ویکی ناروتو / بوروتو

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

گوی جانوران دم-دار

اشتراک‌گذاری

گوی جاندار دم-دار

Tailed Beast Ball

گوی جانوران دم-دار - ناروتو / بوروتو

طبقه‌بندی

نینجوتسو

رتبه

رتبه S

دسته

هجومی

دامنه

تمام محدوده‌ها

جوتسوی مرتبط

کاربران

کیلر بی
کوراما
میناتو نامیکازه
موموشیکی اوتسوتسوکی
ناروتو اوزوماکی
اوبیتو اوچیها
شوکاکو
سان گوکو
کوکوئو
ایسوبو
گیوکی
چومی
ماتاتابی
سایکن
ده-دم
بلو بی (تنها در انیمه)
گارا (تنها در بازی)

اولین نمود

مانگا:
جلد ۳۳، فصل ۲۹۵ ناروتو
انیمه:
قسمت ۴۲ ناروتو شیپودن
فیلم:
Road to Ninja: Naruto the Movie
بازی:
ناروتو شیپودن: Ultimate Ninja 5

گوی جاندار دم-دار (Tailed Beast Ball) تکنیکی برجسته از جانور دم-دار است که می‌تواند توسط یک جینچوریکی در حالت تغییر یافته استفاده شود.

نگاه کلی

گوی‌های جانور دم-دار از نسبت هشت به دوی چاکرای سیاه مثبت و چاکرای سفید منفی ساخته شده است. کاربران باید با جمع‌آوری و توازن این چاکرا در دهانشان آن را به شکل یک کره (یا برای ده-دم به شکل مخروط) درآورده و آن را به سمت اهدافشان شلیک کنند. بیشتر کاربران، گوی‌های جانور دم-دار را به همان شکلی است شلیک می‌کنند اما برخی گوی را خورده و آن را به مانند یک پرتو از دهانشان شلیک می‌کنند، این اقدام در محیط‌های تنگ‌تر کارایی دارد. محدودیتی در اعمال چاکرا در گوی‌های جانور دم-دار وجود ندارد اما ضریب ۸:۲ آن باید حفظ شود. جانوران دم-دار همچنین می‌توانند این گوی‌های ایجاد شده‌ی یکدیگر را با هم ترکیب کرده و به گوی بزرگ‌تری تبدیل کنند.

گوی‌های جانور دم-دار در حالتی که جینچوریکی وارد حالت جانور دم-دار نشده باشد کاملا ضعیف‌تر است اما همچنان می‌تواند تهدیدی جدی برای مردم و بناها باشد.

برخی جینچوریکی‌ها از این فن به شیوه‌های نامتعارف‌تری استفاده می‌کنند. مثلا اوبیتو اوچیها به واسطه‌ی درختی که خلق کرده بود قادر به شکل دادن چندین گوی جانور دم-دار بود و هر کدام را به جهتی مختلف شلیک می‌کرد. ناروتو نیز در حالت چاکرای نه-دم خود می‌تواند این گوی‌ها را به وسیله‌ی دستان خود شکل دهد، همان‌گونه که در اجرای راسنگان این کار را می‌کند.

تصاویر

Tailed Beast Ball

صفحات دیگر