ویکی دنیای سینمایی مارول

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

اورت راس

اشتراک‌گذاری

اورت راس

Everett Ross

اورت راس - دنیای سینمایی مارول

نام واقعی

اورت کی. راس

نژاد

انسان

تابعیت

آمریکایی

جنسیت

مذکر

عنوان‌ها

مامور سیا
معاون فرمانده یگان رزمی (گذشته)
خلبان نیروی هوایی ایالت متحده (گذشته)

وابسته به

نیروی هوایی ایالت متحده (گذشته)
مرکز مبارزه با تروریسم مشترک (گذشته)
سیا

بازیگر

مارتین فریمن

اورت راس (Everett Ross) مامور سابق سازمان سیا و معاون سابق فرمانده یگان رزمی مرکز مبارزه با تروریسم مشترک است. او در کنار تادیوس راس و بر اساس پیمان سوکویا بر اعمال انتقام‌جویان نظارت داشت. با این حال بعد از این که سرباز زمستان متهم به یک عمل تروریستی ناگوار و ناگهانی شد، راس خیلی زود با کاپیتان آمریکا وارد مناقشه شد. بعدا تونی استارک آشکار کرد که هلموت زیمو مقصر آن حادثه بوده است و زیمو توسط پلنگ سیاه دستگیر و به بازداشت راس درآمد.

با بازگشت به سازمان سیا، راس وظیفه داشت یک سلاح ویبرانیوم را از یولیسس کلا خریداری کند، که این موضوع باعث ارتباط دوباره او با پلنگ سیاه شد. زمانی که راس توسط اریک کیل‌مانگر به شدت مجروح شد، تیچالا او را برای درمان به واکاندا برد، جایی که راس از تکنولوژی پیشرفته آن‌ها آگاه شد. او هنگام حضورش در واکاندا شاهد تصاحب سلطنت واکاندا توسط کیل‌مانگر بود، بنابراین به پلنگ سیاه کمک کرد تا بخشی از نقشه‌ی کیل‌مانگر را متوقف کند. پس از این که پلنگ سیاه دوباره تاج و تخت را پس گرفت، راس از تچالا برای اشتراک ثروت واکاندا با سایر دنیا حمایت کرد.

هنگامی که تنش بین واکاندا و ایالات متحده آمریکا برجسته شد، شوری و اوکویه به سراغ راس رفتند تا از او کمک بگیرند چرا که پای یک شخص ثالث در میان بود. از آنجایی که راس جان خودش را مدیون شوری بود، اطلاعات حساسی را درباره ریری ویلیامز و جستجوی ویبرانیوم برای آن‌ها فاش کرد و به تلاش خود برای کاهش تنش بین واکاندا و آمریکا ادامه داد. با این حال، زمانی که والنتینا آلگرا دی فونتین، همسر سابق راس و مدیر سیا درگیر ماجرا شدند، وضعیت جدی شد. راس برنامه‌های ایالات متحده در مورد واکاندا را به راموندا ارائه داد، با این حال، فونتین متوجه این موضوع شد و راس را دستگیر کرد. او بعدا توسط اوکویه رهایی یافت.

صفحات دیگر