ویکی God of War

فنریر

اشتراک‌گذاری

فنریر

Fenrir

فنریر - God of War

نام‌های مستعار

فن

جنسیت

مذکر

محل تولد

نژاد/گونه

گرگ

بستگان

کریتوس (پدربزرگ)
لوکی (مالک)
انگربودا (مالک)

فنریر (Fenrir) گرگ پیر و مریض آترئوس و کریتوس است. بعد از مرگ او، آترئوس طلسمی را اجرا کرد و روح او را به چاقوی خود منتقل کرد. آترئوس در حین مبارزه با گارم، روح فنریر را به این زندانی هل‌هایم وارد کرد و باعث تناسخ فنریر شد و این گرگ در طول رویدادهای راگناروک به او کمک‌رسانی کرد.

اسطوره‌شناسی نورس

فنریر شخصیتی مهم در اسطوره‌شناسی نورس است. او اولین بچه-گرگ از سه فرزند لوکی و یک یوتون مونث به نام انگربودا است.

فنریر به عنوان گرگی توصیف شده است که روزی به اندازه‌ی یک هیولا می‌شود. وجود او ترسی بزرگ برای خدایان و به خصوص اودین است، کسی که مرگ خود را در زمان راگناروک به واسطه‌ی آرواره‌های این هیولا پیش‌بینی می‌کند. یکی از دلایل مهم اقدامات اودین برای جلوگیری از راگناروک به خاطر ترس از فنریر است.

در مجموعه خدای جنگ

در مقطعی از فیمبول‌وینتر، کریتوس و آترئوس به همراه اسپکی و سوانا، فنریر را پیدا کردند و آترئوس علاقه عمیقی به او پیدا کرد. فنریر کاملا پیر شده بود و سن او باعث شد در وضعیت سلامتی بسیار ضعیفی قرار بگیرد. آترئوس معتقد بود که با مراقبت و تلاش کافی این گرگ بهبود خواهد یافت، اما سلامتی فنریر تا حدی رو به وخامت رفت که آترئوس دیگر قادر به انکار آن نبود. فنریر در دامان آترئوس درگذشت، و پسر تمام تلاش خود را کرد تا فنریر در لحظات پایانی آرامش داشته باشد، اگرچه آترئوس متوجه نشد که در این حین سهوا روح گرگ را به چاقوی خود منتقل کرده است. آترئوس غمگین او را در جایی در جنگل دفن کرد.

انگربودا در طول مدتی که به همراه آترئوس در آیرن‌وود حضور داشت، متوجه شد که روح فنریر در چاقوی آترئوس ذخیره شده است، چیزی که آترئوس کاملا از آن بی‌اطلاع بود. با وجود خواهش آترئوس اما انگربدا احساس کرد که بهتر است هویت این روح را به او نگوید و رو به او گفت که به موقع متوجه خواهد شد.

فنریر توسط آترئوس در هل‌هایم احیا شد، به طوری که پسر با استفاده از چاقوی خود به بدن گارم ضربه زد و روح فنریر را به این جانور بی‌روح پیوند زد. فنریر ترسیده و گیج فرار کرد تا اینکه کریتوس و آترئوس او را در غاری پیدا کردند. پس از آرام کردن او، فنریر خودش را نشان داد و با محبت آترئوس را لیسید و از فرمان کریتوس برای نشستن اطاعت کرد. پس از اینکه کریتوس دستور بازگشت به خانه را داد، فنریر توانایی جدید خود در پاره کردن شکاف‌های پارچه‌های میان-بُعدی را نشان داد و دریچه‌ای را به میدگارد باز کرد. آترئوس بعدا مالکیت و مراقبت از فنریر را به انگربودا سپرد، زیرا او در مراقبت از این گرگ غول‌پیکر مهارت بیشتری داشت.

قدرت‌ها و توانایی‌ها

  • قدرت بیکران
  • پایداری بیکران
  • ایجاد شکاف بین-بعدی: فنریر بعد از تناسخ او در بدن گارم توانایی ایجاد شکاف‌هایی را به منظور سفر بین قلمروها پیدا کرد.