بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

سورت

اشتراک‌گذاری

سورت

Surtr

سورت - God of War

عنوان

سورت دلیر

نام‌های مستعار

اولین یوتون آتشی
راگناروک
آخرین غول آتشی

جنسیت

مذکر

مکان تولد

گینونگاگپ

گونه/نژاد

یوتون (غول آتشی)
نخستین

خانواده

آتش (جد)
یخ (جد)
یمیر (برادر)
سینمارا (همسر)

صداپیشه

کریس براوینگ

سورت (Surtr) اولین غول آتش و دومین موجود متولد شده است او فرمانروای موسپل‌هایم و سایر غول‌های آتشین است. سورت در عمق این قلمرو پنهان شده است و به طور مداوم تمرین می‌کند و مهارت‌های خود را تقویت می‌کند تا آماده‌ی راگناروک شود، زمانی که باید علیه آسیر مبارزه کند و آسگارد را نابود کند. سرنوشت او مردم به دست ثور و اودین است اما او آسگارد را پایین می‌کشد و ار این فرآیند چرخه حیات دوباره متولد می‌شود.

با این حال بعدها مشخص شد که سرنوشت گفته شده در مورد او و راگناروک یک دروغ است. اگرچه او آسگارد را نابود کرد اما سایر قلمروها در امان باقی ماندند.

زندگی‌نامه

سورت به دنبال یمیر و به طور مستقیم در موسپل‌هایم ایجاد شد. او خورشید و ستاره‌ها را شکل داد.

در مورد سورت اطلاعات زیادی وجود ندارد و تاکنون به طور مستقیم دیده نشده است. با این حال زمانی که کریتوس، آترئوس و میمیر به موسپل‌هایم می‌روند به او به عنوان یک موجود باستانی اشاره می‌شود. بعدا میمیر توضیح می‌دهد که سورت و غول‌های آتشین تنها زمانی ظاهر می‌شوند که راگناروک آغاز شود. میمیر همچنین اشاره می‌کند که سرنوشت سورت سقوط در نبرد با اودین و ثور است اما قبل از این که کشته شود با آتشش آسگارد را نابود خواهد کرد.

شمشیر سورت در موسپل‌هایم باقی مانده است و این شمشیر کریتوس و آترئوس را برای آزمون‌های این قلمرو فرا می‌خواند. موفقیت در این آزمون‌ها با پاداش‌هایی همراه است که برای ساخت و ساز مفید است.

خدای جنگ راگناروک

وقتی آترئوس معبد سورت در موسفل‌هایم را کشف کرد، او و انگربودا داستان واقعی غول آتش و همچنین سرنوشت واقعی او را کشف کردند. سورت زمانی با یک زن یوتون به نام سینمارا دیدار کرد. پس از آن که دو برای مبارزه با چندین دشمن همکاری کردند، آن‌ها بلافاصله عاشق یکدیگر شدند و ازدواج کردند. ترکیب آن‌ها یک موجود مخرب و هیولا به نام راگناروک را ایجاد کرد که قرار بود آسگارد را نابود کند، اما بقیه قلمروها را دست نخورده باقی بگذارد.

پس از اینکه بروک به دست اودین به قتل رسید، فریا تصمیم گرفت تا راگناروک را به حرکت درآورد. از آنجایی کریتوس برای نبرد با آسگارد و نیروهایش به ارتشی نیاز داشت، او و آترئوس تصمیم گرفتند تا سورت را در موسفل‌هایم پیدا کنند.

سرانجام دگرگونی سورت برای تبدیل شدن به راگناروک شروع شد و او قبول کرد که با کریتوس و آترئوس همکاری کند و به صدای گلاهورن پاسخ دهد و احضار شود. راگناروک با وجود تمام موانعی که پیشروی او را کند می‌کرد به کمک متحدانش پیش رفت و بعد از مرگ اودین شمشیرش را در آسگارد فرو برد.

قدرت‌ها و توانایی‌ها

به عنوان فرمانروای موسپل‌هایم و اولین غول آتشین، سورت فوق‌العاده نیرومند است و شمشیری را حمل می‌کند که خود آن را ساخته و میمیر در توصیف آن از عبارت «سلاح افسانه‌ای» استفاده می‌کند. سورت چنان قدرتمند توصیف می‌شود که او همزمان قادر است جلوی اودین و ثور بایستد.

سلاح‌ها

شمشیر آتشین (Fiery Sword): بنا بر گفته میمیر، سورت یک شمشیر آتشین افسانه‌ای را ساخته است و این شمشیر قدرت لازم برای نابودی آسگارد در زمان راگناروک را دارد.

دانستنی‌ها

  • همتای او در اساطیر یونان باستان از لحاظ توانایی‌ها پرسس، تایتان تباهی است.
  • شمشیر او در موسپل‌هایم قابل مشاهده است و در مرکز هر بخش در زمین فرو رفته است.
صفحات دیگر