ویکی God of War

الف‌های روشنایی

اشتراک‌گذاری
الف‌های روشنایی
یک الف روشنایی

الف‌های روشنایی (Light Elves) که همچنین با نام لیوسالفار (Ljósálfar) شناخته می‌شوند، یکی از دو زیرشاخه از نژاد الف هستند. خاستگاه آن‌ها الف‌هایم است و آن‌ها موجوداتی نورانی هستند که مدعی مالکان حقیقی نور هستند.

خدای جنگ (۲۰۱۸)

مشخص نیست که کدام نژاد از الف‌ها اولین بار به وجود آمده‌اند، و همین مسئله جرقه درگیری بین الف‌های روشنایی و همتایان تاریک آن‌ها برای تسلط بر نور الف‌هایم بوده است.

فریر، یکی از رهبران خدایان ونیر بود که سابقه طولانی با الف‌ها داشت و از آنجایی که او در جنگ طولانی بین آن‌ها، طرف الف‌های روشنایی را گرفت، فریر به عنوان رهبر مطلق الف‌های روشنایی منصوب شد.

با وجود درگیری همیشگی الف‌ها در قلمرو خاستگاه خود، اما الف‌های روشنایی همچنین حضور قابل توجهی در میدگارد داشته‌اند.

الف‌های روشنایی از جمله نژادهایی بودند که در ساخت معبد تیر کمک کردند، و آن‌ها احتمالا افرادی بودند که پل‌های نور جامد را طراحی کردند و همچنین کسانی بودند که نور الف‌هایم را اعطا کردند تا نیروی لازم برای پل سفر قلمرویی را تامین کند.

در مقطعی فریر به طور مرموزی ناپدید شد، و الف‌های روشنایی در سمت بازنده جنگ قرار گرفتند. بسیاری مجبور شدند عقب نشینی کنند و خود را در معبد فریر مهر و موم کنند، به این امید که ارباب گمشده‌شان برای نجات آن‌ها بیاید.

زمانی که کریتوس و آترئوس به الف‌هایم رسیدند، جنگ ادامه داشت و چند تن از اجساد الف‌های روشنایی در سراسر قلمرو قابل مشاهده بود. بعدا این دو نور الف‌هایم و الف‌های روشنایی را آزداد کردند و پس از آن اولین اقدام الف‌ها این بود که به دنبال ارباب گمشده خود بگردند.

خدای جنگ راگناروک

جنگ میان الف‌های روشنایی و تاریکی ادامه داشت تا این که فریر به الف‌هایم بازگشت. در آنجا او قادر شد تا الف‌ها را متقاعد کند تا برای تهاجم به آسگارد به ارتش کریتوس بپیوندند. این امر همچنین باعث شد تا الف‌های روشنایی و تاریکی یک آتش‌بس را برقرار کنند و بدین ترتیب هر دو نژاد الف‌ها متحد شدند و در نهایت به جنگ تاریخی خود پایان دادند.

وقتی کریتوس در گلاهورن دمید، الف‌ها به آسگارد هجوم بردند. در طول راگناروک، آن‌ها حمله هوایی خود را آغاز کردند اما بلافاصله توسط ثور متوقف شدند. با وجود این، الف‌ها به مبارزه با ارتش آسگارد یعنی اینهریار ادامه دادند. هنگامی که برج الف‌هایم به طور تصادفی در طول نبرد ویران شد، این امر مانع از ورود بیشتر الف‌ها به آسگارد شد. در نتیجه، الف‌های حاضر در آسگارد در نهایت در میدان نبرد مردند، اما در پایان راگناروک مشخص شد که برخی از الف‌های تاریکی و روشنایی از نابودی آسگارد جان سالم به در برده‌اند.