بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

کن کانکی

اشتراک‌گذاری

کن کانکی

Ken Kaneki

کن کانکی - توکیو غول

نام‌های مستعار

چشم‌بند
هزارپا
دروگر سیاه
شماره ۲۴۰
پادشاه یک-چشم
پادشاه بینام
انسان معجزه
اژدها
HS
K-eater

گونه

غول یک-چشم مصنوعی
انسان (سابق)

وضعیت

زنده

سن

کن کانکی: ۱۸ تا ۲۳
هایسه ساساکی: ۲۲ تا ۲۴

جنسیت

مذکر

تولد

۲۰ دسامبر، ۱۹ ق.ح.ت.ف
۲ آپریل، ۱۹ ق.ح.ت.ف (هایسه ساساکی)

نوع خون

AB

شغل

دانشجوی کالج
پیشخدمت پاره وقت

بستگان

یویچی آساوکا (پسر دایی)
آیاتو کیریشیما (برادر همسر)
هیکاری کیریشیما (مادر همسر)
آراتا کریشیما (پدر همسر)
رنجی یومو (عموی همسر)

سطح Rc

۱۷۰ (انسان)
۹۷۷ (بعد از جراحی)
۲۷۵۳ (re:)

توانایی منحصر به فرد

رتبه‌بندی

کویینکه

یوکیمورا ۱/۳

درجه

رده ۳
رده ۱
کلاس یکم
کلاس ویژه معاون

کن کانکی (Ken Kaneki) شخصیت اصلی مجموعه توکیو غول، و همسر توکا کیریشیما است. او مدتی از زندگی خود را با نام و هویت هایسه ساساکی گذراند. در گذشته یک انسان بود و در دانشگاه کامی به فراگیری ادبیات ژاپنی می‌پرداخت. با این حال زندگی عادی او خیلی زود متحول شد و بعد از پیوند کاکوهوی ریزه کامیشیرو به او، کانکی تبدیل به یک غول یک-چشم شد. بعد از پیوستن به کافه آنتیک به عنوان یک پیشخدمت پاره وقت، او یاد گرفت که چطور مثل یک غول زندگی کند و در نهایت با نام چشم‌بند (Eyepatch) شناخته شد.

بعد از این که اسیر درخت آئوگیری شد، شخصیتش دستخوش تغییر شد و بعد از فرار، اقدام به تاسیس گروهی کرد با این هدف که از عزیزان و مکان‌های متعلق به خود محافظت کند. ظاهر متفاوت کاکوجای او باعث شد تا به او لقب هزارپا (Centipede) را بدهند.

تا دو سال بعد از شکست مقابل کیشو آریما، او با هویت هایسه ساساکی و به عنوان یک بازرس غول ارشد و مربی جوخه کویینکس زندگی کرد. او خاطراتش را در برهه‌ای از زمان فراموش کرد اما هنگام عملیات انهدام خانواده‌ی سوکیاما دوباره آن‌ها را به یاد آورد. شش ماه بعد از این عملیات، غول‌ها او را با نام دروگر سیاه (Black Reaper) شناختند.

بعد از شکست آریما و اتو، او خود را یک غول یک-چشم و امیدی برای تمام غول‌ها می‌دانست و نام پادشاه یک-چشم (One-Eyed King) را به خود داد. کانکی پس از آن سازمانی به نام Goat را تاسیس کرد که اعضای آن در اتاق‌های زیرزمینی بخش ۲۴ام ساکن بودند، جایی که کانکی با توکا کیریشیما ازدواج کرد و توکا اولین فرزندشان را حامله شد.

زمانی که جوخه‌های اوگای، جوزو سوزویا و هانبی آبارا در کنار دیگر افراد CCG به پایگاه Goat حمله کردند، کانکی متعهد شد تا برای توکا و سایر اعضای Goat زمان بخرد تا فرار کنند. بعد از آن کانکی در رویارویی با جوزو و هانبی شکست خورد و توسط کیچیمورا واشو مورد تحقیر قرار گرفت. کانکی کمی بعد تمام نیروی خود را فرا خواند و با احیا کردن خود تمام اوگای‌ها را بلعید. این دقیقا همان چیزی بود که کیچیمورا می‌خواست؛ کانکی تبدیل به یک اژدها و یک کاگونه عظیم و غیر قابل کنترل شد که برای سه روز خودش را در داخل آن به دام انداخت. او بعد از این مدت با همکاری اعضای باقیمانده‌ی Goat و CCG از این هیولا خارج شد.

در حالی که اژدها نوعی سم را تولید می‌کرد و این موضوع جان انسان‌ها و غول‌ها را تهدید می‌کرد، کن کانکی به اعماق مجرای اژدها نفوذ کرد و بعد از نبردی با کیچیمورا و اژدها موفق به نابودی هیولا شد.

بعد از پایان این ماجرا و برقراری صلح بین انسان‌ها و غول‌ها، کن کانکی و توکا کریشیما ازدواج کردند و این دو به همراه دخترشان زندگی خوشی را در پی گرفتند.

قدرت‌ها و توانایی‌ها

فیزیولوژی: بعد از به ارث بردن کاکوهوی ریزه کاشیمیرو ویژگی منحصر به فردی در بهبود یافتن پیدا کرد و همچنین کاگونه‌ی رینکاکو و قدرت فیزیکی بالایی را به دست آورد. گفته می‌شود که توانایی‌های کانکی به دلیل دورگه بودنش بیش از غولی است به طور طبیعی متولد شده است.

 • کاگونه رینکاکو: کانکی برای اولین بار کاگونه‌ی خود را در مبارزه با کوتارو آمون نشان داد که این کاگونه شامل سه شاخه بود و روی آن‌ها کنترل کمی داشت. بعد از شکنجه شدنش قادر به تولید چهار شاخه در نبرد برابر یاکومو اوموری شد. هنگام حمله به آزمایشگاه کانو، کاگونه کانکی به شش شاخه توسعه یافت، هر چند که در آن زمان وضعیت روانی پایداری نداشت. او هنگام مبارزه با کیشو آریما هشت شاخه را آشکار کرد که دامنه‌ی وسیع و مخربی را پوشش می‌داد. در هویت هایسه ساساکی او توانست بر شکل دادن به کاگونه خود نیز مسلط شود و به هر شاخه وظایف مختلفی را بدهد. بعد از خوردن کاکوجای اتو، کاگونه‌ی او قادر به ساختن چندین چشم و دهان بود.
 • کاکوجای رینکاکو: بعد از غول‌خواری پیوسته، کانکی به سمت تبدیل شدن به یک کاکوجای ناقص پیش رفت. در این حالت او به راحتی بر یوکینوری شینوهارا غلبه کرد. کانکی هنگام استفاده از کاکوجای خود وضعیت روانی ناپایداری پیدا می‌کرد و جنبه‌های شخصیتی او محو می‌شد. در آخرین رویارویی با کیشو آریما، کاکوجای ساساکی قادر بود دو کویینکه IXA و Owl را به کل نابود کند و در عین حال همچنان شخصیت و عقلانیت خود را حفظ کند. کاکوجای کانکی ابتدا دارای دو شاخه‌ی بزرگ و شبیه یک هزارپا بود. این کاکوجا در قالب چهار مرحله پیشرفت و کرد و تمام بدن او را فرا گرفت که در آخرین حالت به شکل یک اژدها درآمد.
  • حالت اژدها: بعد از خوردن کل جوخه‌ی اوگای و هسته‌ی جاسازی شده در داخل بدن فوروتا، کانکی یک دگرگونی عظیم را تجربه کرد به طوری که بدنش به توده‌ی بزرگی از گوشت، دندان و چشم تبدیل شد که هر چیزی سر راه خود را می‌بلعید. این حجم شکل یک هزارپا با لاک زرهی به خود گرفت که دارای چندین چشم و سری شبیه به یک اژدها بود.
 • قدرت فرا انسانی: در هنگام مبارزه با آیاتو کیریشیما، کانکی با قدرت خود آیاتو را در میان چندین طبقه از یک ساختمان در هم شکست.
 • سرعت فرا انسانی: کانکی زمانی که با کیشو آریما مبارزه می‌کرد قادر به جاخالی دادن از شلیک‌های فشرده‌ی ناروکامی بود. در هنگام رویارویی با یوکینوری شینوهارا، کانکی با سرعتی بسیار بالا حرکت می‌کرد به طوری که شینوهارا قادر به ردگیری او نبود.
 • احیای فرا انسانی: زمانی که زیر شکنجه‌ی یاکومو اوموری قرار داشت به مدت ده روز انگشتان دست و پای خود را بازیابی کرد. او سوراخی که در هنگام مبارزه با آمون در بدنش ایجاد شد را بهبود داد. همچنین در جنگ با آریما زنده ماند و جراحات خود را بهبود داد، هرچند که این مبارزه به بهای از دست دادن حافظه‌اش تمام شد.
 • شکل دادن به کاگونه: ساساکی بعد از مقابله با اتو قادر به دستکاری گاکونه خود شد. هنگام جنگ با آریما او از کاگونه‌اش به عنوان جایگزینی برای دست‌ها و پاهایش استفاده کرد که بهبود آن‌ها را تسریع می‌کرد. او همچنین به کاگونه‌اش می‌تواند فرمان صحبت کردن بدهد.
 • تحمل درد فراوان: کانکی ظرفیت بالای در تحمل درد دارد به طوری وقتی هنگام مبارزه با ناکی پای خودش را برای لگد زدن پیچ داد و شکاند، تنها واکنش او یک لبخند ملیح بود.
 • مصونیت از سموم غولی: بعد از خارج شدن از بدن اژدها او در برابر سموم غولی مقاومتی افراطی از خود نشان می‌داد.

شمشیرزنی: ساساکی در استفاده از کویینکه مهارت بسیار بالایی داشت و قادر بود کاگونه‌ی غول‌ها را تکه تکه کند و همین طور از این مهارت در ترکیب با کاگونه‌ی خودش نیز بهره می‌برد.

 • یوکیمورا ۱/۳: یک کویینکه درجه B که از آریما به ساساکی رسیده و به طور قابل توجهی بلند است و می‌تواند اهداف را تکه تکه کند.

تیزهوشی: در هنگام رویارویی با دشمنان، کانکی اغلب با استفاده از هوش خود و برنامه‌ریزی دقیق به طور موثر و سریع دشمنان را از پای درمی‌آورد. او همین طور مهارت‌های رزمی را تنها با خواندن کتاب می‌تواند درک کند.

منابع

صفحات دیگر