ویکی God of War

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

یورمونگاند

اشتراک‌گذاری

یورمونگاند

Jörmungandr

یورمونگاند - God of War

نام مستعار

مار جهان
مار میدگارد

محل تولد

یوتون‌هایم (آیرون‌وود)

جنسیت

مذکر

نژاد/گونه

یوتون (غول حیوانی)

یورمونگاند (Jörmungandr) که همچنین با نام مار جهان نیز شناخته می‌شود یک مار یوتون اسطوره‌ای است که سرنوشتش مبارزه با ثور در زمان راگناروک است. او متحدی برای کریتوس و آترئوس است که بعد از بیدار شدن از خواب عمیقش در برکه‌ی نه (Lake of Nine) آن‌ها را در سفرشان کمک کرد.

در مجموعه خدای جنگ

پیش از خدای جنگ (۲۰۱۸)

در مقطعی ناشناخته، یورمونگاند غولی بود که در کنار هم‌نوعانش، روحش در تیله‌هایی جادویی حک شده بود که نامش روی آن نوشته شده بود. این عمل از طریق جادوی پدر انگربودا قبل از مرگش صورت گرفت، تا اینکه قهرمانی وظیفه‌ی نهایی یافتن و آزاد کردنش را انجام داد. میمیر حدس زده است غولی که به یورمونگاند تبدیل شده است، قبل از حبس شدن روحش نسبت به ثور کینه داشته است.

خدای جنگ (۲۰۱۸)

بر اساس گفته فریا، این مار روزی به طرز مرموزی در برکه نه ظاهر شد. بعد از نبردی بی‌نتیجه با ثور او از آن زمان در همین برکه باقی ماند. بعد از این که غول‌های یوتون‌هایم توسط ثور و دیگر خدایان آسیر شکار شدند، یورمونگاند و «نگهبان» تنها غول‌هایی بودند که از کشتار ثور (Thor) جان سالم به در بردند و آخرین غول‌های زنده در میگارد محسوب می‌شدند. از آنجایی که او در میدگارد تنها بود و به زبان یوتون‌ها صحبت می‌کرد، کسی برای ارتباط با او وجود نداشت و یورمونگاند زمانش را با خوابیدن و محافظت از معبد تیر (Tyr) می‌گذراند.

او برای اولین بار در برکه‌ی نه با کریتوس و آترئوس دیدار کرد و قبل از این که دوباره به خوابیدن خود برگردد صحبت کوتاهی با آن دو داشت (هر چند که آن‌ها حرف‌های او را نمی‌فمیدند).

یورمونگاند باری دیگر در زمانی ظاهر شد که کریتوس و آترئوس سر میمیر را همراه خود داشتند، چیزی که به وسیله‌ی آن غول را از خواب بیدار کردند. او اولین چیزی که بعد از بیدار شدن دید یک مجسمه‌ی بزرگ از ثور بود که باعث ایجاد احساسات تند و شدید در او شد. او مجسمه را تخریب کرد و نیمه‌ی بالایی آن را خرد کرد و بلعید. با قرار دادن آن سه در پل سفر، مکالمه‌ای خلاصه با میمیر کرد و میمیر نیز که متوجه صحبت‌های او می‌شد آن را برای پدر و پسر ترجمه کرد. یورمونگاند قبول کرد تا به آن‌ها در رسیدن به یوتون‌هایم کمک کند و با بازسازی پل از قرار گرفتن آن‌ها در مسیر صحیح مطمئن شد.

کریتوس، آترئوس و میمیر بعدا پی بردند که احتمالا مجسمه‌ی ثور حامل چشم دوم میمیر بوده و آن‌ها زمانی که به یوتون‌هایم برسند به آن نیاز خواهند داشت. وقتی میمیر از یورمونگاند در مورد مجسمه سوال کرد، او در پاسخ گفت که ممکن است هنوز در معده او باشد، بنابراین به آن‌ها اجازه داد تا برای پیدا کردن آن از راه دهان وارد بدن او شوند. زمانی که آن‌ها در حال جستجوی شکم او بودند، یورمونگاند توسط بالدر مورد حمله قرار گرفت و بی‌هوش شد.

مدتی بعد، زیر فشار حمله‌ی جسم احیا شده‌ی غول سرما یعنی تامور (Thamur)، آترئوس به زبان باستانی مار عظیم‌الجثه را فرا خواند تا با حمله به تامور به کمک آن‌ها بیابد و این موضوع فرصت را برای کریتوس فراهم کرد تا بالدر را شکست دهد.

خدای جنگ راگناروک

وقتی آترئوس مخفیانه از خانه سیندری بیرون رفت تا مخفیانه با فریا در میدگارد صحبت کند، سیندری به او پیشنهاد داد که به جای فریا با یورمونگاند صحبت کند تا در مورد لوکی و راگناروک پاسخ بگیرد. با رسیدن به میدگارد، آترئوس به زبانی از میان رفته، مار جهانی را صدا زد که باعث شد جانور از درون زمین بیرون بیاید. وقتی آترئوس به او گفت که به دنبال پاسخی در مورد لوکی است، یورمونگاند فقط یک پاسخ به او داد و سپس به خواب بازگشت. پاسخ «چوب آهن» بود و آترئوس از سیندری در مورد معنای آن پرسید که این دورف آن را این گونه معنا کرد: آن‌ها باید در خانه می‌ماندند.

مدتی بعد آترئوس با انگربودا ملاقات کرد و آن‌ها روح یک غول را به یک مار نر بزرگ که روحش توسط مادربزرگ آنگربودا ربوده شده بود دادند و آن را احیا کردند. سپس این مار آن دو را ترک کرد. این احتمالا شیوه «آفرینش» یورمونگاند بوده است.

یورمونگاند یا به طور دقیق‌تر نسخه جوان‌تر او، بعدا در زمان راگناروک در حال مبارزه با ثور دیده شد که در نهایت توسط خدای تندر مورد اصابت قرار گرفت و محو شد که این موضوع نشان می‌دهد او به گذشته بازگشته است.

قدرت‌ها و توانایی‌ها

یورمونگاند یکی از قوی‌ترین موجودات در تمام قلمروها محسوب می‌شود. به دلیل جثه‌ی بزرگش او مشخصا دارای نیروی فوق‌العاده‌ای است، به طوری که تنها غولی می‌باشد که در نبرد با ثور (مشهور به قدرتمندترین آسیر) زنده مانده است.

  • قدرت بی‌اندازه
  • پایداری فرا انسانی/تقریبا آسیب‌ناپذیر
  • سم: او دارای سمی به شدت کشنده به نام ایتر (Eitr) است که می‌تواند خدایی مثل ثور را از پای درآورد.

دانستنی‌ها

  • همتای یونانی او (به عنوان یک مار غول‌پیکر) پایتون است. همچنین اوربروس مار یا اژدهایی است که دم خود را می‌خورد، چیزی که در مورد یورمونگاند نیز صادق است.
  • در اسطوره‌شناسی نورس او پسر لوکی و انگربودا است.
  • احتمالا به دلیل میراث او به عنوان یک غول، او بزرگتر از تامور است و کل جهان را محاصره کرده است.
  • در طی بازی آترئوس نشان می‌دهد که زبان یورمونگاند را می‌فهمد و در نبرد نهایی نیز به این زبان مار جهان را برای کمک فرا می‌خواند.
صفحات دیگر