ویکی دنیای سینمایی مارول

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

ناکیا

اشتراک‌گذاری

ناکیا

Nakia

ناکیا - دنیای سینمایی مارول

نژاد

انسان

تابعیت

جنسیت

مونث

وابسته به

سگ‌های جنگی (قبلا)
قبیله رودخانه

بازیگر

لوپیتا نیونگو
لیدیا جیوت (نوجوانی)

ناکیا (Nakia) یک جاسوس واکاندایی، معشوقه تچلا و یکی از اعضای سابق سگ‌های جنگی است. او فردی است که اغلب به ماموریت‌هایی در نقاط مختلف دنیا می‌رود تا مشکلات مردم را مشاهده کند و اعتقاد دارد که واکاندا باید به طور فعالانه به آن‌ها کمک کند.

او یکی از ماموریت‌هایش را ترک کرد تا به مراسم تاج‌گذاری تچالا ملحق شود و در ماموریت دیگری به منظور دستگیری مجرمی به نام یولیسس کلا شرکت کند. به دنبال شکست در دستگیری او و تصاحب تخت سلطنت واکاندا توسط اریک کیل‌مانگر، ناکیا خود را تبعید کرد. او در سرزمین جباری دوباره با تچالا متحد شد و به او کمک کرد تا پادشاهی را از کیل‌مانگر پس بگیرد. زمانی که تچالا تصمیم گرفت واکاندا را به روی سایر جهان باز کند، ناکیا بر سیاست بشردوستانه واکاندا نظارت داشت.

ناکیا و تچالا در مقطعی صاحب فرزندی به نام توسان شدند که کسی از آن اطلاع نداشت و ناکیا پس از رویداد بشکن پسرش را در هائیتی بزرگ کرد. در سال ۲۰۲۵، یک سال پس از مرگ تچالا، ملکه راموندا از ناکیا دیدن کرد و از او برای نجات شوری از چنگ تالوکان کمک گرفت. تالوکان تمدنی در زیر آب بود که در آستانه جنگ با واکاندا بود. در روند این ماموریت، ناکیا شوری را نجات داد در حالی که ناخواسته جرقه‌ی جنگ میان تالوکان و واکاندا را آغاز کرد. در این جنگ راموندا توسط رهبر تالوکان یعنی نیمور کشته شد. سپس ناکیا به شوری و واکاندا پیوست تا در مبارزه با تالوکان شرکت کند که در نهایت به آتش‌بس بین دو ملت ختم شد. پس از این جنگ، ناکیا شوری را به هائیتی دعوت کرد و برادرزاده‌اش توسان را به او معرفی کرد.

صفحات دیگر