ویکی توکیو غول

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

اتو یوشیمورا

اشتراک‌گذاری

اتو یوشیمورا

Eto Yoshimura

اتو یوشیمورا - توکیو غول

نام‌های مستعار

X
جغد یک-چشم
سن تاکاتسوکی

وضعیت

نامشخص

سن

۲۴ (Tokyo Ghoul)
۲۶ تا ۲۷ (Tokyo Ghoul:re)

جنسیت

مونث

وابسته به

شغل

نویسنده رمان

خانواده

یوشیمورا (پدر)
اوکینا (مادر)
نورو (مثل پدر)

نوع Rc

اوکاکو

حالت منحصر به فرد

رتبه

SSS (به عنوان جغد یک-چشم)
S (به عنوان اتو)

اولین نمود

مانگا، فصل ۵۴
انیمه، قسمت ۱۰
رمان چهارم، فصل ۲

اتو یوشیمورا (Eto Yoshimura) موسس درخت آئوگیری است. در حالی که بسیاری معتقدند که او شاه یک-چشم است اما خودش چنین ادعایی را رد می‌کند.

در عوض او جغد یک-چشم و دختر یک نیمه-انسان و نیمه-غول با نام‌های یوشیمورا و اوکینا است. هویت انسانی او با نام سن تاکاتسوکی شناخته می‌شود که یک رمان نویس ژانر وحشت است.

بعد از یورش به کوکلیا و شکست او توسط کیچیمورا واشو، او اسیر شد و به عنوان بدنه‌ی اصلی جغد تاکسیدرمی شده مورد استفاده قرار گرفت. او سرانجام موفق به بازیابی خودش از بدنه شد و به زندگی بازگشت.

داستان

گذشته

اتو به عنوان یک دورگه انسان و غول از پدری و مادری با نام‌های یوشیمورا و اوکینا متولد شد. به این دلیل که مادرش به طور مخفیانه به تحقیق سازمان V می‌پرداخت، سازمان برای مجازات خیانت یوشیمورا به آن‌ها، او را مجبور کرد تا معشوقه‌اش یعنی اوکینا را بکشد. یوشیمورا برای محافظت از دخترش او را به غولی به نام نوروی سپرد و همراه با دفترچه خاطرات مادرش آن‌ها را به بخش ۲۴ام فرستاد. مشخص نیست که در یک دهه‌ی بعدی چه اتفاقاتی برای او افتاده است، اما او بعد از این دوره زمانی به عنوان یک کاکوجا در بخش ۲۴ام هیاهوی خونین خود را آغاز کرد.

اقدامات خشونت‌آمیز او در بخش‌های مختلف توکیو به مرور زمان او را از نگاه CCG به غول پر خطر تبدیل کرد. او ابتدا یک غول با رتبه S بود که با نام مستعار X شناخته می‌شد، سپس رتبه‌ی او به SS افزایش پیدا کرد و به خاطر شکل کاگونه‌اش به جغد معروف شد. طبق تحقیقات انجام شده مشخص شد که اتو تنها یک کاکوگان دارد، بنابراین نام مستعار او باری دیگر تغییر کرد و به جغد یک-چشم تبدیل شد.

بعد از یورش اتو و سایر غول‌ها به مرکز بازداشت غول کوکلیا (Cochlea) در بخش ۲۳ام، رتبه‌ی او در نهایت به SSS ارتقا پیدا کرد.

در جریان حملات دوره‌ای او، رهبر جوخه S3 یعنی بازرس ویژه اوریه به دست اتو کشته شد. این موضوع باعث شد تا پسر بازرس نام برده یعنی کوکی اوریه قسم بخورد که انتقام پدرش را می‌گیرد.

اتو همچنین در قالب هویت یک انسان سعی کرد یک نویسنده شود و نوشته‌های خود را برای یک سردبیر انتشارات به نام شنونجی شیونو فرستاد. گرچه ابتدا مورد قبول واقع نشد اما سر انجام با نام مستعار سن تاکاتسوکی به عنوان یک رمان‌نویس شروع به کار کرد. اولین اثر او Dear Kafka نام داشت که فروش خیلی خوبی را در بر داشت و مخاطبان بسیاری را جذب کرد.

حدود دو سال بعد از شروع کارش، اتو دیگر از هویت پدرش آگاه شده بود، و از دیدن او خشمگین می‌شد. یک شب وقتی شیونو به آپارتمان او آمده بود به طور اتفاقی تکه‌هایی از بدن انسان را در یخچال او مشاهده کرد. با وجود این که شیونو از طبیعت غول بودن او با خبر شده بود اما با تهدید اتو این دو ادامه‌ی همکارشان را پیگیری کردند.

عملیات سرکوب جغد

او در حالت کامل کاکوجای خود همراه با تیمش با هدف کشتن یوشیموا در بخش ۲۰ام حاضر شدند. اتو در این بخش با افراد مخلتف CCG روبرو شد و با آن‌ها مبارزه کرد. این افراد تا رسیدن جوخه صفر سعی کردند جلوی اتو بایستند. با رسیدن کیشو آریما، رهبر جوخه‌ی نامبرده، این دو وارد نبردی شدند که در آن آریما چندین صدمه جدی را وارد کرد و او را وادار به عقب نشینی کرد.

بعد از عملیات سرکوب جغد

او بعدا صحبتی با تاتارا و دکتر کانو داشت و در این گفتگو اظهار داشت که آن‌ها باید کانکی را با فردی جدید جایگزین کنند - فردی که از پدر اتو و بازرسان ربوده شده ساخته شده باشد.

بعد از جنگ اخیر، سونیوشی واشو این تئوری را مطرح کرد که جغد یک-چشم و شاه یک-چشم یک نفر هستند. او تاکید داشت که این فرد به هر قیمتی که شده باید شکست داده شود.

در زمانی نامعلوم اتو و کانو مکالمه‌ای در مورد کوتارو آمون داشتند و این در حالی بود که آمون در وضعیت بی‌هوش در محفظه‌ای قابل مشاهده بود. جراح کانو از وضعیت او به عنوان اعجوبه‌ای برای نسل بعد بازرسان غول شگفت زده بود و این موضوع را یکی از مهم‌ترین دستاوردهای خود می‌دانست.

اتو همراه با تاتارا از دور شاهد نبردی در بخش ۱۱ام بود و اشاره کرد که کانکی نیرومند شده است. اتو از تاتارا در مورد میزان تلفات افراد خود پرسید و تاتارا تلفات را حدود دویست نفر اعلام کرد. اتو اظهار داشت که آن‌ها نیز باید به همین مقدار به طرف مقابل ضربه بزنند. بعد از این که مخفیگاه آئوگیری ویران شد، اتو لبخندزنان به دنبال کانکی راه افتاد. مدتی بعد اتو و دیگر اعضای اصلی آئوگیری به کانکی به عنوان نیروی جدیدشان خوشامد گفتند.

اتو یوشیمورا
اتو به دنبال کانکی

 

اتو و آئوگیری در حمله‌ای دیگر به سراغ کوکلیا رفتند تا شاچی و دیگر غول‌های زندانی را آزاد کنند. اتو بین نبرد شاچی و کانکی دخالت کرد و به شاچی گفت که اگر ریزه را می‌خواهد ببیند، همراهش بیاید. در نهایت او در فرم کاکوجای خود، آیاتو و کانکی را برداشته و از محل می‌گریزد، و این در حالی بود که آکیرا زخمی و آمون سردرگم تنها نظاره‌گر او بودند.

دز زمان حمله‌ی CCG به آنتیک، اتو همراه با تاتارا صحنه درگیری را زیر نظر داشتند. بعد از این که پدر اتو یعنی یوشیمورا در فرم کاکوجای خود شکست خورد، اتو نیز در شکل کاکوجا ظاهر شد که این موضوع باعث تعجب شیوهارا و ایوائو شد چرا که آن‌ها حالا متوجه وجود دو جغد شده بودند.

اتو سریع کار بازرسان را تمام کرد و وقتی می‌خواست به سوزویا حمله کند، شینوهارا خود را مقابل او قرار داد و به شدت زخمی شد. سوزویا خشمگین سعی کرد تا به اتو ضربه بزند اما ضربات او ابدا کارساز نبود. اتو چند بار او را به طرفی پرت کرد و گاهی به شینوهارا ضربه می‌زد تا رنج بردن او را ببیند. بعد از این که سوزویا دیگر با جراحاتی که دیده بود توان مبارزه نداشت آریما به آنجا رسید و اتو با شناختن او سریعا به آریما حمله‌ور شد. با این حال او نتوانست ضربه زیادی به او وارد کند و مجبور شد حالت دفاعی به خود بگیرد. در نهایت آریما موفق شد بازوی اتو را قطع کند و او بعد از خوردن یوشیمورا فرار کرد.

اتو یوشیمورا

سوزویا در مقابل جغد

مزایده

اتو در مخفیگاه آئوگیری در حال صحبت با آیاتو دیده شد. او از آیاتو خواست تا در مزایده‌ی پیش رو به عنوان یک اسکورت و محافظ برای مادام عمل کند، چرا که آئوگیری از طریق کار کردن با مادام پول زیادی به دست می‌آورد.

در هنگام مزایده، دکتر کانو و اتو از طریق یک اتاق کنترل در مکانی ناشناخته رویدادهای محل را نظاره می‌کردند. کانو از پیشرفت وضعیت خوشنود بود و برای رها کردن «جغد» اجازه خواست و اتو نیز این خواسته را پذیرفت و ارتباطی رادیویی با جغد جدید برقرار کرد. سپس آشکار شد که این جغد بازرس سابق یعنی سیدو تاکیزاوا است که توسط آئوگیری به یک غول یک-چشم تبدیل شده است. کسی که از گرسنه بودنش به اتو شاکی بود.

مدتی بعد، هنگامی که تاکیزاوا با ساساکی روبرو شد و او را شناسایی کرد گفت که ساساکی باید دلیل فرستاده شدنش باشد.

انهدام رز

بعدها اتو خود را به کانائه از خانواده رزوالد نزدیک کرد، در رویارویی بین آن‌ها کانائه متوجه شد که او اطلاعات زیادی در موردش می‌داند و در حالی که اعتمادی به او نداشت تصمیم به حمله به اتو گرفت. اما اتو خیلی سریع با کاگونه عجیب خود او را تحت اسارت قرار داد. اتو شروع به بحث‌های فلسفی و از جمله اشاراتی به سفر پیدایش و میوه ممنوعه و همین طور نواقص دنیا کرد. در واقع کانائه مشتاق جلب توجه استادش شو سوکیاما بود اما ساساکی فرد مورد علاقه سوکیاما بود. اتو سعی داشت با حرف‌هایش کانائه را بر علیه هایسه ساساکی هدایت کند که تا حدودی هم موفق بود. اتو موفقیت خود در رسیدن به هدفش را با شکنجه ذهنی کانائه کامل کرد.

در زمان شروع عملیات CCG علیه خانواده سوکیاما، اتو از بالا در حال تماشای ساختمان ماه‌گرفتگی (Luna Eclipse) بود و دستورات لازم را به نورو می‌داد. زمانی که ساساکی روی پشت بام ساختمان بر کانائه غلبه کرده بود، اتو در حالت کاکوجا از بالا به سمت ساساکی حمله‌ور شد و در همین حین منجر به سقوط هلیکوپتر ماتسوری شد. او به کانائه دستور داد تا حمله به ساساکی را ادامه دهد و خودش از تماشای رقابت لذت می‌برد.

زمانی که ساساکی کانائه را در هم کوبید، اتو کاکوجای خود را دوباره فعال کرد و مشغول تماشای سوراخ شدن سینه‌ی سوکیاما توسط ساساکی شد. ساساکی در حالی که اتو به سوی او حمله‌ور شده بود از انگیزه‌های او سوال کرد و او در پاسخ گفت که می‌خواسته ببیند چه کسی در میان کانکی، کانائه و سوکیاما پیروز می‌شود و دو فرد دیگر را می‌کشد. ساساکی به او می‌گوید که پدر اتو از او خواسته تا از دخترش محافظت کند، گفته‌ای که منجر به خنده اتو و دست انداختن ساساکی توسط او شد. اتو او را یک بچه خطاب کرد و ساساکی نیز این سوال را مطرح کرد که آیا محافظت از چنین موجودی ارزش دارد یا نه.

در ادامه اتو که از ضربه خوردنش توسط ساساکی خشمگین شده بود کاکوجای خود را تغییر حالت داد و با قدرت بیشتری به او هجوم برد. اتو ساساکی را روی دیواره‌ی ساختمان به سمت بالا تعقیب کرد تا این که ساساکی متوقف شد. در این موقعیت هر دو هم‌زمان به یکدیگر حمله کردند و ساساکی بر او غلبه کرد و در نهایت بدن اتو را از کمر به دو نیم تقسیم کرد و اتو به پایین ساختمان سقوط کرد.

پس از عملیات انهدام رز

اتو خاطرات خود مرور کرد، زمانی که تنها چهارده سال داشت و با ایوائو کورویوا می‌جنگید. او به سال‌هایی که در آئوگیری بود و هویت تاکاتسوکی را برای ۱۳ سال با خود حمل می‌کرد فکر کرد. او اقدام به گردآوری اعضای درخت آئوگیری کرد و با توجه به کم شدن اعضا به دلیل اقدامات اخیر CCG تصمیم به یک تغییر بزرگ در سازمان گرفت. او از یکی بودن هویت خود به عنوان غول یک-چشم و هویت انسانی خود به عنوان سن تاکاتسوکی پرده برداشت و اعلام کرد که او شاه یک-چشم نیست.

مدتی بعد اتو در کنار ساساکی و در اتاق بازداشت شینو دیده شد. از آن جا شینو به عنوان مدیر برنامه‌های اتو مجبور به لو دادن موقعیت او شده بود از اتو عذرخواهی کرد و اتو نیز به او گفت که از او ناراحت نیست. او علاوه بر این از شینو به خاطر این که او را تبدیل به یک نویسنده کرده تشکر کرد.

اتو تحت بازداشت و نظارت ساساکی قرار گرفت. او موفق شد CCG را متقاعد کند تا کنفرانسی از آخرین اثرش را برگزار کند. او در این کنفرانس که به صورت زنده پخش می‌شد اعلام کرد که یک غول است و کتاب آخرش نیز در مورد غول‌ها است.

اتو روی صفحه‌ی اول روزنامه‌ها

اتو به طور موقت در کورنیکولوم نگهداری شد تا بعد از اثبات غول بودنش به کوکلیا فرستاده شود. ساساکی در مورد اهداف اتو برای انتشار آخرین اثرش از او سوال کرد و او محور اصلی موضوع کتابش را مرتبط به قبیله‌ی واشو دانست، قبیله‌ای که اتو باور داشت با غول‌ها همکاری می‌کند و این کتاب قصد بی‌اعتماد نشان دادن آن‌ها را داشت. اتو این کتاب را با الهام از دفترچه‌ی متعلق به مادرش که اطلاعاتی از سازمان V را در بر داشت نوشته بود. با این حال ساساکی نسبت به اظهارات اتو شک نداشت و آن‌ها را باور نمی‌کرد. اما اتو اطلاعاتی را به او گفت که باور نکردن آن سخت بود.

اتو در مورد امکان گذر برخی افراد از دروازه‌های اسکن Rc گفت. او توضیح داد که این دروازه‌ها از برخی الگوها چشم‌پوشی می‌کند. این الگوها مربوط به دو چیز می‌تواند باشد: یکی کویینکه‌ها، و دیگری افراد وابسته به سازمان V. از آن جا که خود اتو و ساساکی قادر بودند از این دروازه‌ها بگذرند، اتو توضیح داد که پدرش یعنی کوزن برای سازمان V کار می‌کرده است و الگوی سلول‌های Rc خود با پدرش مشترک است. در مورد ساساکی نیز علت را به خاطر وجود الگوی سلول‌های مربوط به ریزه که در بدن ساساکی بود داست، کسی که زمانی از سازمان V فرار کرده بود.

در زمان بازداشت، فوروتا به سلول اتو آمد با این هدف که اطلاعاتی از شاه یک-چشم به دست آورد. اتو که اطلاعاتی از دسیسه‌های گذشته‌ی فوروتا داشت با همکاری ساساکی یک میکروفن را در سلول کار گذاشتند و به این ترتیب مکالمات فوروتا ضبط شد. بعد از این گفتگو اتو در دیدار با ساساکی آخرین خواسته‌اش را به او گفت: این که شاه یک-چشم را بکشد.

سومین یورش به کوکلیا

در روز عملیات روشیما، اتو به کوکلیا منتقل شد. فوروتا باری دیگر با تظاهر به بردن غذا به دیدار او رفت. فوروتا به اطلاع اتو رساند که شینو کارش را برای انتشار گسترده‌ی آخرین کتاب او، با وجود اقدامات امنیتی برای جلوگیری از آن به خوبی انجام داده است. پیش کشیدن این موضوع باعث شد تا اتو در مورد زنده یا مرده بودن شینو سوال کند و فورتو افشا کرد که اتو در حال خوردن گوشت شینو است. اتو از بابت غذا تشکر کرد و کمی بعد زنگ خطر به صدا درآمد. فوروتا برای تحقیق در مورد زنگ هشدار رفت اما قبل از آن به اتو گفت که از ضبط مکالماتش با خبر بوده است و آن اطلاعات را برای دلایل شخصی نگه داشته است.

اتو در زمان نبرد بین ساساکی و آریما برای فوروتا و اعضای V کمین کرده بود و در فرصتی مناسب موفق به کشتن تعدادی از آن‌ها شد. او اعلام کرد که نفر بعدی که کشته خواهد شد فوروتا است و او انتقام شینو را خواهد گرفت. اتو به تعقیب فوروتا ادامه داد تا این که فوروتا به یک بن‌بست رسید. فوروتا ناگهان کاگونه‌ی خود را آشکار کرد و از وجود یک کاکوگان در چشم راستش پرده برداشت. کاکوجای اتو توسط فوروتا سلاخی شد.

بعد از پایان نبرد اتو در حالی که مجروح و ناتوان شده بود از فوروتا پرسید که آیا از کاگونه‌ی ریزه بهره می‌برد که او نیز به این پرسش پاسخ مثبت داد. اتو هدف واقعی فوروتا را سوال کرد و فوروتا در پاسخ به صلح عالی اشاره کرد و سپس محل را ترک کرد. اتو کمی بعد با کانکی صحبت کرد و به او گفت که دیگر نیازی به کشتن شاه یک-چشم نیست چرا که هم‌اکنون او (آریما) را کشته است.

اژدها

او بعدا به عنوان فردی مرده در قالب بدنه‌ی اصلی کاکوجای جغد تاکسیدرمی شده نشان داده شد. موجودی که تحت کنترل دوناتو بود و بسیاری از بازرسان و غول‌ها را قتل عام کرد. بعد از این که دوناتو توسط آمون شکست داده شد جغد تاکسیدرمی شده از حرکت باز ایستاد و اتو با بازیابی خود سعی کرد آخرین حملات را به کایکو و نگرش شکست‌خورده‌ی سازمان V بکند.

او آخرین بار در حالی نشان داده شد که روی زمین بود و بعد از شکست V لبخندی به لب داشت. زنده بودن یا مرگ او در حالتی مبهم قرار گرفت.

قدرت‌ها و توانایی‌ها

فیزیولوژی: به عنوان تنها دورگه شناخته شده‌ی نیمه-غول، اتو تمام توانایی‌های غولی پدرش را به ارث برده، علاوه بر این که با توجه به توان دورگه بودنش جنگاوری بالایی دارد.

  • کاگونه اوکاکو: مهارت اتو در استفاده از کاگونه خود بسیار جلوتر از سایر غول‌های دیده شده است. با گذشت زمان فرم کاگونه او در پشت بدنش به شکل‌های مختلفی درآمده است. کاگونه  او قابل جدا شدن است و با توجه به این موضوع او قادر است دشمنان را به دام می‌اندازد. او همچنین می‌تواند با انتقال الگوهای RC کاگونه خود را در افراد دیگر جای دهد و به عبارتی ایمپلنت کند، کاری که برای کانائه و احتمالا نورو انجام داد.
  • کاکوجا اوکاکو: بر خلاف بیشتر کاکوجاها او در این حالت حس هوشیاری خود را حفظ می‌کند. به مانند کاگونه‌اش او قادر است تا شکل فیزیکی کاکوجای خود را تغییر دهد. او در این حالت توانایی تخریب ماشین آلات بزرگ موجود در کوکیا را دارد.
  • جداسازی کاگونه: اتو توانایی جداسازی بخش‌هایی از کاگونه خود را نشان داده است که با استفاده از آن هدف‌ها خود را محدود می‌کند. این ممکن است نوعی دیوار کاگونه باشد گرچه جزئیات دقیقی در این مورد وجود ندارد.
  • پایایی فرا انسانی: اتو در تقابل با کانکی و فوروتا نشان داده است که پایداری بسیار شگفت انگیزی در برابر جراحات سنگین دارد.
  • بازیابی فرا انسانی: بعد از برخورد با کانکی، اتو با گذشت زمان نیمه‌ی پایینی بدن خود را احیا کرد.
  • سرعت فرا انسانی: اتو سطح بالایی از سرعت خود را در چندین مورد نشان داده است. به طور ویژه این موضوع زمانی مشاهده شد که حرکت سریع او توسط کورو و شیرو غیر قابل ردگیری بود.

تصاویر

منابع

صفحات دیگر