ویکی توکیو غول

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

کوکی اوریه

اشتراک‌گذاری

کوکی اوریه

Kuki Urie

کوکی اوریه - توکیو غول

گونه

کویینکس
انسان (گذشته)

وضعیت

زنده

سن

۱۹-۲۰

جنسیت

مذکر

تولد

۱۲ فوریه، ۱۶ ق.ح.ت.ف

وابسته به

CCG
جوخه کویینکس
جوخه مادو
جوخه S2

وابستگان

میکیتو اوریه (پدر)

نوع RC

کوکاکو

میزان RC

۹۰۲
۱۹۱۱ (در حال حاضر)

رتبه

S

کویینکه

گینکویی (بیکاکو، درجه SS)
سوناگی (بیکاکو، درجه C)

درجه

درجه ۲
درجه ۱
کلاس ویژه

اولین نمود

فصل ۱ - re: (مانگا)
قسمت ۱ - re: (انیمه)
فصل ۱ - re: (رمان چهارم)

کوکی اوریه (Kuki Urie) یک بازرس غول کلاس اول، یک کویینکس و فرمانده و مربی جوخه کویینکس و همین طور فرمانده جوخه S2 است.

او ابتدا یک بازرس درجه ۱ CCG بود. اوریه اغلب خود را به عنوان یک هدایت‌کننده برتر نشان می‌داد و بیشتر اوقات چهره‌ی سرد و یکنواختی داشت. به عنوان یک بازرس غول او نسبت به کارش بسیار جدی و سفت و سخت بود به طوری که او بیش از حد اندازه در کشتار غول‌ها بی‌رحم بود، که اغلب به خاطر این موضوع سرزنش می‌شد. اوریه همچنین در فرآیند بازجویی و در جزئیات و نشانه‌های مورد سوء ظن شتابزده عمل می‌کرد.

او تمایل داشت اهداف ماموریت را به طور مستقل انجام دهد و منتظر رسیدن هم‌تیمی‌هایش نمی‌ماند، یا حتی کمکی از آن‌ها تقاضا نمی کرد. این به دلیل شخصیت جاه‌طلبانه‌ی او بود و این که نمی‌خواست اعتبار به دست آمده را با دیگران به اشتراک بگذارد و همیشه خواهان ترفیع درجه‌ی خود بود. برای دستیابی به اهداف شخصی‌اش به سمت و سوی اخلاف‌افکنی در گروه تمایل داشت. در واقع زیر رفتار جاه‌طلبانه و خونسرد او حسادت زیادی نسبت به مافوقانش به خصوص ساساکی وجود داشت.

او معتقد بود که غول‌ها تحت هر شرایطی باید متوقف شوند. او فردی بود که همیشه در تلاش برای کسب قدرت بیشتر بود و به طور مداوم برای تقویت کاگونه‌اش از پروفسور شیبا در مورد آن درخواست می‌کرد تا از این طریق حاشیه خود با ساساکی را کمتر کند.

اوریه باور داشت که به عنوان یک بازرس هیچ وقت نباید عقب‌نشینی کند حتی اگر ادامه‌ی مبارزه به معنی مرگ او باشد. این اعتقاد از پدرش نشات می‌گیرد، یک بازرس کلاس ویژه در جوخه S3 که هنگام نبرد با جغد یک-چشم به اعضای تیمش دستور عقب‌نشینی داد اما خودش تا هنگام مرگ مبارزه کرد. او همچنین کینه‌ای شخصی از تاکئومی و ایوائو داشت به این دلیل که این دو در هنگام نبرد با جغد در کنار پدرش نجنگیدند؛ بنابراین فکر می‌کند که آن‌ها نسبت به مرگ او سهل‌انگاری کرده‌اند و به همین خاطر آن‌ها را نمی‌بخشد.

قدرت‌ها و توانایی‌ها

فیزیولوژی: به دلیل این که یک کویینکس است او از یک کاگونه با نوع کوکاکو و حواس تقویت شده بهره می‌برد و همین طور از توانایی فیزیکی بالایی برخوردار بود. در ابتدا قادر به کنترل کاگونه تقویت شده خود نبود اما بعد از اولین نبرد مهارت‌های خود را پرورش داد و در استفاده از کاگونه خود مهارت پیدا کرد.

 • کاگونه‌ی کوکاکو: کاگونه یک ساختار زرهی دارد که شانه‌های او را پوشش می‌دهد و همین طور این کاگونه شامل یک تیغه‌ی بلند می شود. این تیغه تقریبا به اندازه‌ی پای او بلند است و به راحتی گوشت و استخوان دشمن را برش می‌دهد. بعد از  تقویت بدنش و رسیدن به فریم ۴، کاگونه‌ی او بزرگ‌تر شد و یک تیغه‌ی دیگر به دست آورد. او همچنین با کاگونه‌ی خود قادر به ایجاد یک سپر بود که از آن در کنار تیغه‌ی خود استفاده می‌کرد.
 • حواس فرا انسانی: حواس او همچنین تقویت شده بود و به واسطه‌ی بویایی قادر به شناسایی خون از مسافت‌های دور بود.
 • قدرت فرا انسانی: اوریه قادر به غلبه بر کانائه بود بدون این که از کویینکه‌ی خود استفاده کند.
 • بازیابی فرا انسانی: او قادر بود ظرفیت بازیابی خود را بالا ببرد و جراحاتی شدید در قفسه سینه‌ی خود را بهبود دهد.

سلاح‌ها

 • سوناگی: یک کویینکه از نوع بیکاکو با شکلی ساده و صاف که اوریه بعد از این که سلاح اصلی‌اش تخریب شد از آن استفاده می‌کرد. او نسبت به استفاده از آن کمی انگیزه نشان می‌داد اگرچه در زمان یورش به مزایده از آن در کنار کاگونه‌ی خود استفاده می‌کرد.
 • گینکویی: یک کویینکه از نوع بیکاکو در شکل یک شمشیر که از نورو ساخته شده بود. ظاهرا دارای ویژگی‌های کاگونه نورو بود و همان شکل دارای شاخه‌هایی به همراه یک دهان حاوی دسته‌ای دندان بود. این سلاح همچنین قادر به فعال شدن از راه دور بود.

دانستنی‌ها

 • یک اومیک (Omake) در جلد یک نشان داد که او یک نقاش با استعداد است.
 • اوریه غذای شیرین را دوست ندارد.
 • اوریه در یکی از آخرین نظرسنجی شخصیت‌ها رتبه بیست و ششم را آورده است.
 • پدر اوریه همانند کاسوکا مادو هنگام رویارویی با جغد یک-چشم کشته شد در حالی که از اعضای گروهش که در حال عقب‌نشینی بودند دفاع می‌کرد.
 • اوریه بیشتر اوقات فراغت خود را به تمرین یک‌نفره می‌پرداخت.
 • در توکیو غول ترامپ، که دسته ورق است او به عنوان «سه خشت» دیده می‌شود.

تصاویر

کوکی اوریه

صفحات دیگر