ویکی توکیو غول

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

وی (V)

اشتراک‌گذاری
وی (V) توکیو غول

اعضای V

وی (V) یا واسوکی سازمان مخفی در مجموعه توکیو غول است که به حفظ توازن جوامع انسان و غول می‌پردازد. تلاش‌های آن‌ها برای حفظ این تعادل با ورود درخت آئوگیری، یک سازمان تروریستی غول و رهبر آن یعنی جغد یک-چشم شکست خورد.

درگیری

یوشیمورا که در گذشته با نام کوزن شناخته می‌شد، یکی از پاک کنندگان آن‌ها بود. او در زمانی با یک زن انسان به نام اوکینا آشنا شد و عاشق او شد. کوزن مدتی بعد متوجه شد که اوکینا یک روزنامه‌نگار است که در مورد این سازمان تحقیق می‌کند. با پی بردن V به هویت اوکینا، آن‌ها به کوزن دستور کشتن او را دادند. کوزن این دستور را اجرا نکرد اما با در خواست اوکینا این کار را انجام داد. مدتی بعد کوزن از سازمان کنار گذاشته شد، او که نگران جان فرزندش بود او را همراه با دفترچه خاطرات مادرش در بخش ۲۴ام به نوروی سپرد.

با این حال دختر یوشیمورا در سال‌های بعد دوباره نمایان شد و بدون هراس از شکار شدن توسط V به مرکز فرماندهی CCG حمله کرد. یوشیمورا با عنوان جغد یک-چشم خود را جای هویت دخترش جا زد و اعمالی را به جای او انجام داد. درست قبل از عملیات سرکوب جغد، کایکو و دیگر اعضای وی قرار ملاقاتی را با عضو سابقشان تدارک دیدند. کایکو به یوشیمورا پیشنهاد تسلیم دخترش را داد تا وفاداری‌اش به V را ثابت کند، اما او این پیشنهاد را قبول نکرد.

بعد از تغییر هویت کن کانکی به هایسه ساساکی، اتو یوشیمورا با استفاده از هویت انسانی خود در قالب یک نویسنده آخرین کتاب خود با عنوان King Bileygr را منتشر کرد. او قصد داشت با انتشار این کتاب اتحاد بلند مدت قبیله واشو با سازمان مخفی V را نشان دهد.

اتو در گفتگویی با هایسه مدعی شد که ریزه کامیشیرو غولی بوده که از سازمان V فرار کرده است. او همچنین در مورد الگوهایی از سلول‌های Rc که مرتبط به این سازمان بودند گفت و امکان عبور آن‌ها از گیت‌های اسکن را توضیح داد.

مدتی بعد فوروتا در کوکلیا با اتو دیدار کرد و به او اطلاع داد که V دستور کشتن شونجی شیونو را داده است، کسی که سردبیر اتو بود و در انتشار گسترده‌ی آخرین کتاب او موثر بود.

اعضا

وابستگان

تفاوت‌ها در انیمه

در انیمه توکیو غول رویدادهای مرتبط به این سازمان به گونه‌ی دیگری رقم می‌خورد. زمانی که V در مورد خانواده یوشیمورا و خیانت او مطلع می‌شود، آن‌ها سعی در از بین بردن او می‌کنند. کوزن با خانواده‌اش فرار می‌کند اما اوکینا هنگام فرار کشته می‌شود و کوزن در آخرین اقدام فرزندش را در یک خانه‌ی متروکه رها می‌کند. مدتی کوتاه بعد از زنده ماندن کوزن از حمله‌ی V او به دنبال نوزادش برمی‌گردد اما کسی او را برده بود.

تصاویر

سازمان v توکیو غول

صفحات دیگر