ویکی دنیای سینمایی مارول

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

پلنگ سیاه

اشتراک‌گذاری

شوری

Shuri

پلنگ سیاه - دنیای سینمایی مارول

نام واقعی

شوری

نژاد

انسان

تابعیت

جنسیت

مونث

عنوان

پلنگ سیاه
شاهزاده واکاندا
رئیس تبادل دانش و اطلاعات

وابسته به

قبیله طلایی
دانشگاه واکاندا
گروه طراحی واکاندا
مرکز توسعه بین‌المللی واکاندا

بازیگر

لتیشا رایت

شوری (Shuri) شاهزاده واکاندا، خواهر تچالا، دختر تچاکا و راموندا و رهبر گروه طراحی واکاندا است. او مبتکری است که مسئول ساخت بیشتر تکنولوژی‌های مدرن واکاندا است. همچنین او برای طراحی نسل کنونی جامه پلنگ شناخته می‌شود. شوری مدتی کوتاه بعد از مرگ پدرش، توسط تچالا ماموریت یافت تا برنامه‌ریزی‌های ذهنی انجام شده توسط هایدرا روی ذهن باکی بارنز را پاک کند.

بعد از تاج‌گذاری برادرش، شوری به او و دورا میلاجه در ردگیری یولیسس کلا کمک کرد. هنگامی که اریک کیل‌مانگر تخت پادشاهی واکاندا را تصاحب کرد، او مجبور به فرار از شهر طلایی شد اما در نهایت با پس گرفتن دوباره واکاندا به آنجا بازگشت. مدت کوتاهی پس از آن او موفق به حذف برنامه هایدرا از ذهن باکی بارنز شد.

دو سال بعد، شوری توسط برادرش و انتقام‌جویان ماموریت گرفت تا سنگ ذهن را از سر ویژن خارج کند تا توسط اسکارلت ویچ نابود شود، چرا که تانوس به دنبال این سنگ بود و ویژن مورد تهدید قرار گرفته بود. کمی بعد او با کورویس گلیو تقابل کرد و از او شکست خورد. بعد از این که تانوس دستکش ابدیت را کامل کرد و اقدام به محو کردن نیمی از موجودات عالم کرد، شوری نیز تجزیه شد. او در سال ۲۰۲۳ با اقدام هالک دوباره بازیابی شد و در نبرد زمین علیه تانوس شرکت کرد.

شوری در حالی که از مرگ ناگهانی تچالا دلشکسته شده بود، با تهدید نیمور و تالوکان روبرو شد، که می‌خواستند جنگی را علیه واکاندا به راه اندازند. همانطور که شوری در تلاش برای نجات ریری ویلیامز بود، نیمور به او پیشنهاد یک اتحاد نظامی را داد، اما در نهایت، تالوکان به واکاندا اعلام جنگ کرد که منجر به کشته شدن راموندا توسط نیمور شد. شوری که از این اتفاق ویران شده بود، مشتاق گرفتن انتقام بود و موفق شد گیاهی قلب شکل را ترکیب کند و جامه پلنگ سیاه را به تن کند. شوری ارتش واکاندایی را در نبرد بزرگ علیه نیمور رهبری کرد. او در این نبرد موفق به شکست دادن نیمور شد اما تصمیم گرفت تا از جان او بگذرد. با پایان یافتن جنگ، شوری تصمیم گرفت واکاندا را ترک کند که این موضوع به مباکو اجازه داد تا تاج و تخت را تصاحب کند. شوری به هائیتی رفت و در آنجا ماند، جایی که ناکیا او را با برادرزاده‌اش، تچالا دوم آشنا کرد.

صفحات دیگر