • کنترل یخ
   • دستکاری زمین و امواج شوک
   • بکارگیری سموم
   • کنترل تاریکی

مهارت‌ها

 • استاد مبارزه
  • مهارت در مبارزات تن به تن
  • مهارت در استفاده از نیزه
 • نبوغ بالا
  • رهبر و استراتژیست خبره
  • استاد فریب و دستکاری
  • تحلیل دقیق
  • شکنجه‌گر ماهر

سلاح‌ها

گونگنیر (Gungnir): در اسطوره‌شناسی نورس اودین یک نیزه ساخته شده توسط دورف‌ها را حمل می‌کند، نیزه‌ای که همیشه به هدف خود اصابت می‌کند.

دانستنی‌ها

 • همتای یونانی او (به لحاظ پادشان بودن خدایان) زئوس ست.
 • در سراسر بازی، کریتوس و آترئوس با پرنده‌های اودین رو به رو می‌شوند. یک ماموریت جانبی وجود دارد که شامل کشتن ۵۱ عدد از آن‌ها می‌شود.
 • بر اساس گفته‌ی میمیر، وسواس اصلی اودین پیدا کردن راهی برای یافتن اسرار  غول‌ها است.
 • با وجود تنفر از غول‌ها و بلعکس تنفر غول‌ها از اودین، اما اودین عاشق یک غول یعنی فیورگن، مادر ثور می‌شود. او قبل یا بعد از این به دنبال محبت غول دیگری یعنی اسکادی، ملکه شکار نیز بوده است.
صفحات دیگر